Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

1,4 milyar dolarlık Powerball ikramiyesi kapıda

1,4 milyar dolarlık Powerball ikramiyesi kapıda

İkramiye kazananı olmayan 33 ardışık çekiliş yapıldı.

Cumartesi gecesi yapılan çekilişte Powerball ikramiyesi nakit değeri 614 milyon dolar olmak üzere 1,4 milyar dolara yükseldi.

Powerball’a göre bu, tüm zamanların en büyük üçüncü ikramiyesi.

Powerball büyük ikramiyesi en son 19 Temmuz 2023’teki çekilişte kazanılmıştı. İkramiye kazanılmayan ardı ardına 33 çekiliş yapıldı. Bu, büyük Powerball turnuvalarının 1 milyar dolarlık ikramiye kazandırdığı ilk sefer.

Drew Cvetko, “Bu başka bir Powerball ikramiyesi haline geldi ve birkaç ay içinde 1 milyar dolarlık ikramiyeyi destekleyebilmek için doğru zamanda birçok faktörü bir araya getirdik” dedi. Powerball Ürün Grubu Başkanı ve Pennsylvania Lottery’nin CEO’su.

“1 milyar dolarlık büyük ikramiyeyi kazanma hayali heyecan verici olsa da, lütfen sorumlu bir şekilde oynamayı ve biletinizi imzalamayı unutmayın. Yarın gece kazanan numaraları çekmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!” – dedi Svetko.

Bu ödül, 19 Temmuz’da Kaliforniya’da kazanılan 1,08 milyar dolarlık ikramiyeyi geride bıraktı.

Powerball ikramiyesi geçen Çarşamba gecesi, altı beyaz top (9, 35, 54, 63, 64) ve kırmızı Powerball 1 ile eşleşmeyen biletler sonrasında dağıtıldı.

Powerball’a göre büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali 292,2 milyonda 1.

Çekiliş Tallahassee’deki Florida Piyangosu çizim stüdyosunda saat 23.00 ET’den önce yapılacak.

READ  Robinhood kullanıcıları, "uzun vadede bildikleri, anladıkları ve inandıkları" şirketleri satın alırlar. Bunlar en sevdikleri hisseler.