Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Alicia Keys, Hamas’ın İsrail’e saldırmak için kullandığı planörlerle ilgili bir gönderi nedeniyle saldırıya uğradı

Alicia Keys, Hamas’ın İsrail’e saldırmak için kullandığı planörlerle ilgili bir gönderi nedeniyle saldırıya uğradı

Haberler

Alicia Keys, Hamas savaşçılarının Yahudi devletine yönelik benzeri görülmemiş saldırılarında İsrail’e uçmak için planör kullanmasından birkaç gün sonra, “yamaç paraşütüne nasıl göz diktiğini” anlatan sessiz bir blog gönderisiyle kaşlarını kaldırdı.

Keys, Pazartesi günü Instagram hesabında yeşil ceket giydiği bir fotoğrafını yayınlayarak şunları söyledi: “Hiçbir şeyden korkmasaydın ne yapardın?”

“Bana gerçeği söyle… Yamaç paraşütü yapmayı sabırsızlıkla bekliyordum…” diye ekledi, silinen mesajına “yan göz” emojisiyle.

Şarkıcı, İsrail ile teröristlerin İsrail’deki bir müzik festivaline planör kullanarak saldırarak en az 260 kişiyi öldürdüğü Hamas arasında devam eden savaşın ortasında bu görevi nedeniyle hemen eleştirildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları da onu Hamas bayrağıyla aynı renk olan yeşil giyerek harekete sempati göstermekle suçladı.

Alicia Keys, Hamas’ın İsrail’e saldırmak için yamaç paraşütü kullanmasının ardından “yamaç paraşütü yapmayı sabırsızlıkla beklediğini” söylediği, daha sonra silinen Instagram gönderisi nedeniyle eleştirildi.
@Antisemitizmi Durdurun/X

“Antisemitizmi Durdurun” savunuculuk grubu Grammy kazananını soydu.

“Bu, İsrail’e sızan, 1.300’den fazla insanı öldüren, çocukların kafalarını kesen, kadınlara tecavüz eden ve Holokost’tan sağ kurtulanları kaçıran Hamas teröristlerine yönelik kötü bir övgü mü?” X’te söyledi.

Yazar Haham Shmuley Boteach da Keyes’i eleştirdi.

“Neye yamaç paraşütü yapmayı düşünüyorsun? İsrail’e ve insanları vurup öldürmeyi mi düşünüyorsun?” Sky News’e söyledi. “Kelimeleri bulmakta zorlanıyorum çünkü hepimiz dünyada ahlakın olmamasının şokundayız.”

Tepkilerin ardından şarkıcı özür diledi ve yangın çıkarıcı paylaşımı kaldırdı.

Keys, Instagram Hikayelerinde yaptığı açıklamada, “Paylaştığım gönderinin, yakın zamanda yaşanan yıkıcı masum hayat kaybıyla kesinlikle hiçbir ilgisi yok. Kalbim kırıldı… Barış için dua ediyorum ve barışı savunuyorum” dedi.

Eski menajeri İsrail asıllı Amerikalı Guy Oseary de onun zarar verme niyetinde olmadığını doğruladı.

Oseary, “Sevgili arkadaşım Alicia Keys’in Instagram hesabında Yahudi karşıtı bir paylaşım yaptığından bahsediliyor” dedi. “Yahudi cemaatimden bunu duymaya ihtiyacı olan herkesi temin ederim ki: Bu doğru değil.

READ  Söylenti Özeti: Carrion Cross Stadyumu, Triple H Buluşmaları, Lacey Evans ve daha fazlası!
Keys, paylaşımı sildi ve bunun İsrail ile Hamas arasındaki savaşla hiçbir ilgisi olmadığını iddia etti.
Alicia Keys/Instagram

“Gönderisinde, topluluğumuzun bu çok acı verici dönemde çok tetikleyici bulduğu belirli bir kelime vardı, ancak bu hiçbir şekilde ilişkilendirilebilir değildi” diye yazdı. “Alicia ile konuştum ve kelimenin ne anlama geldiğini öğrenince dehşete düştü ve hemen kaldırdı.”

Oseary, “Alicia her zaman tüm insan hakları için savaşçı olmuştur” diye ekledi. On yıldan fazla bir süredir onun dünyadaki olumlu etkisini görmek için ön sırada oturuyorum. İnsani çalışmaları onun şefkatini ve yüreğini yansıtıyor.”


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/10/17/alicia-keys-ripped-for-post-about-paragliders-after-hamas-used-them-to-attack-israel/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL’sini kopyalayın