Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

15 saat boyunca evinde rehin tutulan İsrailli bir kadın, kurtarılana kadar Hamas aktivistlerinin dikkatini kahve ve kekle oyaladığını söyledi.

15 saat boyunca evinde rehin tutulan İsrailli bir kadın, kurtarılana kadar Hamas aktivistlerinin dikkatini kahve ve kekle oyaladığını söyledi.

Rachel Adari İsrail’in Channel 12 News kanalına konuşuyor.Kanal 12

  • Rachel ve David Adari, İsrail’deki evlerinde Hamas aktivistleri tarafından gözaltına alındıklarını söyledi.

  • Rachel Adari, İsrail Kanal 12’ye, silahlı kişilere zaman kazanmak için kahve ve kek ikram ettiğini söyledi.

  • Çift 15 saat sonra kurtarıldı. Sürpriz saldırılarda 800’den fazla İsrailli öldürüldü.

Cumartesi günü beş silahlı adam çalkalama Çift, büyük ölçekli sürpriz saldırıların bir parçası olarak silahlı kişilerin İsrail’in güneyindeki Ofakim kasabasındaki Rachel ve David Adari’nin evine baskın düzenlediğini söyledi. En az 800 kişi öldürüldü Ve sonuçlandı Yüzlerce sivil ve asker esir alındı.

David Adari İsrail Kanalına söyledi Kanal 12 Haberleri Silahlı kişiler çifti yukarı çıkmaya zorladı ve onları öldürmekle tehdit etti.

Rachel Adari web sitesine İbranice şunları söyledi: “Kocama ‘Eğer ölürsek birlikte öleceğiz’ dedim.”

Polis memuru olan oğlunun İsrail terörle mücadele gücünün kendilerini kurtarmasına yardım etmesi umuduyla biraz zaman kazanmaya çalıştığını söyledi.

“Kızgın olduklarını gördüm ve aç olup olmadıklarını sordum” dedi. “Onlara kahve yaptım, pasta verdim. Şarkı söylemeye başladılar.” [Israeli singer] Lior Narkis’in benim için söylediği şarkılar. Dikkatlerini dağıttım. “Oğlumun güvercinlere yardım ettiğini ve beni kurtarmaya geleceklerini biliyordum.”

İsrail özel kuvvetleri, Hamas aktivistlerini öldürerek, Rachel ve David Adari’yi 15 saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktı.

David Adari şunları söyledi: “Saat 2.30’da yanımıza bir el bombası düştü, ben de karımın üstüne atladım.” “Kurşunlar başımızın üzerinden uçtu. Nasıl hayatta kaldığımız hakkında hiçbir fikrim yok.”

orta Korkunç videolar Ve Hayatta kalanların hesapları Katliamın ardından Rachel Adare, alışılmışın dışında taktikleriyle ulusal bir kahraman haline geldi; onun cesaretini ve kurabiyelerini kutlayan memler üretti.

“Google Haritalar’da Ofakim’deki Rachel’s Cafe’yi derecelendirdiler: Harika servis, harika kahve. Sıcak ve taze kekler. Hoş ve sıcak bir kadın. 10/10,” Kullanıcı @amimezzz Pazar günü yayınlandı.

READ  Beyaz Saray, Zelensky'nin konuşması öncesinde Ukrayna'ya yardım çağrıları yükselirken Capitol Hill'de artan sabırsızlıkla karşı karşıya

On yıllardır ülkeye yönelik en yıkıcı saldırıya maruz kalan İsrail, Gazze’ye 550’den fazla kişinin ölümüne yol açan füze saldırılarıyla karşılık verdi. Pazartesi gününden itibaren insanlar Gazze Sağlık Bakanlığı dedi.

Orijinal makaleyi okuyun Ticaretle ilgileniyorum