Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni öğretim yılında öğrenme stilleri fikri nasıl kapıda bırakılır?

Yeni öğretim yılında öğrenme stilleri fikri nasıl kapıda bırakılır?

Bu ses otomatik olarak oluşturulacaktır. Geri bildiriminiz varsa bize bildirin.

Dalış Özeti:

  • Bir yaklaşım, öğrenme stilleri kavramıdır – veya örneğin, birinin bir şeyi duymak yerine görerek daha iyi öğrenebileceğidir. Şimdi bir efsane olarak kabul edildi. Bunun yerine uzmanlar, eğitimcilerin öğrencileri daha iyi meşgul etmek ve ilgilerini çekmek için dersleri nasıl planlayacaklarını düşünmelerini önermektedir.
  • Öğretme ve Öğrenim Bölümü başkanı ve öğretmen eğitimi direktörü Diana Turk, öğrencilerin çeşitli yöntemlerden öğrendiğini, bu nedenle araştırmalar bir tür yaklaşımın işe yaradığına dair kanıtlar sağlasa da bunun tek yaklaşım olduğu anlamına gelmediğini söyledi. New York Üniversitesi Steinhardt Kültür, Eğitim ve İnsani Gelişme Okulu.
  • “Örneğin araştırmalar, çocukların öğrenirken vücutlarını hareket ettirme fırsatlarından yararlandığını ve deneyimsel etkinliklerin daha fazla öğrencinin ilgisini çekmesine yardımcı olduğunu gösteriyor, ancak bu, bu çocukların ‘kinestetik öğrenenler’ oldukları veya okuma yazma öğrenemeyecekleri anlamına gelmiyor. . Sor,” dedi Türk.

İçine Dalın:

Durk, tek bir öğrenme tarzına odaklanmak yerine, öğretmenlerin öğrenmeye evrensel bir tasarım yaklaşımı benimsemesi gerektiğini savunuyor. Kullanılan yöntem ne olursa olsun, öğrencilere materyalleri edinmeleri için çeşitli yollar sunduğunu söyledi.

“Öğrencilerin aynı konuya farklı şekillerde yaklaşmasına olanak tanıyor, örneğin farklı okuma seviyelerindeki öğrencilerin, tümü aynı hedeflere yönelik öğretmek için tasarlanmış farklı türde materyaller aracılığıyla bilgiye erişmesine olanak tanıyor.” dedi Türk.

Türk, UDL’nin öğrencilerin farklı okuma ve anlama düzeylerinde olmaları durumunda içeriğe erişmelerine izin verdiğini ve teşhis edilmiş veya teşhis edilmemiş öğrenme güçlüğü olan öğrencileri dikkate aldığını söyledi.

Ayrıca öğretmenin paylaştığı slaytları okuyabilen öğrencilerin konuyu daha iyi anlasalar da “dil öğrenen” olarak kabul edilmeleri gerektiğini ve ancak bu yöntemle öğrenebileceklerini söyledi. Bunun yerine, öğrencilerin materyali sindirirken ve öğrendiklerini gösterirken kullanabilecekleri pek çok seçenekten biri olmalıdır.

READ  Palerina Byrne Dirk milyonu kazandı

“Öğretmenler için öğrencileri bölmek yerine içeriğe erişmeleri için birden fazla yol, öğrenilecek farklı türde materyaller, anlayışlarını geliştirmek için materyalle etkileşimde bulunmanın farklı yolları ve farklı yöntemler sağlama konusunda bilinçli ve esnek olmaları önemlidir. öğrendiklerini ve belirli bir konuyu giderek daha iyi anladıklarını gösteriyor” diyor Turk.