Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AMD hisseleri, Microsoft ile yapay zeka çipleri konusunda bir işbirliği raporunun ardından yükseldi

gelişmiş mikro cihazlar (AMDHisse senetleri Perşembe günü yazılım devinin bir haber raporunun ardından yükseldi Microsoft (MSFT) AI işlemcilerde çip üreticisi ile çalışır. AMD hissesi gün içinde %6’dan fazla arttı.
XBloomberg Microsoft ve AMD’nin bir alternatif geliştirmek için işbirliği yaptıklarından bahsetmiştim. nvidia‘S (NVDA) Şu anda AI pazarına hakim olan GPU’lar.

Bloomberg, Microsoft’un AMD’nin AI çabalarını artırmak için mali destek sağladığını söyledi. Ayrıca raporda, Microsoft’un yapay zeka iş yükleri için kod adı Athena olan yerel bir Microsoft işlemci üzerinde AMD ile çalıştığı belirtildi.

Bugünün borsasında AMD hissesi %6,1 artışla 86,61’den kapandı. Bu arada, Nvidia hissesi %0,9 düşerek 275,62 oldu. Microsoft hissesi %0.3 artışla 305.41’e yükseldi.

AMD hissesi kaybettiği zemini geri kazandı

Perşembe günkü olumlu hareketle AMD hissesi, karışık bir ilk çeyrek kazanç raporunun ardından Çarşamba günü kaybettiği değerin çoğunu geri kazandı. Ancak AMD hala 50 günlük hareketli ortalama çizgisinin altında işlem görüyor ve bu olumsuz bir işaret.

Çarşamba günü, AMD hissesi %9,2 düşerek 81,62’de kapandı. Salı günü geç saatlerde, California, Santa Clara merkezli şirket ilk çeyrek için tahminleri aştı, ancak ikinci çeyrek için satış tahmininde yetersiz kaldı. Advanced Micro Devices, zayıf bilgisayar satışları ve zayıf bir veri merkezi pazarıyla karşı karşıya.

AMD hisse senedi, IBD Teknoloji Liderleri tarafından listelenmiştir.

Patrick Seitz’i Twitter’da takip edin @çalışan Tüketici teknolojileri, yazılım ve yarı iletken stokları hakkında daha fazla hikaye için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Qualcomm hisse senedi, Chipmaker’ın Haziran çeyreği tahmininin görüntüleme sayısını kaçırmasının ardından düştü

Axcelis Technologies ilk çeyrek tahminlerini geçti ve karışık rehberlik sağlıyor

FTC, Facebook’un pervasızlığının çocukları riske attığını söylüyor

READ  Owlboy geliştiricileri, kabarık kooperatif takiplerinde kuşlardan Vikinglere geçiyor

Bir satın alma noktasının yakınındaki liderler listesindeki hisse senetlerini görün

MarketSmith’in örüntü tanıma sistemi ve özel ekranlarını kullanarak kazanan hisse senetlerini bulun