Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni “Presto” sistemi, kutusunda kablosuz iPhone yazılım güncellemeleri için önümüzdeki ay Apple mağazalarına geliyor

Yeni “Presto” sistemi, kutusunda kablosuz iPhone yazılım güncellemeleri için önümüzdeki ay Apple mağazalarına geliyor

Apple, ABD'deki perakende mağazalarında büyük bir değişiklik yapmak üzere: “Apple'ın içinde Presto.” Bu sistem, Apple Store çalışanlarının, telefon hala kutudayken ped benzeri bir cihaz kullanarak iPhone yazılımını kablosuz olarak güncellemelerine olanak tanıyacak. İşte nasıl çalışıyor?

En son sürümünde onun için Haberler, BloombergApple'dan Mark Gurman, bu yeni sistemin Nisan ayında ABD Apple Store'larında geniş çapta yayılmaya başlayacağını ve “yaz başında” tüm ABD mağazalarına ulaşacağını bildirdi. Süreç, 2023'ün sonundan bu yana belirli Apple Store'larda test ediliyor.

Gorman bu sistem hakkında ilk kez geçen Ekim ayında rapor verdi ve 9'dan 5Mac'e Özelliğin kanıtı daha sonra iOS 17.2'de bulundu. Teknoloji, “bir mağazanın iPhone kutularını üzerine yerleştirebileceği yastığa benzer bir cihaz” etrafında yoğunlaşıyor. Sistem, telefonlar kutularında kaldığı sürece iPhone'ları açabilir, yazılımlarını güncelleyebilir ve ardından tekrar kapatabilir.

içinde Bugünkü basımı Gorman şunu yazdı:

Sistem biraz metal ayakkabı bölmesine benziyor. Paketi açmadan iPhone'unuzu açmak için MagSafe ve diğer kablosuz teknolojileri kullanabilir. Yeni yazılımı indirip yükler ve ardından telefonu tekrar açar.

Bu değişiklik, Apple mağazalarından yeni iPhone satın alan kişilerin muhtemelen cihazlarını kutudan çıkar çıkmaz güncellemelerine gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Bunun yerine Apple Store, yeni iOS sürümleri yayınlandığında cihazları güncelleyebilecek.

Şu anki haliyle, iPhone'lar fabrikadan o sırada mevcut olan iOS sürümüyle birlikte gönderiliyor. Bu, milyonlarca iPhone'un, telefon müşteriye ulaştığında güncelliğini yitirmiş birden fazla güncellemeye sahip iOS sürümleriyle geldiği anlamına gelir.

Fırsatı takip edin: İş Parçacığı, heyecan, instagramVe Mastodon.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.