Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yoshinobu Yamamoto: Dodgers ve Yankees'ten gelen kontrat teklifleri nasıl karşılaştırıldı?

Yoshinobu Yamamoto: Dodgers ve Yankees'ten gelen kontrat teklifleri nasıl karşılaştırıldı?

New York Yankees, Japon sağ elini kullanan Yoshinobu Yamamoto'ya yenildi, ancak bunun nedeni çaba eksikliği değildi.

Takımların performanslarını karşılaştırmak, Yamamoto'nun Dodgers'ı başka herhangi bir kulübe tercih etmiş olabileceği fikrine güven veriyor.

Söz konusu tekliflere aşina olan kaynaklara göre Yankees, Yamamoto'ya Dodgers'dan daha yüksek bir ortalama yıllık değer, erken vazgeçme ve ilk beş yıl için daha fazla para teklif etti.

Ancak Yamamoto, Los Angeles Dodgers'la 50 milyon dolarlık imza bonusu, altıncı ve dokuzuncu yıldan sonra vazgeçme ve geri ödemeyi içeren 12 yıllık, 325 milyon dolarlık bir sözleşme yapmayı kabul etti. Anlaşma henüz resmi değil. New York Mets aynı 12 yıl ve 325 milyon doları önerdi. Tekliflerinin diğer ayrıntıları bilinmiyor.

Yankees, Yamamoto'ya 10 yıllık, 300 milyon dolarlık bir AAV teklif ederken, Dodgers'ın 27.08 milyon doları buna karşılık. Beşinci yıldan sonra anlaşmaları iptal edildi ve maaşlar her yıl aynıydı, hiçbir ücret alınmıyordu.

Yani, Yamamoto'nun Japon kulübü Orix Buffaloes'a ödenen 46.875 milyon dolarlık transfer ücreti de dahil olmak üzere Yankee'ler, Yamamoto'nun daha sonra çekip gidebileceğini bilerek beş yıl içinde toplam yaklaşık 200 milyon dolar ödemeyi taahhüt etmeye hazırdılar.

Yankees'in Yamamoto'ya teklif etmediği şey, atıcı için 2019 sezonu sonrasında Gerrit Cole için garanti ettikleri 324 milyon doları aşan rekor bir toplam değerdi.Ayrıca her iki taraf da parayı paraya çevirebilecek olmasına rağmen 50 milyon dolarlık imza bonusu da teklif etmediler. Müzakerelerin ilerlemesi halinde ikramiye.

Per Robert Raiola, Muhasebe firması PFK O'Connor Davies, Yamamoto'da spor ve eğlence direktörü olan CPA İmza ikramiyesi için Kaliforniya vergisi ödemeyecekler Eğer o ülkede ikamet etmiyorsa.

Dodgers, ikramiyenin tamamını 2024'te ödeyecek ve Yamamoto'nun vergi tasarrufu 7,2 milyon dolara kadar çıkabilir.

READ  Ty Gibbs, JGR Cup arabasında Kyle Busch'un yerine terfi etti

Mesaj açık görünüyor. Shohei Ohtani gibi, Giants ve Blue Jays'in maça hazır olduğu bildiriliyor Dodgers'la çok geciken 10 yıllık 700 milyon dolarlık sözleşmenin ardından Yamamoto'nun katılmak istediği belirli bir takım var gibi görünüyor. Bu takım Dodgers'dı.

(Yamamoto'nun en iyi görüntüsü: Getty Images aracılığıyla Yoichi Yamazaki/AFP)