Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zack Wheeler, Bryce Harper ve Kyle Schwarber Phils serisinin başrolünü üstleniyor – NBC Sports Philadelphia

Zack Wheeler, Bryce Harper ve Kyle Schwarber Phils serisinin başrolünü üstleniyor – NBC Sports Philadelphia

PHOENIX — Phillies, cumartesi gecesi tümseğin üzerinde tam olarak ihtiyaç duydukları adamı buldu ve gecenin ilk atışından önce Zack Wheeler’a iki vuruş yaptıktan sonra NLCS’nin 5. maçında bir daha geriye bakmadılar.

Zac Gallen’a gelince? Muhtemelen Kyle Schwarber ve Bryce Harper’ı yeterince görmüştür.

Phillies, Arizona’daki üç maçından birini kurtararak 6-1 kazandı ve en iyi 7 serisinde Philly’ye 3-2 önde döndü. Pazartesi ve Salı günleri (gerekirse) kendi sahalarında iki şansa sahip olacaklar. üst üste ikinci Dünya Serisine yükseldiler.

Schwarber ve Harper altıncı turun zirvesinde 905 metrelik tek başına sayı koşusu yaparak Phillies’in liderliğini ikiye katladı. Her biri, 1. Oyunun ilk vuruşunda Gallen’ı derinlere götürdü ve 5. Oyunun altıncı vuruşunda da aynısını yaptı. Gallen, kariyerinin en düşük vuruşunu yaptı. O bir Cy Young adayı ama Phillies’in solak smaçörlerini kandıramadı.

Schwarber-Harper ikilisi aynı zamanda ilk vuruşta iki Phillies koşusundan da sorumluydu ve koşucuları bir dışarıda köşelere yerleştirmeyi tercih ettiler. Alec Bohm’un hatasından sonra Bryson Stott büyük bir RBI single’ı çıkardı.

Bir sonraki vurucu, aynı zamanda köşelerde koşuculara da vuran JT Realmuto’ydu. Realmuto sayımda 0-2 gerideyken Phillies, Arizona’nın savunmasını test etti ve Stott’u ikinci sıraya taşıdı. D-backs yakalayıcısı Gabriel Moreno atışını yapar yapmaz Stott dondu ve Harper üçüncü sıradan havalandı ve Phillies’in sezon sonrası ilk ev çalması için hatalı bir atışı aşarak güvenli bir şekilde içeri girdi. Moreno’nun etrafında hareket edecek fazla yeri yoktu ve yumruğu/ön kolu Moreno’nun yüzüyle temas etti. Harper, Arizona’nın koçları birkaç dakika boyunca onunla ilgilenirken, yakalayıcıyı kontrol etmek için orada kaldı.

Schwarber ve Harper şu anda 11 sayıyla Phillies play-off tarihinde en çok sayı yapan Jason Werth ile berabere kaldı. Schwarber’in sezon sonrası 20 home run’u aynı zamanda solak bir smaçör tarafından şimdiye kadarki en yüksek sayı oldu.

READ  MLB Wild Card: Phillies, Braves'i Nick Castellanos ve David Robertson'ın arkasında yendi

Realmuto, sekizinci vuruşta sol sahaya çift vuruşla home run partisine katıldı ve Phillies’in üst üste 16 tekli serisini kırdı. İki ekstra koşu, Phillies’in son iki vuruşta play-off amacıyla daha az kurtarıcı kullanmasına olanak tanıyacak kadar büyüktü.

Wheeler önceki üç sezon sonrası maçında olduğu kadar keskin değildi, normalden daha güçlü temasa izin verdi ancak Alec Thomas’ın yedinci çeyreğin sonundaki tek başına sayı vuruşuna kadar hasardan kaçındı. Wheeler yedi sayı attı, sadece bir koşuya izin verdi ve sekiz sayı attı. 99 atış yaptı.

10 play-off maçında Wheeler’ın rakipleri 0,164/0,211/0,256’ya ulaştı. Bu, atıcının vuruşuna eşdeğer 232 vurucu demektir.

Son iki maçta 8⅔ atışları kapatmak için arenalarını kullanan Phillies takımı için Wheeler’ın uzunluğu çok önemliydi. Yönetici Rob Thompson, Craig Kimbrel ve Orion Kerkering’den uzaklaşması gerektiğini biliyordu, bu da sağ elini kullanan tahminlerini azalttı. Jose Alvarado da arka arkaya maçlarda yer aldı ve yedinci vuruşun bir noktasında ısınıyordu ancak Phils ondan uzaklaşmayı başardı.

Jeff Hoffman, Seranthony Dominguez ve Matt Strahm ancak Wheeler’dan sonra bunu engellemek için kullanıldı ve Strahm bir vurucuyla karşı karşıya kaldı. Pazar günü izinli olduğumuz için tüm arenanın 6. maç için hazır olması gerekiyor.

Realmuto Cuma günü yaptığı açıklamada, her play-off maçının kazanılması gerektiğini ve Phils’in buna ihtiyacı olduğunu söyledi. Artık D-back’lerin, Phils’in sezon sonrası 6-0 olduğu ve 28-11 ile MLB playoff tarihindeki en iyi home run rekoruna sahip olduğu Citizens Bank Park’ta onları iki kez yenmesi gerekecek.