Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2024 Britanya seçimlerinde son gelişmeler: Kamuoyu yoklamaları İşçi Partisi’nin zaferini gösteriyor

2024 Britanya seçimlerinde son gelişmeler: Kamuoyu yoklamaları İşçi Partisi’nin zaferini gösteriyor

Britanya seçimleri cehenneme döndü.

Birleşik Krallık’taki seçimlerle ilgili haberleri izliyorsanız, neredeyse kesinlikle köpeklerin sandık başına gideceğini düşünürdünüz. Ancak gerçekte durum böyleydi.

Sanki her haber sitesinde sandıkların dışında bir köpek şovu varmış gibi görünüyordu. Haber sektörü seçimlerin kutsallığını koruma yükümlülüğünü yerine getirirken, iyi köpekler sahiplerinin vatandaşlık görevini yapmasını sabırla bekliyor.

İngiltere, seçmenleri etkilememek için seçim günlerinde sandıkların kapanmasından önce nelerin yayınlanabileceğine kısıtlamalar getiriyor. Kapsamlı haber ve analizlerin mevcut olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, Britanya’da böyle bir yayın bulunmamaktadır.

Sadece sandık başına giden insanlardan bahsetmiyorlar, aynı zamanda oy verme merkezlerine giren ana adayların fotoğraflarını ve videolarını da gösteriyorlar. Ancak seçim kampanyası platformlarını tartışmıyorlar.

Ve böylece köpek yavrusu aşkı.

Chiswick’te tüylü sarışın bir terrier olan Alfie, Liverpool’da gökkuşağı kravat takan bir kakadu olan Arnie ve Norfolk’ta başka bir beagle olan Toby vardı. Bu köpekler Sky News’te yer alıyordu.

BBC’de, Cheshire’daki Antrobus köy binasının dışında yatan Bern dağ köpeği Lucien, Londra’nın Edgware bölgesindeki kırmızı Labrador Pippin ve Wokingham’daki Eski İngiliz çoban köpeği Maui vardı.

Gazeteciler sandık başına gidenlerin sadece köpekler olmadığını göstermek için ekstra çaba harcadılar. En az iki at, bir kedi, bir tavuk ve Neptün adında dev bir yılan buldular.