Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“50 yıl sonra kimse onun kim olduğunu bilmeyecek.”

“50 yıl sonra kimse onun kim olduğunu bilmeyecek.”

Dailymail.com için Justin Enriquez tarafından yazılmıştır.

19:45 30 Ekim 2023, güncellenme tarihi: 20:21 30 Ekim 2023

Avengers: Endgame yönetmeni Joe Russo, Killers Of The Flower Moon’un gişe rakamlarını Martin Scorsese’ye gölge düşürdüğü için eleştirildi.

Drama, 52 yaşındaki yönetmenin, geçmişte Marvel filmlerini eleştiren 80 yaşındaki efsanevi Goodfellas yönetmeniyle dalga geçmek için Instagram hesabını kullanmasıyla başladı.

Scorsese’nin kızı Francesca’nın, efsanevi yönetmenin köpeğine rehberlik ediyormuş gibi yaptığı bir videoyu TikTok’ta yayınlamasının ardından Russo, sosyal medyada “Box Office” adını verdiğini söylediği köpeğiyle bir video paylaştı.

Instagram’daki kısa klibin başlığındaki film ikonunu hedef aldı ve şöyle yazdı: “Görünüşe göre aynı ilhama sahibiz… @martinscorsese_.”

Bu açıkça Scorsese’nin, 2,8 milyar dolarla tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olan Russo’nun Avengers: Endgame’i de dahil olmak üzere Marvel filmlerine yönelik eleştirisine yönelik bir ataktı.

Bir tavır takınmak: Avengers: Endgame yönetmeni Joe Russo (solda), Killers Of The Flower Moon’un gişe rakamlarını Martin Scorsese’ye gölge düşürdüğü için eleştirildi.
İKONU: Martin Scorsese hafta sonu New Jersey’de görüldü
Sinema tutkunları iş başında

Bu, Scorsese’nin Killers Of The Flower Moon filminin hafta sonu yalnızca 9 milyon dolar kazanarak ABD gişesinde üçüncü sırada yer aldığı bir zamana denk geldi.

40,68 milyon doları yurt içi olmak üzere dünya çapında toplam 84,68 milyon dolara ulaştı.

Sinema tutkunları iş başında

Bir başkası, Russo ve Scorsese’yi, Don Draper (Jon Hamm’ın canlandırdığı) ve Michael Ginsberg’in (Ben Feldman’ın canlandırdığı) yer aldığı Mad Men filmindeki ünlü “Senin için üzülüyorum/Seni hiç düşünmüyorum” memiyle karşılaştırdı.

Başka kullanıcı

Filmin ikonu, bir dergi profilinde süper kahraman film türünü eleştirdiği için Scorsese, geçtiğimiz eylül ayında Marvel Sinematik Evreni’ni (MCU) eleştirmeyi alışkanlık haline getirmişti.

Konusmak GQ 80 yaşındaki ödüllü yönetmen, son filmi vizyona girmeden önce hayatını, kariyerini ve çizgi roman filmlerinin sektörü nasıl değiştirdiğini anlattı.

Scorsese, “Tehlike bunun kültürümüze yaptığı şeydir, çünkü artık filmlerin sadece film olduğunu düşünen nesiller olacak” dedi.

READ  1. Bölüm: Hastalar - The New York Times

Drama, 52 yaşındaki yönetmenin, geçmişte Marvel filmlerini eleştiren 80 yaşındaki efsanevi Goodfellas yönetmeniyle dalga geçmek için Instagram hesabını kullanmasıyla başladı.
Scorsese’nin kızı Francesca’nın, efsanevi yönetmenin köpeğine rehberlik ediyormuş gibi yaptığı videoyu TikTok’ta yayınlamasının ardından Russo, “Box Office” adını verdiği köpeğiyle birlikte çektiği videoyu sosyal medyadan paylaştı.
Instagram’daki kısa klibin başlığındaki film ikonunu hedef aldı ve şöyle yazdı: “Görünüşe göre aynı ilhama sahibiz… @martinscorsese_.”
Düzeltildi: Bu, Scorsese’nin Killers Of The Flower Moon filminin hafta sonunda yalnızca 9 milyon dolar kazandığı ve ABD gişesinde üçüncü sırada yer aldığı bir dönemde gerçekleşti.

