Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ayakkabı eğitim ve geliştirme programı takdir topladı

Ayakkabı eğitim ve geliştirme programı takdir topladı
Başbakan Yardımcısı Dr. Ernest Hilaire ve SLTA CEO’su Lorin Charles-St. Jules Beach, Turks ve Caicos Adaları’nda çalışan Saint Lucian’larla tanışıyor

Sandal Resorts’un aile kolu olan Beach Turks ve Caicos’ta çalışan birçok Saint Lucian, geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Dr. Providenciales’te Ernest Hilaire ile tanışma şansım oldu. Dr. Hilaire, Amerikan Seyahat Danışmanları Derneği (ASTA) 2023 Karayipler Gösterisi için Turks ve Caicos Adaları’ndaydı.

Dr. Hilaire, Saint Lucia Turizm Otoritesi (SLTA) CEO’su Lorin Charles-St. Jules, şu anda tesiste kilit liderlik pozisyonlarında bulunan birkaç Saint Lucian’lı için bir kahvaltı toplantısına ev sahipliği yaptı. Bakan ve CEO, sandalet eğitimi ve geliştirme programının St. Lucian’lıların daha geniş Karayipler’e tanıtılmasına ve bölgenin diğer bölgelerinde başarıya nasıl ulaştığını duydu.

Toplantının ardından Bakan Hilary, “Sandal’a büyük saygım var. Çoğu insan, Shoes’a tatil köyleri ve orada edindiğiniz deneyimler açısından bakar, ancak ben Shoes’a, onların kaynaklarına ve personellerini eğitmek için gösterdikleri çabalara büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Ayakkabıcı hakkında gerçekten çok şey anlatan yüksek kaliteli eğitimi, profesyonelliği ve eğitim programları aracılığıyla insan kaynakları gelişimine verdikleri önemi görebilirsiniz.

Dr. Hilaire daha sonra şunu yazdı: “Sandalları sık sık St. Lucia’da çalışmaya ‘yabancılar’ getirdiği ve işlerimizi elinden aldığı için eleştiririz. Peki bölgedeki çeşitli kumsallarda ve plajlarda kaç tane St Lucian’ın çalıştığını biliyor musunuz? St Lucia’nın dışında toplam 93 St Lucialı var; 33’ü üst düzey yönetici; 13 orta düzey yönetici; Uşaklar dahil 47 hat personeli! Teşekkürler!!

Sandalet zincirinin en büyük tesisi olan Beach DCI’nın mali kontrolörü Ella Charles Martin, Bakan Hilary ile tanışmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Monchi yerlisi olan Ella, yaklaşık 15 yıldır Turks ve Caicos Adaları’nda yaşıyor. Bölgedeki fırsatları keşfetme fırsatını yakalamadan önce sandal yolculuğuna Shoes Grande Saint Lucia’da başladı. “Şirkette olmak mutlak bir zevkti, özellikle de edindiğimiz izlenimler ve burada Saint Lucian’ları temsil ettiğimizi kastediyorum. Hem profesyonel hem de kişisel olarak güzel ve heyecan verici bir yolculuktu. Tüm sandaletlerin hakkını veriyor.” Daha önce erkek egemen bir bölgede cam tavanın kırılmasına yardımcı olduğum için.” Bu benim için harika bir pozisyon ve gruptaki en büyük varlığın FC’si olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben katıldığımda çok sayıda erkek FC vardı, şimdi bu biraz değişti.

READ  Turks ve Caicos Adaları için Yeni Nakliye ve Otel İyileştirmeleri - Cruise Business Haberleri

Union’dan Jamie Dolci perakende satış gelirlerinden sorumludur ve Beaches DCI’daki tüm tatil mağazalarını yönetmektedir. Yolculuğunu Bakan Hilaire ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyan St. Lucian’lılara tüm bölgenin iyi durumda olduğuna dair güvence verdi, “Size iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim ve onunla ve SLTA CEO’su ile tanıştığım için çok mutluyum. çok ödüllendirici ve bundan gerçekten keyif aldık çünkü burada, aslında gelen liderlerimizin çoğuyla tanışamıyoruz.

Beaches DCI’nın baş fırıncısı Anthony Charles, Vieux Fort’tandır ve son 16 yıldır Turks ve Caicos’ta çalışmakla kalmamış, artık evli ve bir çocuk sahibidir. La Croix Maincot’tan Christopher Joseph, Shoes Regency La Toque’da garson olarak işe başladı ve şimdi Peaches DCI’da birinci sınıf şef konumuna yükseldi. Kahvaltıda ayrıca Mülk Müdür Yardımcısı Tyra Edwards-Singh, Tekne Kaptanı Christopher Alexander ve Butler Betel Isidore ile Sunbuilt’den Kerwin Daniel de hazır bulundu.

Kerwin Peaches, TCI’daki tüm fotoğrafçılık ve medya operasyonlarını yönetiyor. Seyahatlerinin kendisini birçok adaya götürdüğünü belirten Erdoğan, “Barbados’u ve kültürünü, Antigua’yı ve kültürünü, Bahamalar’ı deneyimledim ve şimdi Turks ve Caicos’tayım. Bu ülkeleri ziyaret ettiğinizde, bu ülkelerde sandalet ve plaj tatil yerlerinin bulunduğu diğer Saint Lucialıların sayısını görmek gözünüzü açacaktır. Bu muhteşem bir deneyim ve St.Lucians için fırsatlar sonsuzdur. Yöneticilik ve liderlik pozisyonlarındayız.

Barbados Turizm Bakanı Ian Gooding Edghill, Turks ve Caicos Adaları’ndaki evlerini terk eden hemşehrileriyle tanışma fırsatı bulan Sandal’ın bölge genelindeki vatandaşları eğitme ve güçlendirme konusundaki kararlılığını övdü ve şunları söyledi: “Çok mutluyduk. onlarla buluşmaya. Sandal’ın insan kaynakları stratejisi ve Karayipli bir grup insanın sadece bu tesiste değil tüm tatil yerlerinde nasıl bir araya getirileceği hakkında çok şey söylüyor. Ayrıca diğer adalardan gelen vatandaşlarla da tanıştık ve sandalet stratejisi oldukça işe yaradı. St. Lucia, St. Vincent, Grenada ve diğer Karayip adalarından insanların olması çok şey söylüyor. Turizmin büyümesine ve desteklenmesine yardımcı oluyor ve biz de bunu amaçlıyoruz.

READ  Türkler, büyük bir Arktik LNG projesinde Rusya'nın imdadına yetişiyor