Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Alabama bir sonraki savunma koordinatörünü aramaya devam ederken, Nick Saban Jeremy Pruitt’i tekmeliyor

Alabama koçu Nick Saban, Crimson Tide’ın boş savunma koordinatörü pozisyonu hakkında eski Tennessee koçu Jeremy Pruitt’e ulaştı, kaynaklar CBS Sports’a söyledi. Şu anda herhangi bir teklifin yapılmadığına inanılıyor ve Alabama, yorum için temasa geçildiğinde Pruitt’in adaylığını ele almayacak.

Kaynaklar, Pruitt’in devam eden bir NCAA soruşturmasının konusu olarak Tide tarafından işe alınma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. İki yıl önce NCAA, Gönüllüler’e 18. Seviye ihlal iddiasında bulunduğu için Tennessee’den kovuldu. Seviye I ihlalleri, NCAA’nın suç ölçeğindeki en ciddi ihlallerdir.

Pruitt’in, Saban’ın bu ayın başlarında Ole Miss’te aynı pozisyon için ayrılan Pete Goulding’in yerini alma arayışına dahil olacağına dair yaygın spekülasyonlar vardı. Alabama’nın Goulding’i elinde tutması beklenmiyordu.

Pruitt’in adaylığı, kendisine teklif edilmiş olsaydı işi kabul etmesine izin verilip verilmeyeceği bilinmediği için sorgulanabilir.

SEC Yönetmeliği 19.8.1.2, “I. Düzey, II. Düzey, III. Düzey veya önemli bir suçla sonuçlanan veya sonuçlanabilecek bir faaliyette bulunan … bir bireyin atanmasını düşünen” herhangi bir SEC okulunun Bireye işi teklif etmeden önce müdürüne veya danışmanına doğrudan komiserle danışın.”

Bu dil, Pruitt’i doğrudan dışlamasa da, Alabama’nın onu işe almadan önce SEC Komiseri Greg Sankey’e danışması gerekecek.

Sankey bu ayın başlarında gazetecilere verdiği demeçte, “İstişareler yapılması gerektiğini belirten özel bir düzenlememiz var.” “Bu bir onay süreci değil. Üniversitelerimiz – bir efsane olmasına rağmen – personel kararlarını veriyor. Ancak, herhangi bir işe alım kararı için, uyum açısından arka planın bu olduğunu sağlıyoruz.”

Auburn, Kasım ayı sonlarında Liberty baş antrenörü Hugh Freese’i işe aldı. Freese, NCAA’nın “futbol oyuncu alımına engelsiz bir gelişmiş katılım kültürü” dediği şey nedeniyle program iki yıl süreyle yasaklandığında Ole Miss’de bir koçtu.

READ  Liderler, teknik direktör Sam Mills'in üçüncü savunma hattını vurdu ve Jeff Zgonina'yı yükseltti

Sankey, “Hugh, bir suç işleme davasının sonucuydu,” diye ekledi ve Freese davasının devam eden soruşturmanın ortasında olabilecek diğerlerinden ne kadar farklı olduğunu açıkladı. “Auburn Üniversitesi liderliğini bilgilendirdik ve bu kararları onlar alıyor. Bu bir onay ya da hayır değil. Aslında bu, oluşturduğumuz yönetmeliğe uygunluk, dolayısıyla şeffaflık var, sicil konusunda net bir anlayış var ve bir gözetim planı var. İleride bu sorunları yaşamamak için.”

Pruitt, Tennessee’de üç sezonu 16-19 bitirmesine rağmen, ülkedeki en iyi savunma beyinlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eski patronu Oyuncu Geliştirme Direktörü (2007-09), Defansif Bek Koçu (2010-12) ve Defansif olarak sekiz yıl boyunca dört ulusal şampiyonanın parçası olduğu için hem SEC’de hem de Saban ile birlikte geniş deneyime sahip. Koordinatör (2016-17).

NCAA, bazı Tennessee oyuncularının ve ailelerinin Pruitt, eşi ve Vols’un yardımcı koçları tarafından verilen yaklaşık 60.000 $ nakit ve hediyeler aldığını iddia ediyor. Pruitt, 2018-21’den itibaren futbol personelinin uyum ve izleme atmosferini geliştirmemekle ve üniversite, işe alımlarını izlememekle suçlanıyor. Tennessee’nin kurumsal denetimden yoksun olduğu tespit edilmedi, ancak yine de önemli cezalarla karşı karşıya kalabilir.

Son zamanlarda NCAA’nın bagajından başka koçlar işe alındı. Auburn’un basketbol koçu Bruce Pearl, Tennessee’deyken ihlal iddiaları nedeniyle bir NCAA sergi emri altındayken işe alındı. Xavier, eski programı Arizona, 2017’de başlayan bir FBI kolej basketbol soruşturmasına dayanan ihlal iddiaları nedeniyle NCAA incelemesi altındayken geçen yıl basketbol koçu Sean Miller’ı işe aldı. Miller daha önce Xavier’e 2004-09 arasında koçluk yapmıştı.

Gösteri nedeni cezası, bir koç tutmayı engellemez, ancak sektörde kırmızı bir harf olarak kabul edilir. Bu atama ile bir koç tutan herhangi bir okul, nedenini açıklayarak NCAA’ya gitmelidir.

READ  Hacker, Brian Reynolds tahkimden kaçınmak için iki yıllık anlaşmayı kabul etti