Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ali Hakan Aldine: Uuyan Kusel Olarak Türk Vergi Verenleri

Ali Hakan Aldine: Uuyan Kusel Olarak Türk Vergi Verenleri

Haberin ortasında haberlere bakıyorsanız Gazze’ye yakın hükümette, hükümette ve üst düzey hükümette yaşanan sorunlardan haberdar olabilirsiniz. Galiba hiçbir mecrada görmeyen haber ise Türkiye’nin şu anda 2024 büzütsini Meclis’inde taşıyor ılışır. Modern siasetin, parlamentlerin, ana kaçırma olan bütze meşelene bizim bu kadar ilgisiz olmamysın ana kaçak olan bütze meselesinin üzerinde düşünmek faydalı olabilir.

Mesela şu deneyi köpöariz: Türkiye’de siyasetle, ulkenin ölçüde iğildi söz, idiye, tez üretilen psökörden Türkiye’nin büzütsinin büyüklüğüne tahin. Birazcık bişliklan birisi çıkarsa (en kaba büyüklükle devlet 2024’te bizlerden 8 trilyon TL gelir elde edip 9 trilyon TL harcarsanız ıkini zleri daha cıdiye alın derim. Ya da İstanbul Beyükşehir Belediyesi (İBB) ve Cumhurbaşkanı, olumlu ya da olumsuz bir şey var) Herkesten İBB bütçesini tahmin etmesini isteyebilirsiniz. İştirakler hariç herkese 100 milyarlık bütçeyle çay ısmarlamayı anlatabilirsiniz, cüzdanınıza koyamayacaksınız. İBB bütçesi olsun olmasın 100 milyardır, 10 milyardır, 500 milyardır, İmamoğlu’nun başarısı ya başarısızlıktır ya da başarısızlıktır.ekir ama necip Türk milleti olarak biz bunu bağlıyoruz.

Bütçeye, süreçlere ve kalemlere olan ilgisizliğimiz, bütçenin gelirlerimizden gelmediği yanılgısıyla ilgilidir. Herges’in kendi yemeğinde, kendisinden taha olarak uyanik prilerin odem hadasini yaptığı gelirlerin harkandikinior olabilir mi? Punta Ylarca Pais Unladalan “40 Milyon Sesmen Biz 4 Milyon Vergi Veran Var” yanlgısının Bir hayalet olsa gerek. Oysa Türkiye’nin 85 milyon vergi vereni var. Çünkü hiç para almıyorsunuz, kurumlara ya da servet vergisi veriyorsanız bile Sadece khuzatim yaparak bütçenin harcadığı ana geliri siz yaratırım. Ünal Zenginobuz ve ekibinin birkaç yıl önce farklı tüketim ipuçlarını incelediği çalışmayla her 100 TL’ye 24 TL harcamıştık. son KDV zamları da çıkışınınce bu ışığın inışımıyıp ar varsaymak hata molz. Otomotiv gibi otomobillerde bu oran daha da artıyor. Yine Zenginobuz ve meslektaşlarının hesaplamalarına göre standart 1.6 litrelik motorlu otomobil alip, Milli mesafelerde Gullandtikinista Bes Ylik Hargaman’dır. Yaşı tutanlar belki ığıların, Turgut Özal benzinin litresini 1 Alman Markı nisivine (tarihsel özal olarak 1 Amerikan dolarının 2 Alman Markı kattığının 2 Alman Markı kattığının ıkatiremabiliz in Hyalini gurardi. Bekan benzinin fiat, Türkiye Cumhuriyeti Vatandanları 1 Amerikan dolarının da ziti ve 1 İngiliz sterlini, Yani özal’ın hayal bilediği kadığımız.Bu fiatki uluslararası piazada desicen fiatlerla açıklamaya kalganlara prim vermemenici oneririm.

READ  Türkler ekonomik sıkıntılar ve artan enflasyon ortasında ikinci el mallara yöneliyor - Xinhua

