Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amatör Sam Bennett, The Masters’ta Gizli Olmadan Açılış Turu Çekti: Onun Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Amatör golfçü Sam Bennett Perşembe günü Masters’ta bogey içermeyen bir ilk tur attı. İşte bilmeniz gerekenler:

ABD amatör şampiyonu Bennett günü 68 yaş altında 4 tamamladı.

Masters’ta bir amatör tarafından 22 yıldaki en düşük açılış turuydu. Spor yazarı Justin Ray’e göre. James Driscoll, 2001’de ilk turda 68 sayı attı.

Bennett’in ilk dokuzda 32’lik skoru, Masters turnuvasında bir amatör tarafından şimdiye kadarki en düşük skor için berabere kaldı. Birinci ve altıncı deliğe kuşlar, ikinciye de bir kartal koydu.

Victor Hovland, Brooks Koepka ve John Ramm, ilk turdan sonra 7-altında 18 delikli liderliği paylaştı. Tiger Woods 74 üzerinden 2 şut çekti.

Anında Atletik Analiz:

Bennett büyük sahneye çıkıyor

Texas A&M atleti Bennett, Ridgewood’da eski bir SEC Yılın Oyuncusu ve 2022 ABD Amatör galibi ve savunan şampiyonlar Scotty Scheffler ve Max Homma ile oyun sahnesinden saklanamıyor gibi görünüyor. İlk etapta çok zor ve uzun bir kuş vuruşu ve ikinci sıradaki gerçekten etkileyici bir çip sayesinde turunu bir kuş ve kartal ile baskın bir tarzda açtı. Ve bu etkileyici kısa oyun, 23 metrelik bir kuşu no’dan vurarak devam etti. .6.

Bir amatör olarak 4-6 çukurla başlamak inanılmaz ama bu aynı zamanda çok fazla ilgi ve baskı getiriyor. Sürüşünün belki de en etkileyici unsuru, yine onu hayatta tutan o kısa oyunla düzlükte 12 tay ile bitirme yeteneğiydi. Bunun hafta sonuna kadar devam edip etmeyeceğini görmek ilginç olacak. – Miller

Sam Bennett kimdir?

Bennett, Texas A&M Üniversitesi’nde beşinci yılında, ikinci sınıfını oynuyor. Teksas yerlisi daha önce 2022 ABD Açık’ta 49. sırada berabere kalmıştı.