Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Akademi Ödülleri için canlı yayın yapma kararı Akademi üyelerinden tepki aldı – The Hollywood Reporter

Akademi Ödülleri için canlı yayın yapma kararı Akademi üyelerinden tepki aldı - The Hollywood Reporter

a çözüm 93. Akademi Ödülleri’nin 27 Mart’taki yayını sırasında sekiz Akademi Ödülü kategorisinin canlı olarak sunulamaması bir eleştiri fırtınasıyla karşılandı ve onunla konuşan birkaç Akademi üyesi tarafından “saldırgan” olarak tanımlandı. Hollywood Muhabiri reklamdan sonra.

Akademi sunmayı planlıyor Oscarlar Sekiz kategoride – kısa belgesel, film kurgusu, makyaj/saç şekillendirme, orijinal kayıt, prodüksiyon tasarımı, kısa animasyon, kısa canlı aksiyon ve ses – canlı yayın başlamadan bir saat önce Dolby Tiyatrosu’nda. Sonraki canlı yayında kaydedilecek ve editlenecektir.

Bir kaynağa göre, etkilenen kategorilerdeki adaylar, Salı öğleden sonra, akademiden yapılan resmi açıklamadan kısa bir süre önce belediye binası tarzı bir toplantı aracılığıyla sunuma yaklaşım konusunda bilgilendirildi. Kaynak, gösteriyi değiştirme kararına rağmen, üyelere üç saatlik gösterinin hala planlandığı konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Kaynağa göre, önceki gösteri için tüm konukların sahnede mi yoksa kırmızı halıda mı oturacağı belli değildi.

Karardan etkilenen bir Akademi üyesi, “Bu bir fiyasko” dedi. “Akademinin Grid’deki eğriliğinin bir başka örneği. Çok mutsuz bir sürü insan var.”

Bir diğeri, “Akademi’nin bu yıl sekiz kategoriyi en alt sıralardan birine düşürme kararı beni küçük düşürdü ve aşağılandı. … Bu çok saçma ve yönetim utanmalı.”

2019’da akademi, reklam aralarında dört ders vermeyi planladığını ve ardından gösterinin ilerleyen bölümlerinde yeniden kaydedileceğini duyurdu, ancak ters çözünürlük eleştiri ortasında. Salı akşamı, bazı Akademi üyeleri bu son planı tersine çevirmek için yardım istemek için yönetmenlere, yapımcılara ve stüdyo yöneticilerine ulaşmaya başladı.

Bazı dernekler de açıklamalar yayınladı. Amerikan Film Editörleri Kurulu şunları söyledi: “Akademi’nin, film kurgusu da dahil olmak üzere belirli kategorilerin Akademi Ödülleri yayınında sunulma şeklini değiştirme kararından derin hayal kırıklığına uğradık. Bazı yaratıcı disiplinlerin diğerlerinden daha canlı olduğu mesajını verir. Hiçbir şey gerçeklerden daha uzak olamaz ve film yapan herkes bunu bilir. Kendini tamamen film kurgusunun sanatını ve prestijini geliştirmeye adamış bir grup sanatçı olarak, kurgunun – ve işbirlikçi film yapımı sanatının parçası olan diğer tüm yaratıcı disiplinlerin – eşit muamele görmesi gerektiğine kuvvetle inanıyoruz. Bu işbirliğine katkılarımız bazen görünmez gibi görünse de yadsınamaz. Bu değişiklikten etkilenen film editörlerinin ve diğer sanatçıların hak ettikleri tutku, haysiyet ve katılımla onurlandırılacağını ve kutlanacağını umuyoruz.”

READ  Rebel Wilson, Instagram'da #loveislove | etiketli bir gönderide bir kadınla çıktığını açıkladı. asi Wilson

Motion Pictures Baş Ses Editörü Mark A. Lanza, aynı fikirde: “Akademi’nin misyonu, film yapım zanaatını her yönüyle onurlandırmaktır. Belirli kategorilerin canlı yayınlardan çıkarılması bu misyonu zayıflatıyor.” Ayrıca, “Mal faturası, ses dalı tükendi.” 2021 Akademi Ödülleri başlangıcında En İyi Ses tek kategorisinde bir değişiklik oldu. Akademi, ses düzenleme ve ses miksajının tek bir kategoride birleştirilmesi saçmalığını kabul etmeleri halinde canlı yayından sesi silmeme konusunda açık bir taahhütte bulundu.” zaman).

Oscar kararı hakkında, Motion Picture Editors Guild Başkanı (IATSE Local 700), Alan Heim, “Akademi’nin daha çekici bir sunum yapma arzusunu anlıyoruz, ancak bu hareket, kurgunun ‘görünmez sanatını’ daha az dikkat çekici kılıyor. bir ödül töreni Akademi Ödülleri, beyaz perdede hikayelere hayat vermek için bir araya gelen tüm iş ve sanatı kutlamak için bir gecedir ve hak eden ustaların spot ışıklarında geçirdikleri zamanı daha da fazla kazandıklarına inanıyoruz.”

Ama herkes aynı şekilde tepki vermedi. Sanat Yönetmenleri Birliği (IATSE Local 800) başkanı Nelson Coates, yaptığı açıklamada şunları söyledi: THR.

Cinema Audio Başkanı Carol Urban şunları söyledi: “Sinema Audio Derneği, Oscar’ların nasıl ve ne zaman sunulacağına bakılmaksızın bu yılki Oscar adaylarını kutlamayı dört gözle bekliyor. Onsuz yayınlanacak veya kutlanacak hiçbir kategori olmayacak olan tüm yönetmen arkadaşlarımızın çalışmalarını vaaz ediyoruz. Bu yılki Akademi Ödülü adayları harika ve Akademi Ödülü adayı filmlerin büyüsünü yaratan ses profesyonellerinin franchise’ını takdir etmeye devam edeceğiz.”