Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

American Airlines – Turks ve Caicos operatörleri Magnetic Media ile buluşuyor

Yazan: Kathryn Campbell

Bahamalar Bilgi Hizmetleri

Tatlım. mario paulek

#Bahamalar, 6 Temmuz 2022 – Bahamalar, bölgedeki gençler arasında kapasite geliştirmek ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmak amacıyla 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü Bahamalar Üniversitesi’nde İklim Değişikliği konulu açılış Gençlik Konferansı’nı başlattı.

Üç günlük program, Başbakanlık tarafından çeşitli paydaşlarla işbirliği içinde düzenleniyor: ‘Tek Okyanus. Bir iklim. Bir gelecek. COP27’ye Giden Ortak Yolumuz – Karayip Gençliğini İklim Eyleminde Merkezileştirmek.’

Açılış törenine Bahamalar’ın ilk Gençlik İklim Elçileri Bradley Watson ve Maya Delaney katıldı. Katılımcılar Hz. Gençlik, Spor ve Kültür Bakanı Mario Poulec; Sayın Glenys Hanna-Martin, Eğitim ve Teknoloji ve Çıraklık Bakanı ve Hon. Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Van Miller Kentsel Yenileme Band eğlence sağladı.

Conrad Hunte

Oturum konuları: Gelişmekte olan küçük ada devletleri için daha iyi bir gelecek için ihtiyaç duyduğumuz okyanus, sürdürülebilir kalkınma bağlantıları, bilmeniz gereken iklim terimleri, kayıp ve hasar ve uyum ve iklim değişikliği ve tarıma giden yol: gıda egemenliği ve yenilenebilir tarım.

Açılış konuşmasını yapan Bakan Hanna-Martin, delegeleri öne çıkıp seslerini duyurmaya çağırdı.

“Sizin gençlerin bu konudaki rolünüzü anlamanız çok önemli. Size özeldir. Olay yerinden çıktığımızda karşılaşacağınız şey budur.

“Bu özel konferansta, bölgeden ve dışarıdan bazı gençleri bir araya gelip sağduyunuzu kullanmak, aklınızı kullanmak, tutkunuzu getirmek, inancınızı getirmek için bir araya getirdik. bu konuya” dedi.

Han mini. Glenys Hannah-Martin

“Sadece bazı binaları veya ağaçları etkilemiyor. Hayatları, ekonominizi, her şeyi etkiliyor. Sesimizi yükseltmek zorundayız. Ne kadar küçük olduğumuz umrumda değil, bu konuda kükrememiz gerekiyor.

“Zamanı geldi ve sesin geldi. Mısır’a gittiğinde (COP27) burada konuştuklarımız orada gündeme yansıyacak, çünkü bu bölgedeki gençlerin görüşlerinin ne olduğunu temsil edeceksin, çünkü biz Bu bölgede yüksek bir bedel ödüyorlar.”

READ  Villa Turks ve Caicos Adaları'nda sahil tatili 3 milyon dolar istiyor

Oturumların sonunda Bahamalar’ın Mısır’a ve her yere gideceğine dair umudunu dile getirerek, “Bu konuda olması gerekenin güçlü, anlayışlı bir temsili. Hepimizin bu gezegende bir rolü var. Ama senin bir rolün var. gelecekte” dedi.

Bakan Miller, “son 10 yılda iklim değişikliğinde olağandışı hızlanmaya” karşı mücadele ettiğini söyledi. Sonuç olarak, herkesin savaşı kazanmak için geleneksel olmayan, alışılmışın dışında müdahaleler yapması gerektiğini söyledi.

“Uzun zamandır iklim değişikliği krizlerini ele almak için küresel çabalarda gençlerimizin önemine yeterince vurgu yapmadık. Seni ciddiye almıyoruz. Çoğu zaman sizin katkılarınızı göz ardı ettik ve deneyimlerinizi ve girdilerinizi ‘uzaktan gelen sesler’ olarak değerlendirdik.

Tatlım. Min Wan B. miller

Gençleri yenilenmiş enerji, tutku ve umutla kendi topluluklarına dönmeye teşvik etti.

“İklim değişikliğiyle ilgili yerel sempozyumlara katılın ve görüşlerinizi sunmaktan çekinmeyin, çünkü siz bu kritik iklim değişikliği sorununu ele almak üzere çağrılacak yeni nesil liderlersiniz. Bu iklim konferansında sunulan fikir alışverişleriniz ilham vermek için tasarlandı. eyleme geçmek, böylece bu iklim değişikliği konferansını daha fazla uluslararası öneme taşımak.

2022 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP27), bu yıl Kasım ayında Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde yapılacak.

İklim Değişikliği ve Çevresel Konular Özel Danışmanı Rochelle Newbold’a göre, katılımcıların sunduğu fikirler, COP27 önceliklerini bilgilendirmek için kullanılacak bir sonuç belgesinde birleştirilecek.

Fotoğraf başlığı: 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü Bahamalar Üniversitesi’nde İklim Değişikliği Konulu Bahamalar Gençlik Konferansı’nın açılış töreni.

(BIS Fotoğrafları/Mark Ford)