Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yükseltme, Grand Turk’e doğru ilerliyor

Yükseltme, Grand Turk’e doğru ilerliyor
Fiziksel Planlama ve Altyapı Geliştirme Bakanı Agierra Misik, Grand Turk Adası’nın başkentinin önümüzdeki birkaç ay içinde büyük geliştirme çalışmalarından yararlanacağını söyledi.

Çalışmalar, adanın zengin mirasını, binalarını, sit alanlarını ve kültürünü restore edecek olan Hibe Türk Toplumu Kalkınma ve Sürdürülebilirlik Fonu kapsamında ele alınacak.

18 Ekim 2022 Salı günü ev sahibi Trexwell Seymour ile ‘Financial Speaking’ adlı radyo programında konuşan, “Önümüzdeki birkaç ay içinde çok fazla hareket bekliyorum ve sanırım Ocak (2023) itibarıyla bir kapsamlı. Başarmaya çalıştıkları şeyle ilgili yetkilerin listesi. .Bunun için bir komite var, bir araya gelip bir karar verecekler ve bazı şeylerin hareket ettiğini göreceğiz ve umarım bu fonu kırarlar. engin açık.Büyük Türk’ün tarihi güzeldir ve başkent adamız tarih açısından zengindir ve bunu kutlamalıyız.onu korumalıyız ve bu hepimiziz.Bunun bilinebilir bir şey olduğunun altı çizilmelidir. , anlaşılmış, takdir edilmiş ve bir sonraki nesle aktarılmıştır.

“Başbakan’ın ekibinin bu işin içinde olduğunu biliyorum. Çeşitli e-posta alışverişlerimiz oldu ve yine Fiona Kasırgası bizi geri itti çünkü bir PPID ve Grand Turk Sürdürülebilirlik Fonu toplantısı yapacaktık, böylece benim sorumluluğum ile onların sorumluluğu arasındaki farkı ayırt edebildik. , böylece birbirimize ve ayak parmaklarına basmıyoruz. Benden daha fazla paraları var, ki bu çok önemli, bu yüzden onları harcamalarını istiyorum.

Missick, Grand Turk Topluluğu Kalkınma ve Sürdürülebilirlik Fonu’nun yaklaşık 8 milyon dolar değerinde olduğunu ve Grand Turk topluluğu olarak bu fonla aynı hayal kırıklığını paylaştığını söyledi.

“Bazen büyük bir vizyon eksikliği çekiyoruz ve biraz yapmanın yeterli olduğunu düşünüyoruz. Büyük bir vizyon sahibiyim ve her şeyde parayı kontrol ediyorum çünkü Turks ve Caicos’un bunu hak ettiğine inanıyorum. Bana göre iyi bir şey yok. Bu ülke.Bazen geleneksel vizyona sahip insanlarla çalışıyorsunuz ve bu hayal kırıklığı yaratıyor.Var.Her ne sebeple olursa olsun, fonları azaltmanın birçok zorluğu olduğu için kimseyi suçlamıyorum.Birincisi bu fon hiçbir zaman Altyapı Bakanlığı. Ben Altyapı Bakanı olduğumda, orada olduğuna inandığım için genişçe yıkacaktım. Eski Başbakan’ın evindeki kelimeleri kullanmak için. büyük vizyon. Parayı harcayın! Para orada ve adanın buna ihtiyacı var” diye ekledi.

READ  Genç Kadınların Liderlik Konferansı: Zor Dersleri Paylaşmak

Missick, her zaman Cockburn Kasabası’nın tarihi merkezi Grand Turk’ü iyileştirmek için kullanılması amaçlanan fonların kullanımında daha fazla tutarlılık olması gerektiğini söyledi.

“Büyük Türk’ün oluşturulması ve Sosyal Kalkınma ve Sürdürülebilirlik Fonu Yasası’nın oluşturulması tarafımızca yapılmıştır ve bu fonlar şimdi o makama taşınmıştır, dolayısıyla makamın Başbakan’a bağlı bir komitesi olacaktır. ve Kamu Politikası Ofisi. Otorite, diğer tüm otoriteler gibi, artık mimarlarına, mühendislerine sahip olacak, “Araştırmacılar kiralayabilir ve masanın etrafında oturabilir ve Cockburn’ün tarihi bölgelerini geliştirmek ve bir kenara bırakmak için ne yapılması gerektiğine karar verebiliriz. İlçe” dedi.