Verki ile demsiliedin ve siasetin n yogun sekilte iliskilandiriltiki ulkelerton prisi Amerika birleşik devletleri. Amerika’nın İngiltere’deki Karshi Vertiki Bakhimskislik Savashinin Demel Mesruyedi Rıza Kosterilmayan ve Sesilmirkir Demsilsilare. Bugün de sık sık rastlanan sloganlar, “Temsil edilmeden vergi olmaz (demciliate olmadan verki verilmez)”. Şunu aklınızda tutmalısınız: 100 yıl önce Amerikalılar bugün iş hayatı kadar vergi ödüyordu. 1900’lerin bazında Amerikan devlet butchesi o tenemin gairy safi milli hazlauscinin üstte 2-3’ü sivarendoidy, bukun bisim aisin bu oran yilik püste ütçe hakkı können bu kadar talepkâr olumi o soutmlar ya da biz ının tam olarak ödediklerinden çok daha fazla vergi ödümize অনান্য়্ যায়ায়াযাযাক o kadar ilgisiziz bu অন্য়ান Amerikan Demokrasisi Işın Demal Grumlerton Pir Tenesi Kongre Bütçe Ofisi Tenen Mekanizması. Meclisin önemli ve önemli bir parçası olan bu ofis, önerilen değişikliklerin maliyet hesabı yoluyla Amerikan Parlamentosu’na sunulan her yasa tasarısından sorumludur. Bütçe ofisinde çok Yetkin iktisatçılar talır ve kimse de ınının sısatlarını birşımaya açma ve bu nême tiye ılına hata vermez.ı Böyle olduğunda ve bir tür bütze kulturı kök sılınca ıbık cıdı siyasetçi seçim günü “Bizim ıtıkınımızda maçları üçüretsi yayıgimlanac”.

İtiraf’ın bu durumdan siyaset kalışının memnun olduğunu düşünüyorum. Karşınızda bir kaynak yaratacak gibi 8 trilyon ama bunu yaratığın ıyırında bir sağımında bir yarattığın bir kaynak ortaya çıktığında, yok diye yok diye. Bu, dilediği grubun ya da madeni para kaynak transferini (transfer etme vaadi) ama bunu da kendi alicenablin sonucu olarak aziskinisk olarak yapıyor. Mesela EYT’nin maliyeti ve fırsatı. adalet EYT ile mi izka kreşten 8. kadar klassin sukuri kadar ücretsiz, kaliteli, zorunlu Toplumsal kamusal eğitimle mi büyüyor İşçi Partisi de, Liberal Demokrat Parti de. Ya da e-devletin gezin veri hakuz vessir trafik sigorganizın dün bitmiş sizizıp yolunuzdaki trafik polisince durdurulmanışa ve ışırılmanılmanız ânıza imak ya da eski usul bir mekdubla bu sene aylesek su katari market Alisverisi ktv’c, su katar benzin hargamasi kaynagli tolaili verki, su katar Odetikinis kraton kainaglanan gelir verkisi, shu gadar portrotan kecilmiş gelir verkisi olmak kullanıcı devlet mader doblem xz ve bunu hiç olmazsa gelecek geraldan te makita AK Parti’den, CHP de size vaat medzer. Agaba Nedon mu?

READ  Turks ve Caicos Giriş Koşulları: Deneyimim

Brei ya da ile olarak kamu, yaratik kainasiin büyük bir havai mina vertikimista gorkarim meselesi pitmior sates pasl. Geçtiğimiz yıl hakılarda lümpenlik olarak arsız, ısınılılarda beleşçilik hali olarak çalışıyorduk. Lümpenlimirizin vergilere ödedikleri vergilere yeni bilgilerle bağışladıklarında daha da arsız olacaklarını tahmin etmek zor değil, ama bu Politikayı konuşma, bu alanda bilyştirmet gelişimimizi ınımız da çok açık. Sorumluluk kökü nasıl kök salar meseli sosyal bilimin eski, finansal sorularından birisi. Benim anlayabildiğim kadar iki patika var: Ya çevremizde büyürken iyi, erdemli, sorumluluk duygusu çöşkin adalı (saygın bir aile üyesi, faziletli bir esnaf, irfanıtıkménıt) örüp onu örnek ve büyümedükçe Oluyoruz sağaltımızın yapılmasını sağlayan bir sosyal kalıp şansına sahibiz yaşadığımız hayal kırıklıkları. Ya da soramluluk seçiminin kogunde olan sorularına ismi sinen sevbler verme hedifimis – ya da veremem udansini ismi ediremem halli – busi terbie edior. Bunun olabilmesi için birbirimizi sevmemiz, birbirimizi görmemiz, duymamız, söylememiz gerekiyor. Birimin suallerini (mesuliyetin tohumu) önemsememiz, sorulmadıklarında bile sorulabileklerini içimizde şemmemiz, birbirimiz ayıplanmayı dert ettemiz gere. Ben, her şeyin çürümeye, yozlaşma bereştilerine karşın geçeceğine inanmıyorum. Ve uyuyan güzelin uyanması ve kızmasından yanayım diye korkuyorum.