Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Illinois polisi emekli maaşı, özel pazarlara yönelik baskıların ortasında Greg Turk’ü CIO yardımcısı olarak işe aldı

Illinois polisi emekli maaşı, özel pazarlara yönelik baskıların ortasında Greg Turk’ü CIO yardımcısı olarak işe aldı

Greg Türk

Illinois Polis Memurları Emeklilik Fonu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, fonun özel pazar stratejisi geliştirmeyi amaçlaması nedeniyle Greg Turk’ü yeni CIO yardımcısı olarak işe aldığını duyurdu. Türkiye’nin ataması anında yürürlüğe giriyor.

Aile ofisi ve kamu emeklilik fonlarında özel pazar yatırımı yapma konusunda deneyimi olan Turk, genellikle popüler sektöre ve alternatif yatırımlara yapılan tahsisleri artırmayı amaçladığı için fonun özel pazar stratejisinin uygulanmasını denetleyecek.

IPOPIF CIO’su Kent Custer, yaptığı açıklamada, “Greg’in kalibresinde birini yatırım ekibimize eklemekten ve IPOPIF’in özel pazar yatırımlarını yürütmeye başlamaktan heyecan duyuyorum” dedi. “Greg’in bir geçmişi var ve hem kamu hem de özel piyasa yatırımlarında ve toplam finansman düzeyinde güçlü bir başarı sergiledi.”

IPOPIF, varlıkları yerel olarak sahiplenmeye devam eden 357 yerel Illinois polis emeklilik fonunun bir birleşimidir. Custer’a göre, başlangıçtaki yatırım yapısı esas olarak kamu piyasası yatırımlarındaki pasif yatırımlardan oluşuyordu.

Hiçbir ritmi kaçırmayın – kurumsal yatırım sektörüyle ilgili en son haberleri takip etmek için CIO bültenlerine kaydolun.

Custer, “Varlık birikiminin ardından yatırım personeli, uluslararası küçük sermaye, banka borçları ve gelişmekte olan piyasalar dahil olmak üzere aktif olarak yönetilen yatırımları stratejik olarak ekliyor” dedi.

Emeklilik fonu, uzun vadede varlıklarının %20’sini, %7’sini özel sermayeye, %5’ini özel borca, %5’ini gayrimenkule ve %3’ünü altyapıya tahsis etmeyi planlıyor.

Fon, 10,4 milyar dolarlık varlığa sahip olarak varlıklarının çoğunu hisse senetlerine, yüzde 58,3’ünü büyüme hisse senetlerine, yüzde 15,8’ini sabit gelire, yüzde 5,5’ini reel varlıklara ve yüzde 20,4’ünü risk azaltma stratejilerine ayırıyor.

Custer, emeklilik fonunun özel piyasa stratejisi için bir plan geliştirdiğini ancak ilerleme hızı da dahil olmak üzere ilk planların henüz fonun mütevelli heyetiyle paylaşılmadığını söyledi.

READ  Türk Telekom'un abonelik tabanı 51,4 milyona ulaştı

IPOPIF’teki yeni görevinden önce Turk, özel piyasa yatırımları üzerinde çalıştığı NG4 Capital’in CIO’suydu. Yaklaşık 20 yıl boyunca Illinois Öğretmen Emeklilik Sistemi’nde çalıştı ve en son yatırım direktörü olarak görev yaptı.

Turk, Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nden finans ve bankacılık alanında lisans derecesi ve Virginia Üniversitesi Darton İşletme Okulu’ndan MBA derecesi aldı.

İlgili Öyküler:

Illinois Eyaleti Polis Emeklilik Konsolidasyonu Sona Erdi

IPOPIF, Gelişen Piyasalar Kredi Yöneticisi arıyor

Illinois Polis Fonu, Banka Kredi Stratejisi Yöneticileri için aktif aramayı duyurdu

Etiketler: DCIO , Greg Turk , Illinois , Illinois Polis Memurları Emeklilik Fonu , IPOPIF , Kent Custer , emeklilik