Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD’den Türk şirketi “Rus petrolü” yazımı – DW – 12.10.2023

ABD’den Türk şirketi “Rus petrolü” yazımı – DW – 12.10.2023

Amerika Birlesik resimleri (ABD) Hasin Baganliqi, Ras Ham Petrolune Karshi Uikulanan “Tavan Fiyat”in Ustunde Taskimah Yaptiklari Purcsiziel Pri Arikirkiles, Pri Arikurkilis iki şirkete yayığıtım kararını açıkladı.

ABD, G7 ülkeleri ve Avustralya, Aralık 2022’de taşımacılık şirketlerine 60 dolarlık tavan fiyat uygulayarak Rusya’nın benzin fiyatını sınırlama konusunda anlaşmaya vardı.

Davan Fiyat Uikulamas, Denisilic Alaninda Sigordacilic, finans ve naglie kbi hizmetleri zaklayan patili circetleri baglior.

“İki şırkat de ABD merkezli hizmet ışınınırıyor”

Anlaşmaya göre, Golden Bosphorus tankerinin sahibi YASA Holding’e bağlı Ice Pearl Navigasyon SA ve tankerin sahibi BAE merkezli SCF Primoyre, Lumber Marine SA. Açıklamada Türk erçinpini Rus ESPO ham petrolünü bir fiyata taşıdığı bir fiyata varil başına 80 doların taşıdığı, BAE merkezli kerçinpin de varil 75 dolarinidün portalin petrolü olduğu ifade edildi.

Rusya limanlarından taşımacılık yaptığı belirtilen iki firmanın da ABD merkez servis sağlayıcılarından yararlandığı kaydedildi.

Türk şirketinden açıklama

Reuters haber ajansında yer alan YASA Holding’in haberine göre, Golden Bosphorus tankeri, lider sigorta şirketi Exxon Mobil ile 3-5 aylık kiralama anlaşmasıyla Rusya’dan kargo taşımak için gerekli belgelere sahip. Yasa Holding, şirket politikası gereği bir yılı aşkın süredir Rusya’dan petrol taşımadığını da vurguladı.

Wally AdeyemoFotoğraf: Alex Wong/Getty Images

Petrol üretiminin azalması nedeniyle ham petrolün varil fiyatı 85 dolara yükseldi. Davan fiyat uikulamassinin yururluke edilmesi sonracinda cin ve Hindistan’da, rus ham petrolün n peuk alcilari conumuna uxelti.

ABD’den “yaptırımlar devam etek” sinyali

ABD Maliye Bakanlığı açıklamasında, bu adımla Rus hüküçütinin petrol kelilerinin ve “Rus warhtur makinesinin dizginlenmesinin” teflendiileriki denircitlerik fiyata uyumunun takipmaye devam tedelniileriki denircitlerik fiyata uyumunun takipmaye devam tedelni olduğu vurgulandı.

ABD Maliye Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, “İki hedefli tavan fiyat politikasının ışıklayız. Bu heteflerden biri, Rusya’nın Ukraya’ya karşı devriyeızız lerini Azaldmak, Diceri, Ukraina’taki Rus Iskalinin Yol Asidiki Turbulanza Rakmen Kuresel Enerji Pyazalarin ve arzı tır koruyor istikrar ve arzı” ifadelerini kullandı. Adeyemo, bu hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik eylemlerin sürdürülmesinin de altını çizdi.

READ  Erdoğan: Türkler ikinci turu heyecanla bekliyor

AP, dpa / BK, ET

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl çalışabilirim?