Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD Basketbolu 2024 Olimpiyat takımını belirledi; Kawhi Leonard final için önde gelen aday: Kaynaklar

ABD Basketbolu 2024 Olimpiyat takımını belirledi;  Kawhi Leonard final için önde gelen aday: Kaynaklar

ABD Basketbolunun şu ana kadar Paris Olimpiyatları için seçtiği 11 oyuncunun neredeyse tamamı takımda yer alması beklenen isimlerdi. Geriye kalan olay ise on ikinci ve son sırayı kimin alacağıdır.

Erkekler basketbolda üst üste beşinci Olimpiyat altın madalyasını almak isteyen ABD Takımı, LeBron James, Kevin Durant, Stephen Curry, Joel Embiid, Jayson Tatum, Devin Booker ve Jrue Holiday'in yanı sıra Anthony Davis, Bam Adebayo ve Anthony Edwards'ı seçti. ve Therese Halliburton. Oyunculara yakın kaynaklar şunları söyledi: Atlet.

Team USA'nın genel müdürü Grant Hill ve uzun süredir USA Basketball'un genel menajeri olan Sean Ford da dahil olmak üzere çok sayıda ABD'li yetkili, yorum isteyen mesajlara hemen yanıt vermedi ve programdan resmi bir duyuru yapılmadı.

ABD'li yetkililer takıma katılan ve katılmayan oyuncuları bilgilendirmeye başladı. Takıma katılanlar için USAB yetkilileri, oyunculara özel ABD Olimpiyat Takımı formalarını hediye etmek üzere seyahat etti. Oyunculara yakın kaynaklar, Las Vegas'ta Olimpiyat antrenman kampının 5 Temmuz'a kadar başlamayacağını ve ABD Takımının ilk maçının 28 Temmuz'a kadar başlamayacağını ancak oyuncuların yakında Olimpiyat tanıtım içeriğine dahil olacağını söyledi.

Takımların Olimpiyatlara 12 oyuncu almasına izin veriliyor. Kaynaklar, ABD'de boşalan pozisyon için önde gelen adayın Kawhi Leonard olduğunu ve Paul George, Paolo Panchero, Mikal Bridges ve Jalen Brunson'un da değerlendirme aşamasında olduğunu söyledi. Atlet.

Darbe bülteni

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

O satın alırPulse bültenini satın alın

Durant ve James'in de dahil edilmesi için tercih edilen aday olan Leonard'ın dizinden sakatlandığı ve Los Angeles Clippers'la play-off'ların başındaki durumu bilinmiyor.

Paris'e giden Haliburton ve Edwards gibi Banchero, Bridges ve Brunson da 2023 FIBA ​​Dünya Kupası'nda o turnuvayı dördüncü bitiren ABD takımının üyeleriydi.

READ  Braves, Sean Murphy'yi altı yıllık uzatma için imzaladı

Bir bakıma bu ekibin çekirdeği aylardır biliniyor. Bu, Amerikalıların Dünya Kupası'ndaki üçüncülük maçında Kanada'ya yenilmesinin ertesi günü olan Eylül ayına kadar uzanıyor. Atlet James, Curry ve Durant'in ABD Takımına katılmaya hazır bir grup NBA yıldızının ön saflarında yer aldığı bildirildi. Embiid, Ekim ayında Hill'e açık bir taahhütte bulundu ve bu oyuncularla birlikte Booker ve Holiday'in Şubat ayında Olimpiyat takımı için bir “kilit” olduğu bildirildi.

İki Olimpiyat tecrübeli oyuncusu Davis ve Adebayo, büyüklükleri ve savunma yetenekleri göz önüne alındığında bariz eklemelerdir; Edwards ve Haliburton ise Amerika Birleşik Devletleri'ndeki derin düşünürler tarafından ABD'nin bugünü ile geleceği arasında bir köprü olarak görülen iki genç, dinamik guardlardır. erkek milli takımı.

Amerikalıların tüm zamanların en skorer ismi Durant'in üç altın madalyası var. James'in iki altını var ve Tatum, Booker, Holiday, Davis ve Adebayo'nun birer altını var. Curry ABD Takımı için iki Dünya Kupası takımında oynadı ve iki kez altın madalya kazandı, ancak henüz Olimpiyatlarda oynamadı ve Embiid de hiçbir zaman uluslararası müsabakalarda oynamadı. 39 yaşındaki James, 36 yaşındaki Curry ve 35 yaşındaki Durant, özellikle profesyoneller için NBA kariyerlerinin sonuna yaklaşırken, uzun süredir Paris Oyunları için potansiyel bir ABD Takımı ortaklığını ABD programındaki “son dansları” olarak görüyorlardı.

Curry'nin Warriors'taki koçu Steve Kerr, daha önce bu yaz ABD Takımı'nın koçluğunu yapacağını ve Olimpiyatlardan sonra ABD Milli Takımı'ndan ayrılacağını söylemişti. Atlet.

(Fotoğraf: Michael Owens/Getty Images)