Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Michigan Kamu Hizmeti Komisyonu, Michigan DTE müşterileri için faiz artışlarını onayladı

Michigan Kamu Hizmeti Komisyonu, Michigan DTE müşterileri için faiz artışlarını onayladı

(WXYZ) — Michigan Kamu Hizmeti Komisyonu, güvenilirliği artırmak ve temiz enerji üretiminin yayılmasını hızlandırmak için tasarlanan altyapı yatırımlarını finanse etmek amacıyla DTE Electric Company müşterilerine yönelik bir oran artışını Cuma günü onayladı.

368 milyon $’lık artış, şirketin ilk olarak Şubat ayında talep ettiği 622 milyon $’a göre genel bir azalmayı temsil ediyor.

Yeni fiyatlar 15 Aralık’ta yürürlüğe girecek.

MPSC’ye göre,Ayda 500 kilovatsaat elektrik kullanan tipik bir konut müşterisinin aylık faturasında 6,51 dolar yani %6,38 oranında bir artış görülecek.

Buna yanıt olarak DTE Energy, MPSC numarasının doğru olmasına rağmen Kasım ayında tüketicilere aktarılacağını duyurduğu 300 milyon dolarlık maliyet tasarrufunu hesaba katmadığını söyledi. DTE, bu maliyet tasarrufları ve oran artışları birleştirildiğinde bunun müşteriler için ayda 3 dolardan daha az net bir etki anlamına geldiğini söylüyor.

DTE Energy Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanı Trevor Lauer, “Elektrik faturası aslında iki bölümden oluşuyor; taban ücret ve ardından yakıt ek ücreti diyeceğim” dedi. “Akaryakıt tüketim vergimizi bugünden itibaren 300 milyon dolar düşürdük.”

Yolanda Bradford gibi müşteriler, yeni bir faiz artırımının şirket için çok cömert olduğunu söylüyor.

“Bunun haklı olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Başka bir elektrik kesintisi yaşadık ve ertesi yıl ve ardından ağustos ayında art arda iki elektrik kesintisi yaşadık.”

Loer, parayla sistemlerini yükseltmeye çalışırken, faiz artırımının tam da bu nedenle yardımcı olacağını söylüyor.

“Ekibimizin her gün her müşteri için elektrik kesintilerini en aza indirmek için çalıştığını size garanti ederim. Ve bir elektrik kesintisi yaşadığınızda, elektrik kesintisinin eskisinden daha kısa olmasını istiyoruz” dedi.

Faiz artırımı, MPSC tarafından onaylanan DTE Electric ile ilgili bir dizi önlem arasında yer aldı. Diğer tedbirler arasında, yatırımın geri kazanılması mekanizması da dahil olmak üzere finansman tedbirlerinin onaylanması yer alıyor. Onay, halihazırda devam eden dağıtım sistemi denetiminin sonuçlarını da içerecek şekilde değiştirilebilecek bir zaman sınırını içeriyordu.

READ  Tesla hisseleri 4. çeyrek kazançlarının kaçırılmasıyla düşüyor, üretim büyüme oranının 2023'ten itibaren 'önemli ölçüde daha düşük' olacağı konusunda uyarıyor

Bu denetime ilişkin nihai raporun 2024 yazının sonuna doğru sunulması bekleniyor.

Komite ayrıca DTE Electric’in pilot projesi için, geliri uygun hanelere 50.000 $ veya daha düşük maliyetli elektrikli araçlar satın almaları için 1.500 $ indirim sağlayacak 2 milyon $’lık ek finansmanı ve şirketten kamu hizmeti kuruluşunun devam eden ağaç kesme sürecini hızlandırması yönündeki talebi de onayladı. Elektrik hatlarının etrafındaki ağaçları ve dalları kaldırın.

Buna ek olarak komite ayrıca DTE’yi konut hizmet kesintilerinde (elektrik direkleri ve evler arasındaki elektrik hatları) ağaç kesme çalışması yapmak üzere kendileriyle birlikte çalışmaya yönlendirdi ve şirketi bir sonraki kamu durum raporunda konut hizmetlerinde ağaç kesme pilot uygulamasına yönelik bir teklif geliştirmesi yönünde yönlendirdi. .