Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

76ers’lı James Harden, Michigan Eyaleti’ndeki silahlı saldırı kurbanını 4. Maça çağırdı

Haber Ajansı7 Mayıs 2023, 16:54 ETokumak için 3 dakika

James Harden, MSU’yu vuran kurtulanı 4. Maça davet ediyor

Cassidy Hobarth, James Harden’ın Michigan’daki silahlı saldırıdan sağ kurtulan John Howe ile yaşadığı bir anı ayrıntılarıyla anlatıyor.

Philadelphia – James Harden, Philadelphia 76ers yıldızıyla uzun mesafeli bir FaceTime ilişkisi geliştiren Michigan silahlı saldırısından sağ kurtulan felçli John Howe’a doğru eğildi ve yeni arkadaşına sarıldı.

Harden, Howe’a “İyi görünüyorsun,” dedi.

20 yaşındaki Howe ve ailesi, Sixers’ın yıldız guardı, Boston Celtics’e karşı oynanan Doğu Konferansı ikinci tur serisinin 4. maçından önceki Pazar günü oyun öncesi rutinine devam ederken gülümsediler. Aile, Hao seyahat etmeye hazır olur olmaz Harden tarafından bir 76ers maçına davet edilir.

Çin’den uluslararası bir öğrenci olan Hao, Şubat ayında East Lansing kampüsünde üç öğrenciyi öldüren ve beş kişiyi yaralayan bir silahlı saldırıdan bu yana bulunduğu Chicago rehabilitasyon tesisinden kısa süre önce ayrıldı.

Howe, 1 numaralı Harden formasını giydi ve maça ailesiyle katıldı. Howe’un babası da Harden’ın formasını giydi ve 76ers onun arkasında ısınırken fotoğraf çektirdi.

Harden, vurulduktan sonra Howe’un spor ayakkabılarının hayranı olduğunu öğrendi ve para bağışladı, ardından öğrenciyi arayarak cesaretlendirdi.

Harden, Şubat ayındaki görüşmenin bir videosunda, “Şu anda zor olduğunu biliyorum, sadece zihinsel olarak güçlü olmam gerekiyor,” dedi. “Sadece olumlu şeyler düşün ve zorlamaya devam et. Savaşmaya devam et. Seni yakaladım.”

Harden, Hao’nun bir maça katılabileceği sözünü de tuttu. Aile maçı Wells Fargo Center’daki kulüp locasından izledi.

Associated Press’e konuşan Howe, “Yaralandığımda, bununla ilgili haberleri okudu ve bize ihtiyacımız olan tüm desteği vermeye geldi” dedi. “Buna gerçekten memnun olurum.”

Howe, moralinin yüksek olduğunu ve Harden sayesinde artık bir 76ers taraftarı olduğunu söyledi.

Howe, “Bana güçlü kalmayı öğretti,” dedi.

Çekim, Şubat ayında Michigan’da Berkeley Hall’da ve MSU sendikasının yakınında akşam dersleri sırasında gerçekleşti. Polis, 43 yaşındaki Anthony McCray’i takip ederken, geniş kampüsteki öğrencilere dört saat boyunca saklanmaları emredildi – polis, Lansing’de evinden çok uzak olmayan bir yerde polis onunla yüzleştiğinde sonunda kendini öldürdü.

Howe, sırada ne olduğunu bilmediğini ve hala ek tedaviye ihtiyacı olduğunu söyledi. Howe, Michigan Eyaletinden mezun olmaya kararlı olduğunu, ancak ailesiyle birlikte Çin’e dönebileceğini söyledi.

En kısa zamanda normal hayatıma ve rehabilitasyonuma dönmeyi umuyorum” dedi.

READ  Dodgers, Clayton Kershaw ile yeniden sözleşme imzalamak üzere