Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Android 14 Beta, Pixel’in parmak izi tarayıcısını bozabilir

Android 14 Beta, Pixel’in parmak izi tarayıcısını bozabilir

En son Android 14 beta sürümüne güncelleme yapmak istiyorsanız, güncelleme bazı Pixel sahipleri için parmak izi sensörünü bozduğu için dikkatli olmak isteyebilirsiniz.

Android 14 Beta 3 güncellemesi, bazıları için Pixel cihazları çalışan bir parmak izi sensörü olmadan bıraktı. Sensörün çalışmamasının yanı sıra Android de varlığını algılamıyor gibi görünüyor. Sensörle ilişkili tüm ayarlar veya widget’lar kaybolur ve cihazın kilidini açmanın tek yolu olarak PIN/şifre/desen kalır. Bu, parmak izi sensörünü kullanabilen parola yöneticileri gibi uygulamalar için de geçerlidir.

My Pixel 6 Pro etkilendi, raporlar da var Ir redditVe twitterve dikmek Google Sorun İzleyici soruna Mevcut raporlardan anladığımız kadarıyla sadece Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a cihazlarını etkiliyor gibi görünüyor. Aynı zamanda tüm kullanıcıların başına gelmiyor – örneğin meslektaşım Kyle Bradshaw’ın Pixel 6 Pro’su etkilenmedi. Yine de diğer piksellerin etkilenip etkilenmediğini göz ardı edemeyiz, bu nedenle parmak izi sensörünüzün çalışıp çalışmadığını ve hangi cihazı kullandığınızı yorumlarda belirtin.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın sorunu çözebileceğinden şüphelensek de, bunun için görünürde bir geçici çözüm yoktur. Android’in önceki bir sürümüne geri dönmek de sorunu çözebilir. Özellikle, biz de bulduk bir rapor Android 14’ün ilk beta sürümündeki aynı sayıdan.

Bu betalarda sıklıkla olduğu gibi, bu, neden günlük sürücünüze yüklenmemesi gerektiğinin harika bir örneğidir.

Android 14 ile ilgili daha fazlası:

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

READ  Pi Tabanlı Solar Veri Kurtarma Aracı