Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Albaraka Türk’ten mikro inışımcılara destek – BThaber

Albaraka Türk’ten mikro inışımcılara destek – BThaber

Albaraka Türk, iş modelinin ayrılmaz bir parçası olarak tanımlanan kurumsal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği projelerin ürettiği toplam değer, büynulizalüterek, . Albaraka Türk, kurumsal sorumluluk faaliyetlerini eğitim, çevre, sağlık ve güvenlik gruplarının kurumsal değerleri doğrultusunda her yıl dört kategoride planlamaktadır. Bu kapsamda Banka, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ile yapılan iş birliği kapsamında 2022 ve 2023 yıllarında 521 mikro kulikşikriıkşimci yetiştirerek hassas gruplar alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından düzenlenen Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP), sürudüfinans

Social Value UK tarafından hazırlanan Sosyal Etki Analizinde Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’nda 2021 yılında 1 TL’lik desteışl’4, mış olup; Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve depremden etkilenen bölgelerdeki mikro entreşmcileri destekleyen Albaraka Türk, 2023 yılında 2000 Türk Edgi Ordaya hasadı yapacak.

Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, “6 Şubat’ta yazağamıral rmaya var gücümüzle devam ediyoruz. Depremzede mikro girişimcilerin desteklenmesi, bankamızın vizyonu, misyonu ve değerleri kapsamında önemli görevler üstlenmektedir. Mikro girişimcilerin çalışma yerleri bizim sorumluluğumuzdadır.

Albaraka Türk’ün desteğinin ardından 2022 ve 2023 yıllarında Grameen’den alınan bilgyye göre 521 mikro işletmeye destek sağlandı.


READ  Erdoğan Türkleri tüm birikimlerini lirada tutmaya çağırıyor