Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Siyah Çiftçiler Derneği, şirketin DEI çabalarını azaltmasının ardından Tractor Supply CEO’sunun istifası çağrısında bulunuyor

Siyah Çiftçiler Derneği, şirketin DEI çabalarını azaltmasının ardından Tractor Supply CEO’sunun istifası çağrısında bulunuyor

NEW YORK (AP) — Ulusal Siyah Çiftçiler Birliği, kırsal perakendecinin ürünlerinin çoğunu elden çıkaracağını duyurmasının ardından Salı günü Tractor Supply’ın başkanı ve CEO’sunu istifaya çağırdı. Kurumsal çeşitlilik ve iklim savunuculuğu çabaları.

İstifa talebi, tarım ekipmanlarından evcil hayvan malzemelerine kadar çeşitli ürünler satan Tractor Supply’ın, muhafazakar eylemcilerin şirketin sosyal açıdan daha kapsayıcı ve sınırlandırıcı olma yönündeki çalışmalarına karşı konuşmasının ardından aldığı karar nedeniyle tepkiyle karşı karşıya kalması üzerine ortaya çıktı. İklim değişikliği.

Geçen hafta kamuya yapılan bir duyuruda şirket, tüm işlemleri iptal edeceğini açıklamıştı… Çeşitlilik, eşitlik ve katılım Roller, “ticari olmayan faaliyetler” için sponsorluğun sona ermesi, örn. Gurur festivalleriVe azaltmak için hedeflerini geri çekin Karbon salınımıYeni duruşu eleştirenler, Tractor Supply’ın nefrete boyun eğdiğini ve temel ilkeleri terk ederek müşterilerine zarar verdiğini iddia ediyor.

“Karar beni dehşete düşürdü.” John Boyd Jr.Ulusal Siyah Çiftçiler Derneği’nin başkanı ve kurucusu bir röportajda, “Bunu ırk ilişkilerinde zamanı geriye almak olarak görüyorum – çünkü ülke özellikle kırsal Amerika’da ırk konusunda çok bölünmüş durumda” dedi.

Tractor Supply Salı günü iletişime geçtiğinde daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Merkezi Brentwood, Tennessee’de bulunan Tractor Supply, Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu ABD’de olmak üzere 2.200’den fazla mağaza işletiyor… Kırsal bölgelerBirincil perakende müşteri tabanı, hayvan yemi, ulaşım malzemeleri, aletler ve dış mekan ekipmanları gibi çiftlik ve hayvancılık ürünlerine ihtiyaç duyan alışveriş yapanlardan oluşuyor.

Boyd, Tractor Supply mağazalarının NBFA’nın 130.000 üyesinin çoğunun bulunduğu yerlerde bulunabileceğini söyledi. Diğer çiftçiler gibi o da şunları söyledi: Siyah çiftçiler Yıllardır bu zincirden alışveriş yapıyorlar. Aynı zamanda Tractor Supply’ın hissedarı olan Boyd, yalnızca Ocak ayından bu yana yerel mağazasında kişisel olarak 10.000 dolardan fazla harcadığını tahmin ediyor; Virginia’daki sığırları ve atları için çit teli ve yem gibi malzemeleri satın alıyor.

READ  Sanık FTX kurucusu Bankman-Fried, mahkemeyi suçlamaları düşürmeye çağırıyor

Şirketin duyurusundan önce, DEI’nin çabalarına karşı çıkan, LGBTQ+ etkinliklerine ve iklim savunuculuğuna sponsor olan muhafazakar aktivistler haftalarca sosyal medyada Tractor Supply’ı eleştirdi. Tractor Supply Perşembe günü yaptığı açıklamada, hayal kırıklığına uğramış müşterilerden gelen duyumlar sonrasında değişiklikleri yaptığını ve “bu geri bildirimi ciddiye aldığını” söyledi.

Bu karar, bir zamanlar çeşitlilik ve katılım sağlama çabalarıyla övünen Tractor Supply’ın gönderdiği mesajlarda büyük bir değişikliği temsil ediyordu. Son yıllarda şirket, çekiciliğini eski şehir sakinleri de dahil olmak üzere genç tüketicilere genişletmeye çalışıyor ve artık yabancılaşma tehlikesiyle karşı karşıya.

Şirket, “Müşterilerimizi ve ekip üyelerimizi dinlemeye devam edeceğiz” dedi. “Bize olan güveniniz son derece önemlidir ve bunu hafife almıyoruz.”

Ulusal Traktör Üreticileri Birliği, Traktör Tedarik Başkanı ve CEO’su Hal Lawton’u istifaya çağırmadan önce endişelerini onunla tartışmak için defalarca girişimde bulunduğunu söyledi.

Boyd, “Çok ileri gitti – ve ona artık boş boş oturup bu karışıklığa katlanmayacağımızı söylemeliyiz” dedi ve eğer hiçbir şey değişmezse örgütün Tractor Supply’ı boykot etme çağrısını düşünebileceğini de sözlerine ekledi. önümüzdeki günler. “Hükümet ve Fortune 500 şirketleri tarafından kötü muameleye maruz kalmaktan yorulduk… Siyah çiftçiler karşılık vermeye başlayacak. Biz de bunu yapıyoruz.”

