Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Acosta, MotoGP™ jantlarına yakın Red Bull KTM Ajo Öncü & Vietti ile anlaştı

Acosta, MotoGP™ jantlarına yakın Red Bull KTM Ajo Öncü & Vietti ile anlaştı

Red Bull KTM Ajo, Celestino Vietti (Fantic Racing) ve mevcut Moto3™ yıldızı Deniz Öncü’nün 2024 yılında Moto2™ Dünya Şampiyonası takımı kuracağını duyurdu.

Red Bull MotoGP Rookies Cup yarışının eski galibi olan 20 yaşındaki Öncü, bu yıl Moto3™’te takım ve KTM RC4 ile ilk Grand Prix galibiyetini kutladı. Hızlı, agresif Türk’ün halihazırda kategoride 11 kez podyumda bitirmesi var ve 2023 dünya şampiyonası onun üçüncü eğitim kampanyası olacak. Şu anda Moto3™ serisinde dördüncü sırada yer alıyor ve şampiyonluk için yapılan yakın mücadelenin bir parçası. Öncü’nün yeteneği, kondisyonu, tavrı ve büyüyen deneyimi, kariyerini bir sonraki aşamaya taşıma konusunda onu istekli kılıyor.

Vietti’nin halihazırda hem Moto3™ hem de Moto2™ kategorilerinde altı GP zaferi var ve 2021, 2022 ve 2023’te Moto2™’nin inceliklerini öğreniyor. Geçen yıl aldığı üç galibiyet, şampiyonada tempoyu belirleme becerisinin göstergesiydi. 2023 yılında yeniden podyumun zirvesine çıktı. Vietti, Valentino Rossi’nin VR46 Akademi girişiminin bir parçası oldu ve şimdi kariyerinin sonraki hedeflerine ulaşmak için KTM programına katıldı.

Haber aynı zamanda Pedro Acosta’nın merakla beklenen MotoGP™’ye geçişinin daha da yakın olduğu anlamına geliyor. Ancak 2024’te GASGAS Factory Racing Tech3’te kimin yer alacağına dair tartışmalar devam ederken KTM, mevcut Moto2™ Dünya Şampiyonası liderinin nerede yarışacağını henüz açıklamadı.

Denise Angu: “Red Bull KTM Ajo ile Moto2’ye adım attığım için çok mutluyum. Bu sezonun ana hedefi Moto3’ü geliştirmek ve şampiyonluk için mücadele etmek için iyi sonuçlar almak. Birlikte iyi çalışıyoruz ve şu ana kadar Almanya ve Avusturya’da başarılar elde ettik. Bu fırsat için bana inandıkları için Akki’ye, KTM’ye ve Red Bull’a teşekkür ediyorum. Ayrıca menajerim Kenan Sofuoğlu’na da bana her zaman destek olduğu için teşekkür ederim.”

READ  Avusturyalı Volker Türk BM tarafından yeni insan hakları şefi olarak tanındı

Celestino Vietti: “Çok heyecanlıyım. Bu benim için büyük bir fırsat, dolayısıyla bu habere çok sevindim. Bana inandıkları için KTM ve Aki Ajo’ya teşekkür etmeliyim. Ayrıca VR46 Riders Academy yönetimine de teşekkür ediyorum. bunların hiçbiri mümkün olamazdı. Bu sezon bitmeden önce, daha gidecek çok yolumuz var, bu yüzden bunu mevcut takımımla yüksek bir notla bitirmek istiyorum. Bu sezon birçok harika sonuç elde etmeme yardımcı oldular. Yeni sezona iyi başlamak da bana güven verecek. Çok teşekkür ederim, 2024’te görüşmek üzere.

Aki Ajo, Grup Müdürü: “Moto2’deki son birkaç yıl bizim için çok başarılı geçti ve elbette bu farklı sürücülerle çalışmaktan mutluluk duyduk. Bu yıl Pedro ve Albert ile [Arenas] Çok yoğun ve ilginçti; Her ikisi de çok ilerledi, birçok platforma ulaştık ve listelerde üst sıralarda yer aldık. Gelecek yıl yeni bir kadromuz var: Denis Ancu ve Celestino Vietti.

“Zaten tanıdığımız, deneyim sahibi ve genç yeteneklerden oluşan Dennis’i bu sınıfta görmekten mutlu olduğumuzu söylemeliyim. Bu tür bir kombinasyonun gelecek yıl Moto2’de çok başarılı olmak için iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Celestino da bu sınıfta yer alan isimlerden biri oldu.” Son sezonlarda sınıfının en iyi sürücüleri, tabii ki Moto3’ün en hızlısı. Onu, sürücülerimizden biri olan Denis ile birlikte ekibimizde görmekten çok mutluyuz. Kombinasyon iyi olacak ve bu konuda heyecanlıyız.

2023 sezonunun tamamını canlı ve VOD takip edin Video geçişi!