Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

8 yıllık Litecoin döngüsü ve 100 bin dolara giden yol hakkında her şey

8 yıllık Litecoin döngüsü ve 100 bin dolara giden yol hakkında her şey
  • Litecoin fiyatı son 24 saatte %3 arttı.
  • Madeni para etrafındaki piyasa hissiyatı yükselişini sürdürdü.

Litecoin [LTC]Diğer birçok kripto para birimi gibi LTC de geçen ay önemli miktarda değer kaybettiği için zor günler geçirdi. Aslında son verileri dikkate alırsak LTC’nin 8 yıllık bir döngüde olması ilk bakışta endişe verici görünüyordu.

Ancak hikayenin daha fazlası var.

Litecoin’e ne olacak?

Coin Piyasa Değeri Veri Raporlar, Litecoin fiyatının yalnızca son 30 gün içinde %22’den fazla bir düzeltmeye tanık olduğunu ve düşüş eğiliminin geçen hafta boyunca %13 düşüşle durmadığını ortaya koydu.

Bu endişe verici olmasına rağmen, daha yeniydi. analiz Ünlü kripto para analisti Master farklı bir tablo ortaya çıkardı. Tweete göre Litecoin şu anda 8 yıllık döngüsünde.

Eğer bu doğruysa, yatırımcılar Ekim 2025’te LTC’nin zirvesini görecekler. Tarihsel olarak, LTC her 4 yıllık döngüde zirveye ulaşmıştı. Özellikle 2014, 2018 ve 2022 yıllarında.

Tarih tekerrür ederse LTC’nin fiyatı bir sonraki zirvesinde 65.000 dolardan 100.000 doların üzerine çıkabilir.

Litecoin'in sekiz yıllık döngüsü

Kaynak: X

Yakın vadede bu beklenebilir

2025 zirvesine bakmak şu anda çok erken olduğundan AMBCrypto, yakın vadede ne bekleyeceğini görmek için kripto paranın mevcut durumunu kontrol etmeyi planladı.

İyi haber şu ki, diğer birçok kripto para birimi gibi LTC de son 24 saatte yükseliş ivmesi kazandı ve fiyatı %3’ten fazla arttı.

Bu yazının yazıldığı sırada LTC, 4,8 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 64,73 dolardan işlem görüyor ve bu da onu 21’inci en büyük kripto para birimi yapıyor.

Kripto paranın NVT oranı geçen hafta düştüğü için işler yakında daha iyi olabilir. Daha düşük bir ölçüm, varlığın değerinin düşük olduğu anlamına gelir ve bu da daha yüksek fiyatlara işaret eder.

LTC'nin NVT oranı düştü

Kaynak: Glassnode

Yatırımcıların para birimine olan güveni de, olası duyarlılığın artmasıyla birlikte iyileşmiş gibi görünüyor. Bu açıkça, piyasada para birimi etrafındaki yükseliş eğiliminin baskın olduğu anlamına geliyor.

READ  UAW, Detroit otomobil üreticilerine daha iyi bir teklif yapmaları için baskı yapıyor ve daha fazla grev tehdidinde bulunuyor

Ancak tüm ölçümler iyimser değildi. Örneğin MVRV oranı düşüş kaydetti. Hızı da son birkaç günde düştü, bu da belirli bir zaman dilimi içindeki işlemlerde LTC’nin daha az kullanıldığı anlamına geliyor.

Kaynak: Santiment


Yatırım portföyünüz yeşil mi? Doğrulamak Litecoin kar hesaplayıcı


Coinglass verilerine ilişkin analizimiz uzunluk/genişlik oranının da azaldığını ortaya çıkardı; bu da piyasada uzun pozisyonlara kıyasla daha fazla kısa pozisyon olduğu anlamına geliyor.

Madeni paranın MACD göstergesi piyasada düşüş eğilimi gösterdi. Ancak Chaikin Fon Akışı (CMF) fiyat artışlarının devam ettiğini gösteren bir artış kaydettiği için kesin olarak hiçbir şey söylenemez.

Kaynak: TradingView