Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“All by Myself” ve “Hungry Eyes” şarkılarının solisti Eric Carmen, 74 yaşında hayatını kaybetti.

“All by Myself” ve “Hungry Eyes” şarkılarının solisti Eric Carmen, 74 yaşında hayatını kaybetti.

Tom Hill/WireImage/Getty Images

The Raspberries'in eski üyesi Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, gitarist ve klavyeci Eric Carmen, 10 Kasım 1975'te Atlanta, Georgia'da Alex Cooley'nin Electric Ballroom'unda sahne alıyor.CNN

Medyada yer alan haberlere göre, The Raspberry grubunun eski solisti ve “All by Myself” şarkısının solisti Eric Carmen hayatını kaybetti. Onun web sitesi. IMDb'ye göre 74 yaşındaydı.

Web sitesindeki bir gönderide, “Eric Carmen'in vefatıyla ilgili yıkıcı haberi büyük bir üzüntüyle paylaşıyoruz” denildi. “Nazik, sevgi dolu ve yetenekli Eric hafta sonu uykusunda vefat etti.”

Gönderide, “On yıllar boyunca müziğinin pek çok kişiye dokunduğunu ve onun kalıcı mirası olacağını bilmek ona büyük mutluluk verdi” dedi.

Herhangi bir ölüm nedeni belirtilmedi.

Cleveland, Ohio'da doğan Carmen, 1970'lerin pop rock grubu The Raspberries'in solisti olarak ün kazandı; şık saç kesimleri ve uyumlu takım elbiseleri, Beatles'ın ve İngiliz İstilası'na özgü diğer grupların üniformalı görünümüne gönderme yapıyor gibi görünüyordu.

Carmen kitabında “1970 yılında tamamen alışılmışın dışında hareket ettiğimizde çok popüler olduk” diye yazdı. Web sitesi biyografisi. “Prog rock buradaydı ve FM radyo onu yanına aldı. Ondan nefret ediyordum. Beatles'ı, Who'yu, Byrds'ı, Stones'u, Beach Boys'u, Small Faces'ı seviyordum. Yazabilen grupları seviyordum!”

Grup birlikte “I Wanna Be with You” ve bir kadının bakış açısıyla söylenen kışkırtıcı “Go All the Way” gibi hit şarkılar üretti. Ancak grupta çatlakların oluşması çok uzun sürmeyecek.

Carmen, “Eleştirmenler bizi sevdi, kızlar bizi sevdi ama albüm satın alan 18 yaşındaki kardeşleri buna hayır dedi” diye yazdı. “Hayal kırıklığına uğradık ve çok eğlendik.”

Grubun 1975'te dağılmasının ardından Carmen, solo kariyerini daha sonra Celine Dion için efsanevi zirvelere ulaşacak olan “All by Myself” ve ikili arasında büyüyen aşka duygusal bir müzikal zemin sağlayan “Hungry Eyes” gibi baladlar üzerine kurdu. iki. Johnny ve Bebek “Kirli Dans”ta.

READ  Blumhouse-Miramax Dracula "Mina Harker" Filmi İptal - Son Tarih

Carmen'in en unutulmaz şarkılarından biri filmin müzikleri için yazılmıştır. Mike Reno ve Ann Wilson'ın oynadığı “Footloose” filminin aşk teması olan “Almost Paradise”ın ortak yazarıdır. Şarkı, film müziği Sinema Filmi İçin Yazılan En İyi Orijinal Albüm dalında yarıştığında ona tek Grammy Ödülü adaylığını kazandırdı.

“All by Myself”, “Make Me Lose Control” ve “Hungry Eyes” şarkıları Billboard Hot 100 listesinde ilk 10'a girdi ve her biri listede dört aydan fazla kaldı. Toplamda Carmen'in 13 şarkısı listede yer aldı.

Carmen, 1999'da “Raspberry Refreshed” adlı EP'yi yayınlamak için yeniden bir araya geldiklerinde The Raspberry'e katılmayı reddetti. Ancak Case Western Reserve'e göre 2004'te Cleveland'daki House of Blues'daki bir performans için sahnede onlara katıldı ve ekip 2005'te kısa bir süreliğine küçük bir tura çıktı. Cleveland Tarihi Ansiklopedisi.

Grubun birlikte son performansı Aralık 2007'de Cleveland'daki KeyBank Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

Bu hikaye ek bilgilerle güncellendi.