Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Alexei Navalny'nin son ölümü: Putin kardeşine dava açarken X, karısı Yulia'nın hesabını kurtardı

Alexei Navalny'nin son ölümü: Putin kardeşine dava açarken X, karısı Yulia'nın hesabını kurtardı

Alexei Navalny'nin annesi Vladimir Putin'den oğlunun cesedini iade etmesini talep ediyor

Elon Musk'ın

TASS'ın haberine göre bu, Rusya'nın Kremlin eleştirmeni Oleg Navalny'nin kardeşine karşı yeni bir ceza davası başlatmasıyla gerçekleşti. Resmi haber ajansı, davanın Ceza Kanunu'nun hangi maddesine göre açıldığını belirtmedi. Daha önce eleştirmenlerin kardeşi üzerindeki baskıyı artırmayı amaçladığı söylenen bir davada dolandırıcılıktan suçlu bulunmuştu.

Bu arada Navalny'nin 69 yaşındaki annesi Lyudmila Navalnaya, oğlunun öldüğü Arktik ceza kolonisinin dışından Vladimir Putin'e doğrudan çağrıda bulundu.

Yetkililerin cesedinin iki hafta boyunca serbest bırakılmayacağını söylemesinin ardından, “Sonunda oğlumu göreyim. Alexei'nin cesedinin derhal serbest bırakılmasını talep ediyorum, böylece onu insanca gömebilirim” dedi.

Navalny'nin eşi Yulia, yetkilileri, cesedini “başka bir Putin'in Novichok'unun” bedeninden ayrılmasını bekleyerek tutmakla suçladı; bu, yıllar önce onu zehirlemek için kullanılan askeri sinir gazına göndermeydi.

1708468808

Julian Assange'ın eşi, WikiLeaks'in kurucusunu Alexei Navalny'ye benzetiyor gibi görünüyor

Julian Assange'ın eşi, WikiLeaks'in kurucusunu Alexei Navalny'ye benzetiyor gibi görünüyor

Andy Gregory20 Şubat 2024, 22:40

1708465253

Raporun tamamı: Alexei Navalny'nin annesi, oğlunun cesedini iade etmesi için Putin'e başvurdu

Öldürülen Rus muhalif Alexei Navalny'nin annesi, Vladimir Putin'e oğlunun cesedini serbest bırakması ve böylece “onu onurlu bir şekilde gömebilmesi” için doğrudan çağrıda bulundu.

Cuma günü öldüğü Arktik ceza kolonisinin dışında çekilen bir videoda 69 yaşındaki Lyudmila Navalnaya, beş gündür onu görmeye çalıştığını ancak nerede tutulduğunu bile bilmediğini söyledi.

Bugünkü gelişmelere ilişkin bu tam raporda daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Andy Gregory20 Şubat 2024, 21:40

1708461241

Navalny, hapishaneden yazdığı son mektuplarda Trump'ın ikinci dönemine ilişkin ciddi bir uyarıda bulundu

Alexei Navalny, geçen hafta Kuzey Kutbu'ndaki bir hapishanede ölmeden önce verdiği son mesajlardan birinde, Donald Trump için ikinci bir başkanlık döneminin ne anlama gelebileceği konusunda ciddi bir uyarıda bulundu.

Navalny, 2018 başkanlık adaylığını konu alan ve şu anda Letonya'da sürgünde yaşayan fotoğrafçı Evgeniy Feldman'a 3 Aralık'ta yazdığı bir mektupta, Başkan Joe Biden'ın başına bir şey gelmesi durumunda, ilerleme göz önüne alındığında belirgin bir olasılık olduğunu hissettiğinden korktuğunu yazdı. .. Omar Al American – “Trump başkan olacak.”

Navalny için Trump'ın ikinci dönemi dünya çapında “gerçekten korkutucu” bir ihtimaldi. “Bu bariz şey Demokratları endişelendirmiyor mu?” Feldman, görünüşe göre 81 yaşındaki Biden'ın, Trump'ı devralacak daha genç bir halefe teslim olmak yerine ikinci bir dönem arayışında olduğundan şüphelenerek sordu.

meslektaşım Joe Somerlad Bu raporda daha fazlası:

Andy Gregory20 Şubat 2024, 20:34

1708459395

Avrupa Birliği Rusya'nın temsilcisini çağırdı ve Navalny'nin ölümüyle ilgili uluslararası soruşturma çağrısında bulundu

Avrupa Birliği, Rusya'nın temsilcisini bloğa çağırdı ve Alexei Navalny'nin ölümüyle ilgili bağımsız bir uluslararası soruşturma yapılması çağrısında bulundu.

