Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

6 yıldır kayıp olan çocuk, annesi tarafından “manevi bir topluluğa” götürülüyor.

6 yıldır kayıp olan çocuk, annesi tarafından “manevi bir topluluğa” götürülüyor.

Pireneler, Fransa.
Getty Images

  • Alex Batty, 2017 yılında 11 yaşındayken annesi ve büyükbabasıyla tatildeyken ortadan kaybolmuştu.
  • Çarşamba günü Fransa’da bir dağ yolunda yürürken bulundu.
  • Büyükannesi, annesinin onu muhtemelen “alternatif bir yaşam tarzı” sürdürmesi için yanına aldığını söyledi.

Yaklaşık altı yıl sonra aile tatili için İspanya’ya gittikten sonra kaybolan İngiliz çocuk, Fransa’da bir yolda yürürken bulundu.

Şimdi 17 yaşında olan Alex Batty tam da bunu yapmıştı Annesi ve dedesiyle tatile çıktıBBC, 2017’de ortadan kaybolduğunda ikisinin de velayetinin elinde olmadığını söyledi.

Büyükannesi Susan Caruana, 2018’de dedi “Alternatif bir yaşam tarzı” peşinde olduklarını ve onun okula gitmesini istemediklerini düşünüyordu.

Börek Fransız yetkililere bilgi verdi Fas’a götürüldüler; orada göçebe bir yaşam tarzı yaşamadan önce iki yıl geçirdiler, Fransa ve İspanya sınırlarının ortasında yer alan Pireneler sıradağlarının etrafında dolaştılar.

İngiltere’nin Greater Manchester kentinden Alex Batty, 2017’de ortadan kayboldu.
Büyük Manchester Polisi/Reuters aracılığıyla bildiri

Çocuk, sürücü Fabien Oxedini tarafından Çarşamba sabahı erken saatlerde Pireneler’in eteklerinde yolda yürürken bulundu.

Aksedini, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Dört gün boyunca yürüdüğünü ve nereden başladığını söylemese de dağlardaki bir yerden yola çıktığını anlattı” dedi.

Accidini, Batty’nin adını internette aradığını ve arandığını gördüğünü söyledi.

Daha sonra yardım için Fransız yetkililerle iletişime geçin.

Çocuk, acidini’ye, 2021 yılı civarında Fransa’ya taşınmadan önce “ruhani topluluğun” bir parçası olarak İspanya’da yaklaşık 10 kişiyle lüks bir evde yaşadığını söyledi.

Patty, Accidini’nin Facebook hesabını kullanarak büyükannesine şöyle bir mesaj gönderdi: “Merhaba büyükanne, bu benim Alex. Fransa’nın Toulouse’undayım. Umarım bu mesajı alırsın. Seni seviyorum, eve gitmek istiyorum.”

“Çok mutluyum. Onunla konuştum ve durumu iyi.” Caruana The Sun’a söyledi. “Bu bir şok.”

READ  Zelensky'nin Japonya'daki Toprakları: G7 ve Rusya-Ukrayna Savaşından Haberler

BBC’nin bildirdiğine göre Patti, annesi Finlandiya’ya taşınmaları gerektiğini söylediğinde Pireneler’den ayrılmaya karar verdiğini ancak annesinin bu hareketi neden yaptığının net olmadığını söyledi.

Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi BBC’ye şunları söyledi: “Fransa’da bir İngiliz vatandaşını destekliyoruz ve yerel yetkililerle temasa geçiyoruz.”