Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Turizm Geliştirme, Genişleme Planları

Turks ve Caicos’taki Providenciales Uluslararası Havalimanı’nın gidiş salonunda otururken, buranın gezginlerin favorisi olduğu açık.

American Airlines uçuşları – Delta, United, American Airlines ve JetBlue – daha hızlı iniş ve kalkış yapar.

Aslında, Turizm Bakanı Josephine Connolly, TCI’nin giriş protokollerinin Mayıs ayında gevşetilmesinden bu yana yalnızca bir Cumartesi günü adalara 26 uçuş geldiğini gördüğünü söyledi.

TCI, adanın ana kaynak pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıldan fazla bir süre kilitli kaldıktan sonra gemi yolculukları kükreyerek hayata geçtiği için Karayipler’deki en iyi turistik yer.

2022’nin ilk çeyreğindeTCI, 138.762 hava varış ve 173.151 gemi varış gördü.

Turizm Kurulu açıkladı Providenciales Uluslararası Havalimanı ve FBO’lar, aktarmalı varışlarda Ocak 2022’deki 34.057 aktarmalı varışlardan Şubat 2022’de 44.596 aktarmalı varışlara ve Mart 2022’de 60.109 aktarmalı varışlara ortalama yüzde 33’lük bir artış yaşadı.

Destinasyon ayrıca turist varışlarındaki artışı da kutluyor.

Josephine Connolly, Turizm, Çevre, Miras, Denizcilik, Oyun ve Afet Yönetimi Bakanı.

Aralık 2021’de Turks ve Caicos turizm sektörünü yeniden açtığında, o ay toplam 25.573 varış gördü, 2019’da görülen 117.827 varışın yüzde 21’i.

Turks ve Caicos Adaları, 2022’nin ilk üç ayında 173.151 turist aldı, 2019’un aynı üç ayında 277.280 kruvaziyer varışının yüzde 62’si geldi. Ocak ayında 27 gemi, 43.035 kişi ağırlandı ve Şubat ayında 24 kişi geldi. Mart ayında gemiler ve 50.148 gemi ziyaretçisi 28 gemi ve 79.968 gemi ziyaretçisi ağırladı.

Bakan, Loop News’e ilk kez siyahi yolcuların gelişini gördüklerine de dikkat çekti.

1800 milden daha kısa mesafedeki ünlü Grace Bay Plajı ve genellikle dünyanın en iyi plajı olarak seçilen Amerika Birleşik Devletleri’ne yakınlığı, ona Drake, LeBron James gibi ünlülerin yer aldığı üst düzey bir pazar olarak ün kazandı. Kardashianlar yapabilir. Müdahale olmadan özgürce dolaşın Temmuz 2020’de yeniden açılmasının yanı sıra DCI, aranan bir destinasyon olarak konumunu koruyor.

READ  Juventus, iki acı yenilginin ardından Durk Telecom'u yönetiyor

Son kasırga ve şimdi de pandemiden sonra güçlü bir şekilde toparlanan TCI, çok dayanıklı olduğunu kanıtladı.

Connolly, tüm ajanslar arasında işbirliği ve ekip çalışması diyor.

“Salgınla birlikte sağlık departmanı hesaplı bir yaklaşım benimsedi ve turizm kurulunu ve tüm paydaşları dahil etti, bu yüzden hepimiz dahil olduk. Varış öncesi bir portal kurduk ve herkesin kaydolması gerekiyor. Çok iyi çalıştı ve nüfusumuzun yüzde 85’inden fazlası aşılandı,” dedi uzun bir portföyü olan Connolly. Turizm, Çevre, Miras, Denizcilik, Oyun ve Afet Yönetimi Bakanı olarak.

“Birlikte çalışıyoruz” dedi. “Turizm, Turks ve Caicos Adaları’ndaki ekmek teknemizdir. GSYİH’mizin yüzde 70’inden fazlası turizmden geliyor ve inşaatı da eklerseniz yüzde 95’e yakın. Pek çok otel ve AirBnb inşa ediliyor. Karayipler’de turizme dayanan tek ülke ve başka hiçbir şeyimiz yok.” Hayır, bu yüzden onu çok iyi yönetmemiz gerektiğini biliyorsunuz ve bu yüzden tüm ellere ihtiyacımız var ve herkes bunu anlıyor.

Yüksek ziyaretçi akınının mevcut tesisler üzerinde baskı oluşturduğunu ve mevcut sitenin yakınında yeni, son teknoloji bir havaalanı inşaatının önümüzdeki yıl başlayacağını söyledi. Bu arada, yolcuları barındıracak bir sığınak kuruluyor.

Grand Turk’te kruvaziyer yolcuları

Bakan, ürünü ve deneyimi geliştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı.

70’lerin başında tuz endüstrisi Turks ve Caicos Adaları’nın ekmek ve tereyağıydı, ancak nüfus arttıkça kapandı ve başka bir şey denemek zorunda kaldık. Tur burada ve şimdi iyiyiz, bir şeyler yapmalı ve başka bir seviyeye taşımalıyız” dedi Connolly.

Planların merkezinde, sektörün tüm yönlerini denetlemek için düzenleyici bir organa sahip bir turizm destinasyonu yönetim ajansının uygulanması yer alıyor.

Yeni kuruluşun sorumlulukları, diğer şeylerin yanı sıra, TCI’nin pazarlanma şeklini genişletmek olacaktır.

READ  Türkler ortalama 980 lira bağışlıyor

Pazarlama, şu anda dünyaca ünlü plaja odaklandığı için Grace Bay kampanyasına benziyor.

DCI bir dizi ada içerir – Grand Turk, başkent ve yerel olarak North Caicos, Middle Caicos, East Caicos, West Caicos, South Caicos ve birkaç küçük cay olarak bilinen Providenciales veya Provo.

Her adanın kendine özgü bir çekiciliği vardır.

Grand Turk, dalış yerleri ve neredeyse 7000 fit yüksekliğindeki bir duvar olan “Everest’in Zirvesi” ile övünen duvar dalışları ile tanınır.

TCI’nin turistlerin yerel balıkçılarla dalış yapabileceği ve hızla birkaç lüks tatil beldesinin üssü haline geldiği ekmek sepeti North Caicos, “Büyük Güney” olarak anılan South Caicos ise balıkçılık başkenti olarak biliniyor. Turks ve Caicos Adaları.

Zincirin en büyüğü olan Middle Caicos, yürüyüşçüler için ideal Dramatik mağara sistemi ve mağara labirenti.

Adalara ulaşmak için tekneler veya hafif uçaklar kullanılıyor.

Grace Körfezi

Bakan, “Diğer adalara biraz önem vermemiz gerekiyor. Grand Turk’e uçacak bir havayolu bulmaya çalışıyorum” dedi.

Bir iş adamı olan Connolly, portföyü bir yıl önce devraldı.

Şimdiye kadar keyif aldığını ve vatandaşların masalarına yemek koymalarına izin veren adalar için iş hayatına geri döndüğü için minnettar olduğunu söyledi.

Seyahatlerdeki artışla birlikte, geleneksel olarak düşük olan Eylül ayları bile tamamen dolu.

Connolly, “Bu harika, Tanrı bizi seviyor” dedi.