“Bu da daha sıkı mücadele etmemiz gerektiği anlamına geliyor.” Tabandan gelmelidir. Bunun film yapımcılarının kendisinden gelmesi gerekiyor. Ve Safdie kardeşlere sahip olacaksınız ve Chris Nolan’a sahip olacaksınız, ne demek istediğimi anlıyor musunuz?

Bu, Scorsese’nin Marvel’a ilk saldırısı değil. 2019’da çizgi roman filmlerinin sinema değil, tema parklarına benzediğini söylemişti.

Scorsese, “Yapılmış içeriğin gerçek anlamda sinema olmadığını düşünüyorum” dedi. “Neredeyse yapay zekanın film yapmasına benziyor. Bu, harika yönetmenlerin ve güzel sanat eserleri yapan özel efekt uzmanlarının olmadığı anlamına gelmiyor.

‘Ama bu ne anlama geliyor? Bu filmler ne işe yarayacak, size ne verecek? Bir şeyi tamamlayıp sonra onu zihninizden ve vücudunuzdan tamamen çıkarmak dışında, anlıyor musunuz? Peki bu sana ne veriyor?

Scorsese, film endüstrisinin artık neredeyse yetmiş yıl önce kariyerine başladığı zamanki gibi olmadığını söyledi.

Stüdyoların “artık bireysel seslerin kişisel duygularını veya kişisel düşüncelerini ve kişisel düşünce ve hislerini büyük bir bütçeyle ifade etmesini desteklemekle ilgilenmediğini” söyledi. Ve şimdi olan şu ki, burayı Hint Adaları dedikleri bir kategoriye sınıflandırdılar.

Kendisi filmlerin korunmasının savunucusu ve bu yaz diğer ünlü yönetmenlerle ve Warner Bros. Pictures’ın başkanıyla bir toplantıya katıldı. Turner Classic Movies’deki son işten çıkarmaların ardından Discovery’den David Zaslav.

Geçtiğimiz Ekim ayında Scorsese, film endüstrisinin “aşağılayıcı” sinema reytingleri konusundaki “iğrenç” takıntısını eleştirmişti.

Bir başkası, Russo ve Scorsese’yi, Don Draper (Jon Hamm’ın canlandırdığı) ve Michael Ginsberg’in (Ben Feldman’ın canlandırdığı) yer aldığı Mad Men filmindeki ünlü “Senin için üzülüyorum/Seni hiç düşünmüyorum” memiyle karşılaştırdı.
Ah: Birkaç X kullanıcısı Joe Russo’ya saldırdı

1980’lerden bu yana sektörün reytinglerle ve filmlerin ne kadar para kazandırdığıyla daha fazla ilgilenmeye başladığını söyledi.

GQ ile yaptığı bir röportajda, yöneticilerin kendisini The Departed’ın ana oyuncularından birinin yaşamasına izin vererek onu bir franchise’a dönüştürmeye ikna etmeye çalıştıklarında şok olduğunu söyledi.

“Onların istediği ayrıcalıktı.” Birinin yaşaması ya da ölmesi ahlaki bir soru değildi. Sonra stüdyodakiler çıktı ve çok üzüldüler çünkü bu filmi istemediler. Ayrıcalık istiyorlardı. Bunun anlamı şu: Artık burada çalışamam.

READ  Joe Exotic Details'in yeni nişanlısı Twilight-Esque ile ilişkisi
‘Tehlike kültürümüze yaptığı şeydir’: Scorsese, Eylül ayında Marvel Sinematik Evreni’ni (MCU) eleştirmeyi alışkanlık haline getirdi; film ikonu, Eylül ayında GQ ile birlikte bir dergi profilinde süper kahraman film türünü eleştirdi.

Sinema salonlarının ölmediğini ancak insanları film izlemeye çekmek için daha fazlasını yapmaları gerektiğini söyledi.

Scorsese, “Tiyatro çalışmalarının her zaman olacağını düşünüyorum çünkü insanlar bu şeyi birlikte deneyimlemek istiyor” dedi.

“Fakat aynı zamanda tiyatroların da onları insanların gitmek isteyeceği, keyif alacağı veya onları harekete geçiren bir şeyi görmek isteyeceği yerler haline getirmek için çabalarını artırması gerekiyor.”

Bu yaz Scorsese’nin Goodfellas’ı Ranker’a göre tüm zamanların en iyi gangster filmi seçildi.