Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2022 NBA Draft piyango sonuçları: Magic genel seçimde birinci, Thunder Land ikinci, Kings ilk dörde sıçradı

2022 NBA Draft piyango sonuçları: Magic genel seçimde birinci, Thunder Land ikinci, Kings ilk dörde sıçradı

Orlando Magic, Salı günü merakla beklenen NBA çekilişini kazandı ve şimdi 23 Haziran’da yapılması planlanan 2022 NBA Draftı’nda en üst sırada yer alacak. İlk beşten.

Bu, Magic’in genel olarak 1 numaralı seçimi kazandığı dördüncü kez ve piyango döneminde yalnızca Cleveland Cavaliers’tan sonra ikinci oldu. En son ilk draftlarında 2004’te Dwight Howard’ı seçmişlerdi. Bu sefer Howard kadar iyi birini bulabilirlerse bu büyük bir başarı olurdu.

Bu yılki draftta net bir 1 numaralı genel seçim yok ve çeşitli adaylar çok çeşitli pozisyonları ve becerileri içeriyor. Potansiyel seçeneklerden bazıları arasında Gonzaga’nın uzun adamı Chet Holmgren, Duke’un forveti Paulo Banchero, Auburn forveti Jabari Smith ve Purdue kalecisi Jaden Ivey yer alıyor. Holmgren, Kyle Boone’un bir numaralı tercihiydi Son model proje Ve Ivy, sitelerindeki en yüksek puan alan potansiyel müşteridir En iyi 75 büyük tabak.

NBA Draft Piyango Sonuçları

1. Büyü
2. Gök gürültüsü
3. Füzeler
4. Krallar
5. pistonlar
6. Hızlandırıcılar
7. Öncü Blazerler
8. Pelikanlar (Lakers aracılığıyla)
9. Tottenham
10. Sihirbazlar
11. Knicks
12. Thunder (Clippers aracılığıyla)
13. Hornetler
14. Süvariler

İşte geceden bazı önemli çıkarımlar:

Sihir özel bir şey inşa edebilir

Magic, geçen sezon ligdeki en kötü ikinci rekora sahipti ve üst üste ikinci sezon için playoffları kaçırdıkları için 22-60 öndeydi. Bu, yedi aydan fazla harcamak için ideal bir yol olmasa da, kaybedenlerin tümü Salı gecesi genel seçimde birinciliği kazanarak meyvelerini verdi.

Magic koçu Jamal Mosley, “Taraftarlar, organizasyon çok heyecan verici” dedi. “Beklenecek çok şey var. Özel olacak.”

Koç takımının geleceği hakkında her zaman iyimser olsa da, sihir gerçekten özel bir şey inşa etmekle ilgili olabilir. Geçen sezon Galen Suggs ve Franz Wagner’de piyango seçimleri yaptılar ve Wagner’in All-Rookie’de olacağı neredeyse kesindi.

READ  Charlotte Hornets'in Miles Bridges'i Tribüne Ağızlık Fırlattığı İçin 50.000 Dolar Para Cezasına çarptırıldı

Markelle Fultz ve Wendell Carter Jr.’ın beğenilerini ekleyin. Ve Jonathan Isaac (eğer tekrar basketbol oynarsa), Cole Anthony, Chuma Okeke ve RJ Hampton ve ayrıca bu yılın 1 numaralı yeri, bu çok fazla genç yetenek. NBA’de hiçbir garanti yoktur, ancak sihir birkaç yıl içinde çok eğlenceli olabilir.

Krallar 4. sıraya sıçradı

Çekilişler büyük bir hızla başladığı için Salı gecesi büyük bir sürpriz olmadı. Ancak biraz hareket oldu. En önemlisi, geçen sezon ligin en kötü yedinci rekorunu kıran Sacramento Kings, genel klasmanda dördüncü sıraya yükseldi.

Bu, son yıllarda pek şansı ya da başarısı olmayan bir takım için güzel bir küçük sonuç – özellikle bu kategorideki ilk dört kişi arasında bir fikir birliği olduğu düşünüldüğünde: Chet Homgren, Paolo Banchero, Jabari Smith ve Jaden Ivey.

Kings, ligdeki en uzun kuraklık olan 2006’dan bu yana playoff oynamadı. Geçen sezon, Therese Halliburton ve Buddy Heald’ı Indiana Pacers ile Dumantas Sabonis karşılığında değiştirerek bunu değiştirmek için net bir baskı yaptılar. Geçen sezon işe yaramadı, ancak ilk dörtten bir seçim daha eklemek, sonunda gelecekte playofflara dönmelerine yardımcı olabilir.

Blazer için şans yok

Arka arkaya sekiz playoff maçından sonra Portland Trail Blazers, Damian Lillard’ı draft ettikleri 2012’den bu yana ilk kez piyangoya geri döndü. Salı günü onların temsilcisi olarak oradaydı, ancak yedinci sıraya düştüklerinden onlara şans getiremedi.

Bu çok büyük bir düşüş olmasa da -geçen sezon en kötü altıncı rekoru kırdılar- ayrıca umdukları büyük sıçramayı da elde edemediler ve sonunda kadrolarını gerçekten değiştirmeleri gerekiyordu.

Lillard karın ameliyatı geçirdikten sonra, sadece tüplere girmeye karar vermekle kalmadılar, aynı zamanda kalplerinin yeterince iyi olmadığı sonucuna da vardılar. CJ McCollum, Norman Powell, Larry Nance Jr.’ı takas ettiler. ve Robert Covington ve Jusuf Nurkic serbest oyuncu olmaya hazırlanıyor. Lillard’ı yeniden inşa etmeye çalıştıkları için kulüp için yoğun bir yaz olacak ve piyangoda ilk üçe veya dörde girmek çok yardımcı olabilirdi.

READ  White Sox, Johnny Koito'yu seçti