Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Albaraka Türk Katılım Bankası: Gayrimenkul alım satım işlemlerinde artık para taşınamıyor!

BRES R.Gevşeme

D.ARALIK 28, 2021

Albaraka Türk gayrimenkul alım satımında büyük kolaylık sağlıyor

“Güvenilir hesap tahvili” uygulaması ile işlemler.

Gayrimenkulde para alınamaz

Alım satım işlemleri!

Albaraka Türk, Peyzaj ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliğiyle “Tapu Güvenilir Hesap” uygulamasını müşterilerinin hizmetine sundu.

Bu uygulama ile gayrimenkul alım satımında nakit taşımaya gerek kalmaz ve olası dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçilir.

Dünyanın en çok katılımlı bankası olma vizyonuyla faaliyetlerine devam eden Albaraka Türk, “güvenilir menkul kıymet hesabı” ile gayrimenkul alım ve satım işlemlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Bu sistem, bono ve satış bedelini aynı anda takas ederek dolandırıcılık riskini ortadan kaldırır ve alıcı ile satıcı arasındaki güven sorununu ortadan kaldırır.

Sistem nasıl çalışır?

Alıcı ve satıcının tapu kayıt sistemi üzerinden sorgulayarak girdikleri bilgiler eşleştirilecek ve gayrimenkulün değeri güvenilir bir hesaba aktarılacaktır. Tapu ve satış bedeli tapu dairesinde devir işlemi ile aynı anda değişecek; Tapu alıcıya geçtiğinde para yani gider satıcının hesabına geçer. Tüm süreç Alberga Türk İnternet Şubesi üzerinden izlenebilmektedir.

“Para taşıma riskini ortadan kaldırarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz.”

Alberga Türk Dijital Kanallar Direktörü Yasmin Ayden, dijital sektörün müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak için çok çalıştığını ve Türkiye genelinde menkul kıymetler için “bono trust hesabı” uygulamasını kullanabileceğini söyledi. “Bu sistem, gayrimenkul alım satımının hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde uygulanması arasındaki güven sorununu ve para taşıma riskini ortadan kaldırıyor” dedi. Aynı zamanda Alberga Türk müşterisi olmayan Ayden, müşterilerin şubeye gitmeden görüntülü görüşme ile dakikalar içinde işlemlerini gerçekleştirebildiğini belirterek, sistemin ödemelerin dijitalleştirilmesinde önemli bir adım olduğunu vurguladı. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine göre sürekli olarak farklı çözümler sunmak.

https://www.albaraka.com.tr/tr/bireysel/odemeler-ve-hizmetler/diger-bankacılık-hizmetleri/tapu-guvenilir-hesap

READ  Plajlar Turks ve Caicos '98 Derece Birleşme Konserine ev sahipliği yapıyor