Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD Enerji Bakan Yardımcısı David Türk, Energy News, ET Energy World

PITTSBURGH: Joe Biden yönetiminden bir üst düzey yetkili, Hindistan’ın mevcut zorluklar ve doğadaki gelecek de dahil olmak üzere enerji ile ilgili sorunları ele alma biçiminin çok ilginç olduğunu söyledi.

ABD Enerji Bakan Yardımcısı David Turk, Küresel Temiz Enerji Eylem Forumu’nun oturum aralarında düzenlenen yuvarlak masa toplantısında, hidrojenin Hindistan hükümeti ve ABD için önemli bir yatırım alanı olduğunu söyledi.

ABD Perşembe günü hidrojen endüstrisine 8 milyar dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu.

“(Hindistan-ABD) enerji diyaloğunu enerji eylemi olarak yeniden adlandırmamız gerekiyor, … ama daha da önemlisi, kolları sıvayıp tüm bu teknik alanlarda çalışıyoruz. Şebekelerimiz üzerinde çok çalışıyoruz. , Hindistan çok iş yapıyor,” dedi Durk.

Hindistan Bilim ve Teknoloji Bakanı Jitendra Singh, dünyanın dört bir yanından liderlerin katıldığı Küresel Temiz Enerji Eylem Forumu’na Hint delegasyonunu yönetiyor.

ABD Hindistan Stratejik ve Ortaklık Forumu ve Gözlemci Araştırma Çiftliği Amerika tarafından düzenlenen ‘ABD Hindistan Stratejik Temiz Enerji Ortaklığı: Küresel Dersler ve Fırsatlar’ konulu bir panel tartışmasında, iki ülke sadece enerji sektöründe değil, birbirini tamamlıyor. Dünyanın diğer bölgeleri ve özellikle Afrika, enerjiyle ilgili zorlukların üstesinden gelmek için birlikte çalışabilir.

“Hindistan’da en son bulunduğumda, temiz enerji geçişinden ve Hindistan’ın temiz enerji geleceğinin bir parçası olarak eğildiği konular ve teknolojilerden çok etkilendim” dedi.

Enerji sekreter yardımcısı, “Sahip olduğumuz birçok aracın ve ABD’de gittiğimiz yolların Hindistan’da gittiğimiz yolu tamamlayıcı olmasından daha çok etkilendim.” Dedi.

Turk, Mission Innovation’ın Hindistan liderliğinin bir sonucu olarak başlatıldığını ve adın Başbakan Narendra Modi tarafından verildiğini söyledi.

Uluslararası Güneş İttifakı Genel Müdürü Ajay Mathur, hidrojenin enerji sorunlarını çözmenin anahtarı olduğunu vurguladı.

“Bu tür geçiş yatırımlarını uygulanabilir hale getirmemiz gerekiyor ve on yılın sonunda norm haline gelmeleri için bunları büyütmemiz gerekiyor” dedi.

READ  Batı Trakya Türkleri Yunanistan'ın eğitim hakkını ihlal etmesini protesto etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Anna Shipitzberg, ABD ve Hindistan’ın özellikle mali cephede yapacak çok işi olduğunu söyledi.

ABD Başkanı’nın İklim Değişikliği Özel Elçisi ve John Kerry’nin Temiz Enerji, Yenilik ve Rekabet Genel Müdürü Kıdemli Danışmanı Varun Sivaram, Hindistan ve ABD’nin Amerika’nın büyümesini ölçeklendirmek ve uygulamak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Hindistan’da maliyetleri azaltın.