Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ZTE, 100G&B100G Metro Optik Ağının Çekirdek Sitelerinin Genişletilmesinde Türk Telekom’a Yardımcı Oluyor

Basın bülteni: ZTE Corporation, Türk Telekom’a İstanbul’daki 100G&B100G metro optik ulaşım ağının önemli tesislerinin kapasitesini genişletmede yardımcı oldu. Proje, Türk Telekom’un çekirdek düğümlerinin bilgi işlem kapasitesini ve uç düğümlerinin hizmet erişim kabiliyetini büyük ölçüde iyileştirmiştir.

Bu planda ZTE, mevcut ve gelecekteki 5G ağ trafiği için bant genişliğini artırmak için 200G ve 400G dalga kanalları ve ağ güvenilirliğini garanti etmek için WASON (WDM Otomatik Anahtarlamalı Optik Ağ) güvenlik mekanizması sağlar.

5G çağına giren Türkiye’de mobil iletişim ve ev genişbant hizmetleri hızla büyüyor. Mevcut metro WTM ağ bant genişliği, Türk Telekom’un özellikle ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri İstanbul’da acil olan artan yeni hizmet taleplerini karşılayamamaktadır. Bu nedenle Türk Telekom, metro optik ağının bilgi işlem kapasitesini genişletmeye karar verir.

ZTE, orijinal Metro WDM ağına dayalı yeni bir 100G/B100G çift düzlemli çözüm önermektedir. Endüstri lideri SDO (Yazılım Tanımlı Optik) 100G/200G/400G oranları ve PM-QPSK/8QAM/16QAM modülasyon modları, donanım konfigürasyonlarını değiştirmeden çok uzun iletim mesafeleriyle büyük bilgi işlem kapasitesi sağlamak için esnek seçeneklere izin verir. Teknoloji, hizmet dağıtımı esnekliğini geliştirirken ve müşterinin ön yatırımını korurken, hizmet büyümesi için yeterli bant genişliği sağlar.

Ayrıca bu projede full mesh mimarisi benimsenmiştir. ZTE, CDC-F tabanlı ROADM çözümü sunar. Ayrıca, ZTE’nin WASON koruma mekanizması, ağ güvenilirliğini artırmak, CAPEX’i azaltmak ve birden fazla fiber kopması durumunda ek kartlar yüklemeden müşterinin yatırımını korumak için otomatik hizmet kurtarma sağlar. Şu an itibariyle, bu ağ bir yıldır iyi çalışıyor.

ZTE’nin 5G ulaşım ağı çözümünün, bu yıl Mayıs ayında Dubai’de düzenlenen 5G MENA Ödülleri’nde “5G Hizmetlerini Bağlamak için En İyi Mobil Ulaşım Çözümleri” ödülünü aldığını da belirtmekte fayda var.

READ  Bu genç Türkler Kerala start-up Fastrock'ta - Yeni Hint Ekspresi

İleriye dönük olarak, ZTE, optik ağların evrimini yüksek hız, çeviklik, açıklık, zeka, güvenlik ve güvenilirliğe doğru yönlendirmek için Türk Telekom ile yakın işbirliğine devam edecektir.

Günlük bültenimize abone olun
Tekrar