Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

78. Gün – Apalachian Yolundaki Türkiye Cap Zambağı

78. Gün – Apalachian Yolundaki Türkiye Cap Zambağı

78. Gün

Başlangıç: Jennings Creek VA 614

Sonuç: Cornelius Creek Barınağı

Katedilen mil: 8,7

AT cinsinden Mil: 767,4

İz arkasında! Günün sıcağında güzel bir ısınma tırmanışıyla (1000 feet kazançla) güne başladık. Geri döndüğümüzde konaklama yerinden ayrılmamız her zaman biraz zaman alır, bu yüzden bugün başladığımızda saat 13:00’tü.

Tırmanış fena değildi ama bizi çok vahşi ve çalılık alanlardan geçirdi. Neyse ki patika ekipleri gelmişti ve yolumuz geniş, açık ve bitki örtüsünden arındırılmıştı. Teşekkürler gönüllüler!

Bir mola için Bryant Ridge barınağında durduk ve vay be, ne kurulum! 3 katlı, tam güverte, pencereler – şimdiye kadar gördüğüm en iyi konaklama yerlerinden biri. Ben barınakta uzanıp atıştırmalıklar yerken ve su içerken, temizlikçi bufalosunu nehirde serinletti. Bazı nedenlerden dolayı bugün gerçekten uykum vardı; Bu sıcak günde enerji seviyelerimin bana hiçbir faydası yoktu.

Daha sonra, barınağımızla aramızda neredeyse 3000 fitlik bir yükseklik vardı. Neyse ki tırmanış, yol boyunca dinlenilebilecek mükemmel şekilde yerleştirilmiş kayalarla aşamalı olarak gerçekleşti. İlk 1000 feetten sonra mola verdik, devam ettikçe kapıcı yavaşlamaya başladı. İleriye doğru ilerledim ve 2. turun 300 metre sonrasında durup kasabadan paketlediğim yumurtalı ve pastırmalı kahvaltı simitini yedim.

Çok iyiydi! Ne kadar çabuk ve zahmetsizce üstesinden geldiğime şaşırdım. Bu küçük bir sandviç değil. Yedikten sonra çantam gözle görülür derecede hafifledi ama midem beklediğim kadar dolu değildi. Evet, yürüyüşçü iştahına sahip bir yürüyüşçüyüm.

Parmaklarımdaki simit kalıntılarını yalamayı bitirdikten birkaç dakika sonra kapıcı köşeden geldi. ‘Merhaba’ dedik ve kendini daha iyi hissettiğinde yoluna devam etmeye çalışarak hareket etmeye devam etti. Tekrar yürümeye başlayıp ona yetişmem birkaç dakikamı aldı. Tırmanışın son ayağını da bitkin bedenlerimizi yukarı doğru iterek hep birlikte tamamladık.

READ  Başbakan, Pakistan-Türkiye ikili ticaretinde 5 milyar dolarlık hedef belirledi

Biz oradayken yeni bir çiçek keşfettim: Türkiye’nin Cap Lily’si! Onları ilk kez yolda görüyordum; parlak kırmızı yaprakları yerden yüksekte asılıydı. Zambaklar yaklaşık 1,5 metre boyundaydı; Bazen her sapta bir tane bulunur, bazen de 4 veya 5 çiçek avize gibi birbirinin etrafında dizilir. Çok havalılar!78. Gün – Apalachian Yolundaki Türkiye Cap Zambağı

Sonunda konaklayacağımız yere vardık. Bundan hemen önce ayı pençesi izlerinin bariz olduğu bir ağacın yanından geçtik. Daha önce hiç görülmedi!

Gecelememiz iyiydi. Bugün sadece bir yürüyüşçüden geçtik ama barınakta bize katılan kimse olmadı. Gün uzun olduğundan ve güneş hala gökyüzünde olduğundan, akşam yemeğinden sonra çadıra girip uyumadan önce günlüklerimi tamamlamaya zaman ayırdım.

78. gündü.

Daha fazla güncelleme için gezimi instagramda (@jenbrownhikes) takip edin!

Bağlı Kuruluş Açıklaması

Bu web sitesi bağlı kuruluş bağlantıları içerir; bu, Trek’in makaleler veya reklamlardaki bağlantıları kullanarak satın aldığınız herhangi bir ürün veya hizmetin bir yüzdesini alabileceği anlamına gelir. Alıcı, ödediği fiyatı öder ve satın alma işleminiz, Trek’in size kaliteli sırt çantasıyla seyahat tavsiyeleri ve bilgileri sağlama yönündeki süregelen hedefini desteklemeye yardımcı olur. İş birliğin için teşekkürler!

Daha fazla bilgi edinmek için bu sitenin Hakkında sayfasını ziyaret edin.