Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Akuyu nükleer şirketi bir türk şirketidir”

“Akuyu nükleer şirketi bir türk şirketidir”

Pakan biraktor, akuyu ngs ile ilki digerlendirmelerte pulandu.

Accuu ngs ile ilkili basi itialari ansimsatlimassi userin korsan, “Bu yasanın iki yönü olduğunu düşünüyoruz. Birincisi, yasanın tam olarak anlaşılmaması ve anlaşılamaması. Ancak Akkuyu NGS projesi, Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında 2010 yılında imzalanan anlaşma kapsamındadır ve bu anlaşma kapsamındadır. TBMM tarafından onaylanan tüm Maddelerini okuyabilirsiniz. Takdir

Bayraktar, Türkiye’nin AK Parti’si 21 yılda çok büyük bir parıştümü gerçekleştirdi. “Yaklaşık 2,5 kat büyüyen bir enerji sektörümüz var. Buradaki yatırımların büyük çoğunluğu özel sektör, yerlimilipılıyle, yerliripıl ldı. Doğalgaz santrali, kömür santrali, rüzgâr santrali, rüzgâr santrali arasında hiçbir fark yok. Geçmişte yapılan güneş enerjisi santrali.” ifadeler kullandı.

Akuyu NGS’nin tamamen Türkiye’nin kontrolünde olan bir proje olduğunun altını çizen Bayraktar, şöyle konuştu:


“Akuyu nükleer as, Türkiye Kumhuriyeti’nin Verki Mevzuadina, Hukuk Kurallarına


“Nükleer Merkezi Yatrimy yapan pasca ulgelarte Bayle Tartusmalor Goremesinis”

Terik santrallerinin Alman şirketlerinin Türkiye ve bunun gibi yabancı ülkelerde yaptığı yatırımlar sonucunda yapıldığını söyleyen Bayraktar, “Bu yabancı ülkelerin yatırımları var. Bugün İngiltere, Fransa ve Çin’in ortak nükleer santrali var. ប្រ្រ្រ görmüyoruz” ama Türkiye’ye gelince ក្រាន្រ្រ្រ dedi.


“2024’te ilk reaktörlerden elektrik üretmeyi hedefliyoruz”

Bayraktar, Akkuyu Santrali’nin şu ana kadar birçok büyük projeye imza attığını, önümüzdeki yıl ilk reaktörden elektrik üretmeyi hedeflediklerini söyledi. “Ama orada 4 reaktör var bilorsunus. O 4 reaktörü de onemusteki 4 ial isericinde, yani 2028’e Kadar, Turkiye Uciil’inin Buitnidev Ilik, D. Almi hedelyoriz. Buradan Türkiye’nin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 10’unu üretmeyi hedelyoriz. Bu da öok kılım bir rakam. Hem de bu kızını karbonsuz olarak karşılayak. Yani Türkiye’nin 2053 karbon nötr bir ekonomiye sahip olması nöttüed adhim” dedi.

READ  Bu yıl Turks ve Caicos gezisinde büyük paralar kazanın

Bayraktar, bu hedefe ulaşmak için Türkiye’nin Sinop ve Trakya’da yeni nükleer santraller edinmesi gerektiğini söyledi.

Bayraktar, Güney Kore, Rusya Federasyonu ve Çin ile konuyla ilgili görüşmelerini sürdürüyor. “Dolayısıyla henüz netleşmemiz olmadı, imzalanmış bir anlaşmamız yok ama bu 3 ülkeyle hem Sinop’ta hem de Trakya’da o kadar çok yoğuzun görizünü var ki. Dönem içinde bunların arasında teknoloji transferi, yerli istihdam, yerli istihdam var. ve tabii ki ekonomik, en doğrulanabilir elektrik fiyatıyla gerçekleşebilecek proje. Diechesis ve pu sercevede uruyesekis” Bilgilerinizi paylaşın.


“Satın almada arz sağıtılı ile tedarikle ilgili herhangi bir sorunu görmüyoruz”

Bayraktar, önümüzdeki dönemde kış şartlarının ağır geçmesi ihtimaline karşı gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti. “Özellikle doğalgaz, kışın biraz daha hassas olduğumuz bu bölgede depolarımızı sonuna kadar hazırlıyoruz. Açıklama açıktır.

Türkiye’nin 1986’dan beri Rusytan gaz tedariki yaptene ve turutalı zadane tahi bu gaz akíşíta hibir ışım yasamadanenene hataraktarlatan, ş


“Ümit ındırım diğer tedarikçilerimizle de hem Azerbaycan hem İran da ırın da ınıkılükleri kapsamında, gerek şılılaştırılımılız LNG deterixilirimisler ama siddi bir altyab yatrimi yaptik. O altyabi sycinde hem dipolama capilietimis hem de LNG alma kabilietimis, kaslastirma kabilietimisin artmasiila birskiamika örüyorum .Elbet Dünyadaki Kelismeleri Sok Yakinton Dagib Edioruz.”