Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kyle Shanahan – 49ers’ın takımda şimdiden kaymaya başladığına dair cevaplar

Kyle Shanahan – 49ers’ın takımda şimdiden kaymaya başladığına dair cevaplar

Nick WagnerESPN personel yazarı29 Ekim 2023 22:46 ETOkumak için 5 dakika

Brock Purdy arka arkaya iki pasla seçildi

49ers’ın QB’si Brock Purdy, Bengals’a karşı üst üste iki pas yaparken ikinci yarıda zorlandı.

SANTA CLARA, Kaliforniya — Geçen yıl bu zamanlar San Francisco 49ers veda haftasına girerken kendilerini zor bir durumda buldu.

Kansas City Chiefs, Levi’s Stadyumu’nda onları güçlü bir şekilde mağlup ederek sezonda 3-4’e geriledi. Ancak bu takımın sorunlarının en büyük çözümü zaten binadaydı. Niners, ikinci yarıda lider olabileceği düşüncesiyle iki gün önce gişe rekorları kıran bir takasla Christian McCaffrey’i geri koşmayı satın aldı. Bunu yaptı ve Niners, NFC Şampiyonası Oyununa çıkma yolunda sezonu kapatmak için art arda 10 galibiyet elde etti.

Bir yıldan biraz fazla bir süre sonra Niners, Salı günkü NFL takas süresine çok daha iyi bir rekorla veda ediyor, ancak Pazar günkü Cincinnati Bengals’e karşı 31-17’lik mağlubiyetin ardından gemiyi düzeltmenin bir o kadar da aciliyeti var. 5-0’lık başladıktan sonra Bengals’e karşı alınan mağlubiyet, San Francisco’nun üst üste üçüncü mağlubiyeti oldu ve onları 5-3’e düşürdü ve NFC Batı liginde birinci sırayı geride bıraktı.

Her ne kadar Niners muhtemelen dışarıdan yardım arayışında aktif olacak olsa da koç Kyle Shanahan Pazar günü öğleden sonra başka bir McCaffrey’in o kapıdan girmeyeceğini açıkça belirtti. Bu da, Niners’ın 12 Kasım’da Jacksonville Jaguars’la karşılaşmasından önceki veda haftasında, iyileşmenin büyük ölçüde içeriden gelmesi gerektiği anlamına geliyor.

Shanahan, “Hayır, bunların hiçbiri son takas tarihiyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmiyor” dedi. “Bugün nasıl oynadık ya da son üç haftada nasıl oynadık… Sanırım cevapları binamızda bulduk. İyi oyuncularımız olduğunu düşünüyorum. İyi koçlarımız olduğunu düşünüyorum. Onları oraya getirmek bana bağlı.” ” Daha iyi ol.

“Çok iyi başladığımızı düşünüyorum, ancak son birkaç haftadır burada saklayamadığımız bazı şeyler var ve bu yüzden onlara her açıdan baskı yapmaya devam etmeliyiz çünkü bazı insanlar kaybetmeye devam ediyor.” çizgiler ve onların bu cevapları yok ve sen sadece umutla yaşıyorsun.”

Pazar günkü mağlubiyet, Niners’ın 2021 sezonundan bu yana ilk üç maçlık mağlubiyet serisiydi ve normal sezonda üst üste 15 maç kazanıp (franchise rekoru kırarak) sezonun ilk beş rakibini yenmelerinin ardından geldi. Maç başına ortalama 19,8 sayı.

Shanahan, sezonun başındaki üstünlükleri sırasında bile birkaç kez takımının yaptığı hatalardan bahsetti ancak büyük bir liderliğe sıçrayarak bu hatalardan kurtulmayı başardı. Penaltılar ve kırmızı bölge sorunları bir sorundu, ancak Niners bu sorunların çoğunu hücumda büyük oyunlar oynayarak (NFL’de 20’den fazla yardadan 21 oyun altıncıydı) ve savunmada birkaç oyundan vazgeçerek (10 oyuna izin verildi) telafi etti. NFL’de 20’den fazla yarda en az olanıydı). Ayrıca ciro savaşında da dominanttılar ve ligin en düşük kayıplarıyla 7 puan topladılar.

