Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

25. NBA Draftında öngörülen en iyi seçim Cooper Flagg’in Duke’a taahhüt ettiği

25. NBA Draftında öngörülen en iyi seçim Cooper Flagg’in Duke’a taahhüt ettiği

Jeff BorzelloESPN personel yazarı30 Ekim 2023, 08:39 ETOkumak için 5 dakika

Cooper Flagg’in neden basketbolun 1 numaralı oyuncusu olduğunu kendiniz öğrenin

Cooper Flagg’i ülkenin en iyi basketbol oyuncusu yapan anlara bir göz atın.

Lise basketbolunun 1 numaralı adayı ve 2025 NBA Draftında 1 numaralı seçimin ön sıralarında yer alan Cooper Flagg, Pazartesi günü Duke’a olan bağlılığını duyurdu.

Flagg, UConn yerine Mavi Şeytanlar’ı seçti.

Duke, Flagg’in işe alındığı ilk günlerden beri favori olarak görülüyordu. Antrenör John Shear, Flagg 15U Nike EYBL pistinde oynarken bile Flagg’in maçlarında varlığını hissettirdi ve geçen baharda oyunlarında kilit oyuncu olmaya devam etti. UConn, Kansas, Kentucky ve Michigan’dan antrenörler de geçen yaz onu izleyerek vakit geçirdiler.

Flagg için üç okul ortaya çıktı: Duke, UConn ve Kansas. Huskies aradaki farkı kapatmaya devam ederken Eylül ayı sonlarında Storrs, Connecticut’a resmi bir ziyarette bulundu. Kısa bir süre sonra Flagg, Kansas’a planlı bir ziyareti iptal etti ve geriye yalnızca Blue Devils ve Huskies kaldı. Ancak geçen hafta sonu Blue Devils’in Deliliğe Geri Sayım etkinliği için Duke’a yapılan ikinci ziyaret, ivmeyi sert bir şekilde Scheyer ve Blue Devils’e kaydırdı.

Flagg, taahhüt videosunda SLAM’e şunları söyledi: “Kampüse vardıktan sonra kendimi gerçekten Durham’da hayal etmeye başladım.” “Hissettiğim sevgi, Cameron’daki çılgınlığı ve atmosferi görmek beni gerçekten heyecanlandırdı. Kardeşliğe katılma fırsatına sahip olduğum için onur duyuyorum.”

Ağustos ayında Flagg, 2025 Sınıfından 2024’e geçiş yapacağını ve önümüzdeki sonbaharda üniversiteye gitmeyi planladığını duyurdu. Üçüncü yılın Aralık ayında 18 yaşına girecek ve bu onu 2025 NBA Draftı’na katılmaya hak kazanacak.

Maine’den 1,80’lik bir forvet olan Flagg, Haziran ve Temmuz aylarındaki uzun süreli verimli sahalarla ülkenin 1 numaralı adayı olduğunu pekiştirdi. Yaza 2025 klasmanında Cameron Boozer’ın ardından ikinci sırada girdi, ancak Haziran ayı sonlarında Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği’nin Orlando, Florida’daki Top 100 Kampında MVP ödülünü kazandı ve ardından Nike EYBL Peach Jam’de yetenekli bir performans sergiledi. Temmuz. .

Etkinlik tarihindeki en istikrarlı performanslardan birinde Flagg, Peach Jam’de 25,4 sayı, 13 ribaund, 5,7 asist ve 6,9 ​​blok ortalamaları yakaladı. Üçü triple-double olmak üzere yedi maçın tamamında double-double yaptı. Pro Skills’e karşı 38 sayı, 16 ribaund, 6 asist ve 12 blok, New Heights Lightning’e karşı ise 37 sayı, 12 ribaund, 6 asist ve 10 blok kaydetti.

Flagg, geçen bahar ve yaz aylarında Maine United’la çıktığı 22 maçta genel olarak 26.8 sayı, 12.4 ribaund, 4.7 asist ve 5.2 blok ortalamaları yakaladı ve üç sayı aralığından %37.4 şut ortalamasıyla oynadı.

Flagg, lise birinci sınıf öğrencisi olarak Nokomis Bölge Lisesi’ni (Maine) eyalet şampiyonluğuna taşıdıktan sonra, efsanevi lise koçu Kevin Boyle’un yanında oynamak üzere Montverde Academy’ye (Fla.) transfer oldu. Geçen sezon 25 maçta forma giyen oyuncu, maç başına 18 dakikanın biraz altında süre alarak 9.8 sayı, 5.2 ribaund, 3.0 asist ve 2.2 blok ortalamaları yakaladı.

Bu ay başında Las Vegas’ta oynanan üç Sınır Ligi maçında 19.0 sayı, 8.7 ribaund ve 4.3 asist ortalamalarıyla Montverde adına bu sezon hücumda daha büyük bir rol üstleniyor.

Flagg, henüz 15 yaşındayken 2022 yılında düzenlenen FIBA ​​U17 Dünya Kupası’nda ABD Basketbolunu temsil etmiş ve altın madalya kazanmasına yardımcı olmuştu. İspanya’ya karşı finalde 10 sayı, 17 ribaund, 8 top çalma ve 4 blok performansı da dahil olmak üzere yedi maçta 9.3 sayı, 10.0 ribaund ve 2.4 top çalma ve 2.9 blok ortalamaları yakaladı. 17 ribaund, U17 erkek takımı için tek maç rekoruydu. Aralık 2022’de ABD Basketbolunda Yılın Sporcusu seçildi.

Bir NBA gözlemcisi yaz boyunca ESPN’e “Flagg sadece farklı” dedi. “Zihinsel bir yapıya sahip. Zihniyeti, hareketleri ve üretimiyle tutarlı. Eğer bugünden itibaren hücum paketini bir gram bile geliştirmezse, muhtemelen hâlâ NBA’in Defansif Oyuncusu olma mücadelesi içinde olacak. Yıl.” Seviye. Sadece topla oynama, sekerek şut atma, okuma yapma ve her iki yönde de içgüdüsel olarak oynama konusunda gösterdiği ilerleme ve ardından davranış şekli… sporda dönüştürücü bir basketbol oyuncusu olma şansına sahip. tüm.”

Bir üniversite koçu, “Cooper Flagg, modern bir NBA kanadının neye benzediğini gösteriyor” diye ekledi. “Uzun, atletik, çok yönlü ve top sürme, pas verme ve şut atma yeteneğine sahip. Onun oynadığı güç ve rekabetçiliğin bir sonraki seviyeye sorunsuz bir şekilde yansıyacağını düşünüyorum.”

Flagg’in kararlılığı Duke’u ülkedeki 1 numaralı işe alım sınıfına girmenin favorisi haline getiriyor. Mavi Şeytanlar zaten beş yıldızlı kanat Isaiah Evans’ı (No. 8), en iyi 50 guard Kuhn Knoebel (No. 22) ve Darren Harris’i (No. 45) kadrosunda tutuyordu ve beş yıldızlı beklentilerin peşinde olmaya devam ediyor VJ Edgecombe (No. 5) ve Pat N’Gongba (No. 19). Her üç taahhütte de Edgecombe ve Ngongba, iki hafta önce Flagg ile birlikte Countdown to Crazyness için Duke’u ziyaret etti.

Scheyer, Mike Krzyzewski’nin halefi olarak seçildiğinden bu yana ilk iki rotasyonunda 1 ve 2 numaralı işe alım sınıflarına sahip.

READ  Darius Miles: Alabama Üniversitesi basketbol oyuncusu cinayetle suçlandıktan sonra takımdan atıldı