AB diplomatik servisi, Brüksel'deki üst düzey bir yetkilinin, Rusya'nın AB daimi temsilcisi Kirill Loginov ile yaptığı görüşme sırasında Rusya'yı, Navalny'nin naaşını daha fazla gecikmeden ailesine teslim etmeye çağırdığını söyledi.

Açıklamada, “Avrupa Birliği tarafı, nihai sorumluluğun Başkan Putin ve Rus yetkililere ait olduğu Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalny'nin ölümü nedeniyle AB'nin öfkesini iletti” denildi.

1708454364

İtalya, Navalny'nin ölümü üzerine Rus büyükelçisini çağırdı

Bir bakanlık sözcüsü, İtalyan Dışişleri Bakanlığı'nın muhalif siyasetçi Alexei Navalny'nin ölümü üzerine Rusya büyükelçisini çağırdığını söyledi.

Andy Gregory20 Şubat 2024, 18:39

1708449364

Yulia Navalnaya, eşinin öldürüldüğü iddialarına Kremlin'in yanıtına yanıt verdi

Yulia Navalnaya, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov'un, kocasının zehirlendiği yönündeki suçlamalarını “Rus devlet başkanına yönelik kesinlikle temelsiz ve küstah suçlamalar” olarak tanımlamaya çalışmasının ardından yanıt verdi.

Bayan Navalnaya, X/Twitter'daki son paylaşımında şunları söyledi: “Katilin basın sözcüsünün sözlerim hakkında nasıl yorum yaptığı umurumda değil. Alexei'nin cesedini iade edin, onurlu bir şekilde gömülmesine izin verin ve insanların veda etmesine engel olmayın” ona.”

“Ve hala soru soran tüm gazetecilere gerçekten soruyorum: Beni sormayın, Alexei'yi sorun.”

Andy Gregory20 Şubat 2024, 17:16

1708448385

Raporun tamamı: Beyaz Saray, Navalny'nin ölümüne yanıt olarak Rusya'ya “büyük yaptırımlar” uyguluyor

Beyaz Saray, muhalefet lideri Alexei Navalny'nin Sibirya'daki bir toplama kampında ölmesinin ardından Rusya'ya yönelik yeni bir yaptırım paketinin yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Beyaz Saray ulusal güvenlik sözcüsü John Kirby, mevcut yaptırımların “Bay Navalny'nin ölümüyle ilgili ek yaptırımlarla özellikle destekleneceğini” söyledi.

Kirby, ABD'nin Navalny'nin ölüm nedenini henüz bilmediğini belirterek, Putin'i suçlamaya devam ederek gazetecilere şunları söyledi: “Bilimsel yanıt ne olursa olsun, bundan Putin sorumludur.”

meslektaşım Gustav Kilander Washington, D.C.'den raporlar:

Andy Gregory20 Şubat 2024, 16:59

1708446771

ABD bu hafta büyük bir yaptırım paketi açıklayacak

Beyaz Saray, ABD'nin Alexei Navalny'nin ölümüne tepki olarak Cuma günü Rusya'ya yönelik büyük bir yaptırım paketini açıklayacağını söyledi.

Andy Gregory20 Şubat 2024, 16:32

1708444021

Alexei Navalny'nin annesi Lyudmila Navalnaya, oğlu için çiçek bırakıyor

69 yaşındaki Lyudmila Navalnaya, oğlunun fotoğrafının yanına bir buket beyaz çiçek koyarken görüldü.

Alexei Navalny'nin annesi Lyudmila Navalnaya, oğlu için çiçek bırakıyor

Andy Gregory20 Şubat 2024, 15:47

1708442139

X, Yulia Navalnaya'nın hesabının 'hata' nedeniyle askıya alındığını söyledi

Sosyal medya sitesi X, yanlışlıkla “kurallarımızı ihlal ettiği” gerekçesiyle Yulia Navalnaya'nın hesabını askıya aldığını iddia etti.

“Platformumuzun tahrifata ve spam'a karşı savunma mekanizması yanlış bir şekilde işaretlendi

Kurallarımızın ihlali olarak,” diye yazdı @yulia_navalnaya.

“Hatayı öğrenir öğrenmez hesabın askıya alınmasını kaldırdık ve savunmayı güncelleyeceğiz.”

Bayan Navalnaya'nın kuralları çiğnediğine nasıl yanlış bir şekilde inandıklarını açıklamadılar.

Tom Watling20 Şubat 2024, 15:15