Geçtiğimiz üç hafta, bu kategorilerin çoğunda ters yönde çarpıcı bir değişime tanık oldu. Niners, maç başına ortalama 7 sayı farkla geride kaldı, maç başına ortalama 62 yarda geride kaldı ve 20’den fazla yardalık 15 oyundan vazgeçti (bu aralıkta NFL’de en fazla ikinci). Dahası, Niners topu yedi kez çevirdi (en kötü dördüncü olarak berabere kaldı) ve bu aralıkta -3 ciro marjına (yine en kötü dördüncü olarak berabere kaldı) sahip.

İlk beş haftada hiç müdahale etmeyen Niners oyun kurucusu Brock Purdy, son üç maçta dördü rakip sahada olmak üzere beş atış yaptı ve bunlardan biri Pazar günü Cincinnati 10’un içinden geldi. Kombinasyon faulleri aynı zamanda Niners’ın topu sık sık veya etkili bir şekilde yönetme yeteneğini de sınırladı.

George Kittle, “Tek bildiğim, iki hafta üst üste yaşadığımız top kaybı savaşını kaybettiğinizde futbol maçlarını kazanmanın zor olduğudur” dedi. “Ve tabii ki daha iyi oynamalıyız ve kendimizi futbolu daha fazla yönetebileceğimiz ve topu çok fazla atmak zorunda kalmayacağımız durumlara sokmalıyız.”

Bu sorunların çoğu endişe verici olsa da en şaşırtıcı olanı savunma sorunlarıydı. Niners, son yıllarda düzenli olarak ligin en iyi savunmalarından birini sahaya sürdü ve DeMeco Ryans’tan (Houston Texans’ın baş antrenörü oldu) yeni koordinatör Steve Wilks’in değişmesine rağmen, Niners bu sezon yine gol atma konusunda sorun yaşadı.

İlk beş hafta durum böyleydi ama gecikmedi. Program ve karşılaştıkları oyun kurucular zorlaştıkça, Niners maç başına yaklaşık 70 pas yardasından vazgeçti ve rakip oyun kurucuların QBR’si son üç haftada yaklaşık 16 puan daha yüksek.

Bu sorunlar, eve dönmekte zorlanan paslar ve geçen hafta Minnesota Vikings’e karşı alınan mağlubiyetin devre arasında tartışmalı bir yıldırım çağrısı ile birleştiğinde, Wilkes’i mercek altına aldı. Ancak Shanahan Pazar günü yaptığı açıklamada, kaçınılması gereken pek çok suçlama olduğunu söyledi.

Shanahan, “Bu, herhangi bir antrenör veya topun herhangi bir tarafı için geçerli değil” dedi. “Burada da üç haftadır 20 sayıdan fazla sayı alamadık. Dolayısıyla savunmamızın daha iyi bir iş yapması gerektiğini düşünüyorum. Hücumumuzun daha iyi bir iş yapması gerektiğini düşünüyorum. Takımımızın daha iyi bir iş yapması gerektiğini düşünüyorum. . Takımımız dediğimde, oradaki her oyuncuyu ve bence her antrenörü kastediyorum.”

Şimdi 49ers, Trent Williams’ın burkulan sağ ayak bileği ve Deebo Samuel’in yaralı omzunun iyileşmesine olanak tanıyacak uzatılmış bir offseason’a giriyor. Bu yardımcı olacaktır, ancak Niners’ın vedadan sonraki beş hafta içinde Jacksonville, Tampa Bay, Seattle, Philadelphia ve Seattle ile tekrar oynayacakları bir döneme girmesi nedeniyle yola devam etmek çok daha uzun sürecek.

Shanahan, “Kimsenin istemediği ama bence buna ihtiyacımız olan bu duyguyla başa çıkmak için burada oturup yaklaşık 14 gün beklemek zorundayız” dedi. “Sanırım adamlarımızın biraz sinirlenmesi gerekiyor. Sanırım biraz daha iyi odaklanarak geri dönmemiz gerekiyor çünkü bu yeterli değildi ve bunu başaramadık.”

READ  UFC 272 Sonuçları: Covington vs Masvidal