Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kral III. Charles kanser teşhisi konulduktan sonra sessizliğini bozdu – NBC New York

Kral III. Charles kanser teşhisi konulduktan sonra sessizliğini bozdu – NBC New York

Başlangıçta ortaya çıktı H! Bağlı

Kral Charles III, kanser hastası olduğunu öğrendiğinden beri ilk kez halka açık bir konuşma yapıyor.

10 Şubat'ta, yani Buckingham Sarayı'nın kralın teşhisini açıklamasından beş gün sonra, 75 yaşındaki hükümdar halka kişisel bir mesaj yayınladı.

Kral, kraliyet ailesinin Instagram sayfasında paylaşılan ve aynı zamanda bir fotoğrafın da yer aldığı bir gönderide görüldüğü gibi, “Son günlerde aldığım birçok destek ve iyi dilek mesajı için içten teşekkürlerimi ifade etmek isterim.” yıl 2023. Kral'dan iyi dileklerde bulunanlara selamlar. “Kanserli herkesin bildiği gibi, bu gibi güzel düşünceler en büyük teselli ve cesarettir.”

Kraliçe şöyle devam etti: “Teşhisimi paylaşmanın kamuoyunun anlayışını artırmaya ve Birleşik Krallık ve dünya genelinde kanser hastalarını ve ailelerini destekleyen tüm kuruluşların çalışmalarını vurgulamaya nasıl yardımcı olduğunu duymak da aynı derecede cesaret verici. Onların yorulmak bilmeyen bakımlarına ömür boyu hayranlığım var. ve adanmışlık deneyimlerimin bir sonucudur.” Kişisel.”

Latince “kral” anlamına gelen “Rex” anlamına gelen kraliyet şifresi olan “Charles R” mektubunu imzaladı.

Kral III.Charles'ın tahta giden yolu

Mektubu, kralın İngiltere'nin Norfolk kentindeki kır evinin adı olan “Sandringham House” etiketli kağıda basılmıştı.

Kral – kendisinden önce de yıllarca Londra'daki Clarence House'ta ikamet etmişti 2022'de tahta çıktı Annesi Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünden sonra karısıyla birlikte helikopterle Sandringham'a uçtu Kraliçe Camilla 6 Şubat.

İkili ayrıca 4 Şubat'tan bu yana kırsaldaki mülklerini de ziyaret etmişti. Pazar günü kilise ayinine katılın. 5 Şubat'ta, yaklaşık bir hafta sonra King, prostat büyümesinin tedavisi için ameliyat olduktan sonra hastaneden taburcu edildiBuckingham Sarayı, İngiliz hükümdarına belirsiz bir kanser türü teşhisi konduğunu duyurdu. (Saray dedi ki NBC Haberleri Prostat kanseri değil.)

READ  Politico, Meghan Markle'ı Trump, Elon Musk ve Kanye West ile birlikte "narsist" olarak nitelendirdiği için eleştirildi

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kral'ın iyi huylu prostat hiperplazisini tedavi etmek için hastanede geçirdiği son prosedür sırasında ayrı bir endişe konusu kaydedildi.” “Sonraki teşhis testleri bir kanser türünü tespit etti. Bugün Majesteleri düzenli bir tedavi programına başladı ve bu süre zarfında doktorlar ona kamu görevlerini ertelemesini tavsiye etti.”

Saray yetkililerine göre Galler Prensesi, geçirdiği karın ameliyatı sonrasında iki hafta kadar hastanede kalacak. Haber, Saray'ın Kral III. Charles'ın gelecek hafta ameliyata gireceğini duyurmasından kısa bir süre önce geldi.

Charles ve Camilla, şu anki kalışları için Sandringham'a gitmeden saatler önce kral, eşi Meghan Markle ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı Kaliforniya'dan Londra'ya gelen oğlu Prens Harry ile tanıştı. Prens Archie4 ve Prenses Lilibet2. Kısa bir ziyaretin ardından Sussex Dükü Amerika Birleşik Devletleri'ne döndü. 2024 NFL Onur Etkinliğinde bir ödül sunun Las Vegas'ta.

Bu arada, Kral'ın en büyük oğlu ve varisi Prens William, geçtiğimiz günlerde hem babasına hem de eşi Kate Middleton'a verdikleri destekten dolayı halka teşekkür etti. Karın ameliyatından iyileşme.

Galler Prensi, 7 Aralık'ta Londra'daki Hava Ambulansı yardım yemeğinde şunları paylaştı: “Bu fırsatı değerlendirerek, özellikle son günlerde Catherine'e ve aileme verdiğiniz nazik destek mesajları için teşekkür etmek istiyorum.” “Hepimiz için çok şey ifade ediyor.”

Ve bir gün sonra, Camilla, Kral'ın sağlığı hakkında güncel bilgi verdi İngiltere'deki Salisbury Katedrali'ndeki bir yardım etkinliğinde halka açık bir görünüm sırasında. her biri için TelgrafBir hava ambulans çalışanına şunları söyledi: “Bu koşullar altında durumu çok iyi. Halkın dört bir yanından gönderdiği mektuplar ve mesajlardan çok etkilendi. Bu çok sevindirici.”