Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD'deki Eclipse gezginleri çok yüksek fiyatlar ve rezervasyon kaosuyla karşılaştı | Güneş tutulması

ABD'deki Eclipse gezginleri çok yüksek fiyatlar ve rezervasyon kaosuyla karşılaştı |  Güneş tutulması

Pazartesi günkü güneş tutulmasına tanık olan eyaletlerdeki otel fiyatları astronomik fiyatlara yükseldi; ülkenin dört bir yanından seyahat eden bazı tutulma gözlemcileri, rezervasyonlarının iptal edildiğini ve orijinal fiyatının birkaç katına satıldığını gördü.

Ay'ın toplam yolu Meksika ve Kanada'nın bazı bölümlerinin yanı sıra 15 eyaleti de kapsayacak şekilde planlandığından, milyonlarca Amerikalının yakın geçmişteki en muhteşem gök olaylarından birine tanık olmak için seyahat etmesi bekleniyor. getirmişti Ve bununla birlikte yerel ekonomiler için 1 milyar dolardan fazla para.

The New York Times'ın bir analizine göre, Büyük Amerikan Tutulması'nın orta yolunda konaklama rezervasyonu yapmak isteyenler fiyatların arttığını ve otellerin tükendiğini gördü. göstermek Grayville, Illinois'deki bir otel, normal gecelik fiyatın yaklaşık 10 katı fiyata oda sunuyor.

Tutulma sırasında bir milyon kadar ziyaretçinin önemli bir bölgeyi görmek için akın etmesi beklenen Buffalo, New York'ta otel ve uçuş rezervasyonları geçen yılın aynı dönemine göre dört kat arttı. buna göre Chase Travel'ın analizi.

Konaklama konusundaki kargaşanın ortasında bir seyahat acentesi, iki yıl önce Buffalo'daki iki otelde yapılan rezervasyonları iptal ettikten sonra 150'den fazla kişi için konaklama yerini yeniden düzenlemek zorunda kaldığını söyledi. Sugar Tours'un sahibi Chris Donnelly'ye göre, maliyeti 129 ila 159 dolar arasında olan odalar iptal edildi ve 450 dolar veya daha yüksek bir fiyata yeniden satıldı. Bunun “brüt fiyat artışı” olduğunu söyledi.

Donnelly, “Elbette her şey kârla ilgiliydi” dedi. “Sanırım odalarımızı hiç sisteme sokup satmadılar ve bize söylemeden önce 30 gün beklediler. Otuz yıldır bu işte, daha önce böyle bir şey olmamıştı.”

Aloft Buffalo Havaalanı ve Hampton Inn & Suites Buffalo Havaalanı'nın sahibi Manga Hotel Group, oda iptallerinin fazla rezervasyon hatasından kaynaklandığını söyledi. İptal edilen hiçbir odanın yeni rezervasyon olarak yeniden satılmadığını ekledi.

READ  BTC 28.000 dolara ulaştı. Ancak Bitcoin'in rallisi sona mı eriyor?

Bölgenin turizm ofisi Visit Buffalo Niagara (VBN), iptal bildirimi alan kişilerle çalıştığını ve “oda rezervasyonlarının iptal edilmesi şeklindeki ticari uygulamayı tasvip etmediğini” söyledi.

VBN'nin başkanı ve CEO'su Patrick Kahler, “Hem uzun süreli müşterilere hem de yeni ziyaretçilere bu şekilde davranılmasını utanç verici buluyoruz” dedi. “Ziyaretçi deneyiminin ve destinasyonun itibarının önüne açgözlülüğü koymak kabul edilemez.”