Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

60 yaşındaki Buenos Aires Güzeli, Kainat Güzeli yarışının sona ermesiyle değişimin yaklaştığını söylüyor

60 yaşındaki Buenos Aires Güzeli, Kainat Güzeli yarışının sona ermesiyle değişimin yaklaştığını söylüyor

60 yaşındaki Arjantinli güzellik kraliçesi ömrünün sonuna gelmiş olabilir ancak bu olağanüstü yolculuğunun toplumun algılarında “değişimin ilk adımı” olduğunu söylüyor.

Alejandra Rodriguez, Nisan ayında Miss Buenos Aires tacını giyerek dünya çapında manşetlere çıktı ve Miss Universe tarafından düzenlenen bir yarışmayı kazanan 60 yaş üstü ilk kadın oldu.

Cumartesi günü Miss Arjantin olmak ve ülkesini Miss Universe yarışmasında temsil etme hakkını elde etmek için bu zaferi tekrarlayamasa da, “En İyi Yüz” kategorisini kazandı ve başarısını güzellik anlayışında bir değişimin başlangıcı olarak kutladı. Algılanmak.

Mesleği avukat ve gazeteci olan Rodriguez, yarışmadan sonra CNN en Español’a verdiği demeçte, “Bu, gelmekte olan değişimin ilk adımıdır” dedi.

“Umarım bu (yazım) bir öncesi-sonrası işaretidir, bence dış güzellik her zaman ana odak noktasıdır ve güzel bir kadın seçmenin yanlış olduğunu düşünmüyorum ama belki de güzellik kavramının böyle olması gerekiyor. genişledi” dedi.

Rodriguez’in katılımı ancak Miss Universe organizasyonunun yaş kurallarını değiştirmesinden sonra mümkün oldu.

2023 yılına kadar yarışmacıların yarıştıkları yılın 1 Ocak tarihi itibarıyla 18 ile 28 yaşları arasında olmaları gerekmektedir. 2024 yılı itibarıyla üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

“Olumlu bir değişiklikti ve sanırım tüm değişiklikler gibi bu da yavaş yavaş gerçekleşti” dedi ve “birinci olma fırsatına” sahip olduğu için minnettar olduğunu ekledi.

Yaş sınırının kaldırılması, yarışmanın modernleşme amacıyla 2023’te getirdiği bir dizi kural değişikliğinden yalnızca biriydi.

Franchise, 70 yılı aşkın tarihinde ilk kez evli veya boşanmış, doğum yapmış veya hamile kadınların da katılmasına yeşil ışık yaktı.

Rodriguez, “Katılan 40 yaşında bir kadın ve 37 yaşında bir kadın da vardı. Sanki sınırlar gerçekten genişliyormuş gibi geliyor” dedi. “Anne olan kadınlar vardı; bunlar daha önce Miss Universe’de hayal bile edilemeyecek şeylerdi.”

READ  Met Gala Fotoğraflarından Stray Kids'in Notları, Kapsayıcılık İhtiyacını Kanıtlıyor

Rodriguez, ülkesini temsil etme onuruna sahip olmasa da güzellik, yaş, şekil ve kiloya ilişkin stereotiplerin yavaş yavaş değiştiğini söyledi.

Cumartesi gününün kazananı, 29 yaşındaki ve önceki kurallara göre yarışamayacak kadar yaşlı olduğu kabul edilen Magali Bennjam oldu.

Daha fazla CNN haberi ve bülteni için şu adreste bir hesap oluşturun: CNN.com