Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerika’nın Dallas Cowboys takımının mimarı Gil Brandt, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Amerika’nın Dallas Cowboys takımının mimarı Gil Brandt, 91 yaşında hayatını kaybetti.CNN

Kovboylara göre, Dallas Cowboys’un tüm zamanların en başarılı ve popüler spor takımlarından biri haline gelmesine yardımcı olan mimar olarak kabul edilen Pro Football Hall of Fame üyesi Gil Brandt, Perşembe günü hayatını kaybetti. Brandt 91 yaşındaydı.

Cowboys’un sahibi Jerry Jones, “Gale, Dallas Cowboys’un ilk başarısının kalbinde yer aldı ve daha sonra onlarca yıl boyunca organizasyonun büyük bir elçisi olarak hizmet etmeye devam etti” dedi.

Altmış yıl boyunca NFL yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra (Kovboylarda 29 yıl geçirdi) Brandt, 2019’da Hall’a alındı.

Cowboys’un oyuncu personeli başkan yardımcısı olan Brandt, oyuncuların yeteneklerini tanıma konusundaki keskin yeteneğinden ötürü övüldü; Brandt gibi Pro Football Hall of Famers olan dokuz Cowboys oyuncusunu seçmişti.

1960’taki ilk seçimi mükemmel savunma mücadelesi Bob Lilley’di. Hall of Fame’e göre, son etkisi 1989’da Cowboys’un Troy Aikman adında bir oyun kurucu seçmesiyle gerçekleşti.

1964’te, ABD Donanma Akademisi’nden bir çocuk o yılki draftın 10. turunda seçildiğinde Brandt bir gelecek görüyor gibi görünüyordu. Roger Staubach üniversitede Heisman Trophy kazananı olmasına rağmen, 1969’da takıma katılmadan önce dört yıllık hizmetini tamamlaması gerekiyordu.

Brandt, 2016 yılında NFL.com’a “Staubach bize 27 yaşında bir çaylak olarak geldi” dedi. “Görevdeyken bile bana yazıp antrenman yapmak için futbol topları istiyordu. Bir defasında gönderdiğimiz sevkiyat havan topuyla havaya uçunca benden daha fazlasını göndermemi istedi.

Brandt ve Staubach kovboylarının sabrı meyvesini verdi. İki kez Super Bowl şampiyonu ilk 85-29’du ve 1985’te Hall’a alındı.

Brandt’ın perde arkasında olduğu Dallas, beş şampiyonluk maçına çıktı ve Super Bowls VI ve XII’yi kazandı. Takım, 1966’dan 1985’e kadar galip geldi ve “Amerika’nın Takımı” takma adını benimseyerek art arda 20 sezon kazandı.

READ  Nuggets-Wizards takası: Denver, rapor başına dört oyunculu bir anlaşmayla Kentavious Caldwell-Pope ve Ish Smith'i satın aldı

Hall of Fame’e göre Brandt, “gözcüleri ve yetenekleri değerlendirmek için bilgisayarları kullanan ilk kişi ve baskı altındaki potansiyel oyuncuların zihinsel yapısını değerlendirmek için psikolojik testleri kullanan ilk kişi” olarak anılıyor.

Bu tür başarılı değerlendirmeler kopyalandı ve şu anda NFL Scouting Combine olarak bilinen şeye geliştirildi. Brandt ayrıca yıllık Oyuncu Draftının TV için hazırlanmış üç günlük bir etkinliğe dönüştürülmesine yardımcı olduğu için de itibar kazandı.

Başkanı Jim Porter, “Oyuncuları keşfetme ve değerlendirme konusundaki yenilikçi yaklaşımı, organizasyonun başkaları tarafından gözden kaçırılan oyuncuları bulmasına yardımcı oldu. Sonuç, daha küçük kolejlerden, hatta basketbol veya kolej takımlarından geleceğin Kovboylarının keşfedilmesi oldu” dedi. Pro Football Hall of Fame. Üniversitede atletizm.”

“Profesyonel futbol takımlarının ön bürolarında bilgisayar kullanımını geliştirmesiyle tanınır, ancak gerçek bilgisayar, oyunu takdir eden herkesle paylaşmayı sevdiği inanılmaz miktarda bilgiyi sakladığı kafasındaki bilgisayardı. tıpkı onun yaptığı gibi.”

Hall of Famer’a göre Brandt, Cowboys’la uzun süre çalıştıktan sonra NFL.com’da ve ulusal radyo yayınlarında analist olarak deneyimini kullandı.

Jones, Brandt’a olan bağlılığını şu sözlerle noktaladı: “Onun nesiller üzerinde yarattığı etkiyi yaratabilen çok az insan var. Gill bu ligi ve sporu büyütmeye herkes kadar kendini adamıştır ve hepimiz ona minnettarız. bunun için.”