Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD ekonomisi ve finansı hakkında gerçek zamanlı güncellemeler: Sosyal Güvenlik kontrolleri, işsizlik oranı, Fed faiz artışı…

ABD hükümetinin iflas eden bankaları satması geleceğe yönelik yerel beklentileri belirledi

Üç büyük ABD bölgesel bankası, Federal Deposit Insurance Corporation’ın (FDIC) müdahalesini gerektirerek altı hafta içinde iflas etti. Silicon Valley Bank’ın Mart ortasındaki ani çöküşü Signature Bank aynı anda geri çekildi ve ABD bankacılık sektörünü kargaşaya sürükledi.

Bu iki finans kurumundaki mevduatları desteklemek için federal müdahale bir bütün olarak bir miktar istikrar getirmiş olsa da, bazı bankalar bocalamaya devam ediyor. Son gelişmeler, San Francisco’nun İlk Cumhuriyet Bankası teslim oldu Yılın ilk üç ayında banka mevduatlarının yarısından fazlasının çekildiği ortaya çıktıktan sonra.

JPMorgan, bankayı FDIC’den 10.6 milyar dolara satın almak için adım attı Ticari kredilerde ve konut ipoteklerinde zarar payı sözleşmesi yapılır. Anlaşma, FDIC Mevduat Sigorta Fonu’na tahmini 13 milyar dolara mal olacak. JP Morgan ayrıca beş yıllık finansman için 50 milyar dolar sağladı. Anlaşmanın bir parçası olarak açıklanmayan bir sabit fiyat.

FDIC diyor ki, Büyük bankalar satın almalarında herhangi bir özel fayda sağlamadı. başarısız finans kurumlarının Ancak, analistler Sorunlu bankaların potansiyel alıcılarının, tatlandırıcıları ele geçirmek için şimdi onların çöküşünü bekleyeceklerinden endişe ediyorlar. FDIC yetkilileri, potansiyel alıcıların, FDIC velayetini beklerken edinim hedef değerinin zaman içinde bozulmasına izin verirlerse kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına karşı çıkıyor.

“Potansiyel alıcılar için, velayeti ve FDIC’nin yardımını beklemek için bir teşvik var” dedi. Fitch Ratings Kuzey Amerika bankaları başkanı Christopher Wolff, Reuters’e verdiği demeçte.

READ  Çin piyasaları ticarete döndü ve Hang Seng Endeksi düştü