Tractor Supply’de hayvan yemi ve diğer malzemelere yılda 65.000 dolardan fazla harcadığını söyleyen New York’taki bir hayvan barınağı olan Squirrelwood Equine Sanctuary de dahil olmak üzere bazı müşteriler işlerini başka yerlere taşımaya karar verdi bile.

Squirrelwood’un kurucu ortağı Beth Heyman, şirketin kararını ilk kez sığınağın destekçilerinin kendisine ulaşıp grubun bu konuda bir açıklama yapmayı planlayıp planlamadığını sorduğunda duyduğunu söyledi. Bir gün boyunca bunu düşündü ve ardından yıllardır birlikte çalıştığı bir yöneticiye reklamla ilgili soru sormak için yerel mağazasına gitti.

READ  Toys R Us yeni amiral mağazaları açmayı planlıyor

Eşcinsel Hyman, müdüre, reklamlarının inançlarını yansıtması halinde barınağın artık Tractor Supply’ı destekleyemeyeceğini söylediğini söyledi. Barınak ayrıca X’te de konumunu yayınladı ve gönderi 31.000 beğeni aldı.

Heyman, “Bir şirketin nefret kampanyasına boyun eğmesi benim için şaşırtıcı” dedi. “Ve şimdi başka bir boykot çağrısında bulunmadık ama açıkça insanlar bunu istiyor.”

Pazarlama danışmanlığı MetaForce’un kurucu ortağı Allen Adamson, Tractor Supply üzerindeki muhafazakar baskıların ve teslimiyetin sonuçlarının “ülkede siyasi ve ideolojik olarak büyüyen bölünmenin bir tüketici işletmesini yönetmeyi nasıl gerçekten zorlaştırdığının mükemmel bir örneği” olduğunu söyledi. işlerle karşı karşıyayım.”

“Bu konuda hangi yola giderseniz gidin, geniş müşteri kesimlerini memnun etmeyeceksiniz” dedi.

Adamson, her kökenden tüketicilerin sosyal medyadan daha fazla etkilenmeye başladığını ve şirketlerin kendi değerleriyle uyumlu olmadığını düşündüklerinde harcamalarını yeniden yönlendirmeyi seçtiklerini söyledi. İşi kırsal topluluklarla bağlantılı olan Tractor Supply örneğinde, çeşitlilik karşıtı, eşitlik ve katılım aktivizminin perakendeciyi potansiyel bir göçü önlemek için bir şeyler yapması gereken “gerçekten zor” bir duruma soktuğunu söyledi.

Adamson, “Hiçbir şirket sosyal medyada olumsuzluğun hedefi olmak istemez; bu, kazananın olmadığı bir durum” dedi.

Tractor Supply’ın düşüşü, boykot kampanyalarının ardından geldi… tomurcuk ışığı Ve Amaç Geçtiğimiz yıl Target, tepkilerin ardından Haziran ayında Onur Ayı ürünlerini tüm mağazalarında sergilememeye karar vermişti.

Yasal saldırılar Çeşitlilik ve katılım alanındaki kurumsal çabalara karşı Yargıtay kararından sonra daha da ilgi gördü Kural 2023 Üniversiteye kabulde olumlu ayrımcılığı sona erdirmek. Pek çok muhafazakar ve çeşitlilik karşıtı, eşitlik ve katılım aktivisti, Benzer bir emsal oluşturma İş dünyasında.

Tractor Supply’ın diğer bir grup kuruluşu ve sponsoru da, şirketin ABD’deki en büyük LGBTQ+ hakları savunuculuğu grubu olan İnsan Hakları Kampanyası’na veri göndermeme planlarını da içeren son duyurusu nedeniyle hayal kırıklığını veya öfkesini dile getirdi.

READ  Wedbush, GameStop Stock için "Bu kaybedilen bir oyun" diyor.

İnsan Hakları Kampanyası’nın programlardan ve kurumsal savunuculuktan sorumlu başkan yardımcısı Eric Bloom, geçen hafta yaptığı açıklamada, Tractor Supply’ın “bu kısa görüşlü kararla komşularını terk ettiğini” söyledi. Kuruluşun yıllardır kapsamlı politika ve uygulamalar geliştirmek için Tractor Supply Company ile birlikte çalıştığını ekledi.

Ancak Ulusal Siyah Çiftçiler Birliği’nden Boyd, derneğin yıllar içindeki çabalarına rağmen Tractor Supply’ın geçmiş çeşitlilik ve katılım hedefleri konusunda gruba danışmadığını veya örgütün konferanslarına katılmadığını söyledi. Şirketin kısa bir süre önce Ulusal Siyah Çiftçiler Birliği’ni Tractor Supply kurucu ortağı olmak için başvuru yapmaya davet ettiğini, ancak örgütün 26 Haziran’da – Tractor Supply’in çeşitlilik, katılım ve iklim hedeflerini açıklamasından bir gün önce – öğrendiğini söyledi. seçilmiş gruplar.