Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD perakendeciliğinin son kaybında Bob’un tüm mağazaları 70 yıl sonra kapanıyor

ABD perakendeciliğinin son kaybında Bob’un tüm mağazaları 70 yıl sonra kapanıyor

70 yıldır Kuzeydoğu’daki ailelere giyim sağlayan sevilen büyük mağaza Pop Stores, ABD perakendeciliğinin son kurbanında tüm lokasyonlarında kapılarını kalıcı olarak kapatacak.

Perakende devinin başkanı Dave Barton Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirketin “operasyonları sürdürmek için gerekli finansmanı sağlayamadığını” duyurdu.

Bob’s Stores, Connecticut, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New York ve Rhode Island’daki 21 lokasyonunda stokları tasfiye edecek ve mağaza 14 Temmuz’da kapanana kadar yüzde 30 ile 70 arasında değişen indirimler sunacak.

Barton, “Mali durumumuzun Bob’s Store’ların elden çıkarılmasını gerektirmesi nedeniyle üzgünüz” dedi. “Bob’s yaklaşık 70 yıldır yerel topluluklarımızın temel direği olmuştur ve müşterilerimizin bizi önemli anlarda orada olduğumuzu hatırladıklarını biliyoruz. onların hayatları.”

Bob’s Stores, operasyonlarını sürdürmek için gerekli finansmanı sağlayamamasının ardından 14 Temmuz’da ABD’deki 21 lokasyonunun kapatıldığını duyurdu. David B. Willis/Asbury Park Journal/USA Today Ağı

Yalnızca New York’un üç eyalet bölgesinde 13 lokasyonu bulunan mağaza, aileler için “ayakkabı, iş kıyafetleri, takım kıyafetleri ve günlük kıyafetler” konusunda uzmanlaşmıştır. Long Island’daki Centereach’de bulunan bir New York lokasyonu, geçtiğimiz Aralık ayında büyük açılışını kutladı.

Barton, “Yıllar boyunca verdikleri destek için tedarikçilerimize, müşterilerimize ve çalışanlarımıza minnettarız” diye ekledi.

20 Haziran’da Barton, Bob’s Stores Inc. ve 290 tam zamanlı ve 481 yarı zamanlı işçi çalıştıran kardeş şirketi Eastern Mountain Sports’a Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Mahkeme dosyasına göreİki şirket Meriden, Connecticut’ta bir genel merkez ve dağıtım merkezini paylaşıyor.

Mayıs ayında ana şirket GoDigital Media Group, “agresif” bir yeniden yapılanma süreci yerine “büyük mağazalarından uzaktan çalışmayı” tercih ederek tesisteki 150 işçiyi aniden işten çıkardı.

Bob’un mağazaları “ayakkabı, iş kıyafeti, takım kıyafeti ve günlük giyim” konusunda uzmanlaşmıştır Popüler Mağazalar

Barton, Bob’s Stores ve Eastern Mountain Sports’un 2023 takvim yılında 131,85 milyon dolar net gelir elde ettiğini iddia etti.

Ancak PNC Bank, yaklaşık 30 milyon dolar ve ek olarak 27 milyon dolar ödenmemiş kira ve işletme borcu olduğunu iddia etti.

READ  Yen, ABD doları karşısında 155'e düştü Para biriminin çöküşü iş başında, ABD doları karşısında 2021'den bu yana -%32, 2012'den bu yana -%50

Dilekçeye göre şirketler ayrıca 935.000 dolarlık ödenmemiş ücret borcuna da tahakkuk etti.

Çevrimiçi mağazanın web sitesi, gelecekte “gelişmiş çevrimiçi alışveriş deneyimi” hakkında bir mesajla birlikte “yapım aşamasında” olarak listeleniyor.

Girişimci Bob Lapidus, 1954 yılında Middletown, Connecticut’ta küçük bir mağaza olarak Bob’s Stores’u – o zamanlar Bob’s Surplus olarak biliniyordu – kurdu. Şirket, bir dizi iflas başvurusuyla karşılaşmadan önce Kuzeydoğu’da 35’ten fazla mağazaya yayıldı.

Bob’s Stores Connecticut’ta başladı ve Kuzeydoğu’da 30’dan fazla mağazaya yayıldı. Getty Images aracılığıyla Newsday

CoreSight Research’ün analizine göre perakende zincirleri bu yıl yaklaşık 3.200 mağazayı kapatıyor; bu, 2023’e göre yüzde 24 artış anlamına geliyor.

Mayıs ayında süpermarket zinciri Stop & Stop, düşük performans nedeniyle Kuzeydoğu’daki birçok mağazayı kapatırken, deniz ürünleri restoranı Red Lobster da en az 50 lokasyonunu kapatarak ABD Yasası’nın Onbirinci Bölümü uyarınca iflas başvurusunda bulundu.