Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerikalı bir genç İsviçre’de yürüyüş yaparken 300 metreden düşerek öldü

Amerikalı bir genç İsviçre’de yürüyüş yaparken 300 metreden düşerek öldü

Amerikalı bir genç Pazartesi günü İsviçre’nin batısında bir arkadaşının ailesiyle birlikte yürüyüş yaparken düşerek hayatını kaybetti. Ülkenin Valais bölgesi polisi duyurdu.

Olay, Amerikalı aile ve kızlarının arkadaşının Pazartesi sabahı “Gorges Mystérieuses” yolunda yürüyüşe çıkmaları sırasında meydana geldi. 16 yaşındaki çocuk yaklaşık 100 metre (328 feet) yükseklikten bir köprüden aşağı düştü.

İki helikopterin de dahil olduğu kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi ve gencin cesedi Fransa sınırı yakınındaki Le Trent nehrinin yatağından çıkarıldı. Genci kendisi kurtarmaya çalışan ailenin babası kayaya sıkıştı ve kurtarma ekipleri tarafından tahliye edildi.

Olay, Amerikalı aile ve kızlarının arkadaşının Pazartesi sabahı “Gorges Mystérieuses” yolunda yürüyüşe çıkmaları sırasında meydana geldi. 16 yaşındaki genç, köprüden 100 metre (328 fitten fazla) aşağı düştü.

Valais Kanton Polisi


Baba yaralanmadı ve kızın neden düşerek öldüğü henüz bilinmiyor. Olay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturuluyor.

Gençin ve ailesinin kimlikleri açıklanmadı. CBS News daha fazla bilgi için polis departmanına ulaştı ve bir yanıt bekliyor.

READ  İngiliz polisi, taç giyme töreni sırasında monarşi karşıtı protestoları ele alış biçimi nedeniyle tepkiyle karşı karşıya.