Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Android güncellemesi, Mesajlar, Fotoğraflar ve daha fazlasına yeni özellikler ekler

Android güncellemesi, Mesajlar, Fotoğraflar ve daha fazlasına yeni özellikler ekler

Tam çerçeve iOS etkileşim özelliğine sahip bir telefonun fotoğrafı

Son olarak, iOS kullanıcılarından gelen geri bildirimleri metin duvarları gibi yerleştirmek yerine görmenin bir yolu.
Fotoğraf: Florence Ion / Gizmodo / ekran görüntüsü: Google

Android Land’de güncellemeler yağdığında yağmur yağar. Google’ın en son sürümü Android özellik düşüşü Battle Green Bubble hissini azaltmanıza yardımcı olması beklenen bir dizi yeni mesajlaşma özelliği ile birlikte geliyor. Google TV ve Android Auto dahil olmak üzere birkaç bitişik Android platformuna ek özellikler de yolda.

Merhaba, Tepki Emojileri

Artık bir arkadaşınız iPhone’undan Android akıllı telefonunuza bir metin mesajı gönderdiğinde, mesajlarınıza tepkilerini görebileceksiniz. Android kullanıcılarının da sahip olduğu bir özellik bekleVe bir iPhone kullanan arkadaşlarla mesajlaşma ile ilgili tüm sorunları çözmese de, en azından artık bir metin duvarı yerine bir emoji göreceksiniz. İngilizce’ye ayarlanmış cihazlar için geri bildirim yeteneği mevcut olacak, daha fazla dil takip edilecek.

Kaydedilen Görüntüler bir miktar Daha kolay

Ne yazık ki, Android ve iPhone kullanıcıları mesajlaşmada böyle. iMessage, RCS kullanmadığından, Android kullanıcıları iPhone kullanıcılarına HD video gönderemez. Mevcut sınırlamayı aşmak için Google, Fotoğrafları ve videoları ekrandan ayrılmadan yolculuktan sürükleyip bırakabilmeniz için Mesajlar uygulamasına fotoğraf entegrasyonu ekledi. Ancak bu, ekli medya yerine Google Fotoğraflar’a harici bir bağlantı gönderir. En azından bu, uygulamalar arasında geçiş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Geri bildirim yeteneğinin ekran görüntüsü

iOS tepkileri, iPhone alıcısına gönderilmiş gibi mesajın altında görünecektir.
resim: Google

Mesajlar ciddileşiyor

YouTube, videoları aynı hizada görüntülemek için de benzer bir mekanizma benimseyecektir. YouTube videolarının bağlantılarını mesajlar yoluyla paylaştığınızda, sohbete canlı bir önizleme eklenecektir.

İletiler uygulaması aracılığıyla çok sayıda iletişimi yönetiyorsanız, Google, iletileri Gmail’de nasıl sıraladığına benzer şekilde, bunları türe göre sıralamaya başlar. Görüşmeler kişisel veya iş olarak işaretlenir. Mesajlar ayrıca, gelen kutunuzdaki dağınıklığı azaltmaya yardımcı olmak için her 24 saatte bir tek seferlik parola istemlerini siler.

Bir süredir sohbet etmediğiniz arkadaşlarınız için, Mesajlar uygulaması, birisini bir sohbette asılı bıraktığınızı fark ederse, sizi nazikçe sizinle bağlantı kurmaya teşvik etmeye başlayacaktır. Takvim uygulamanız aracılığıyla bu hatırlatıcıları kendiniz ayarladıysanız, takvimde bir doğum günü olduğunda size hatırlatacaktır.

az Android güncelleme oranları ve bitişleri

google ödeme Mesajlar uygulamasının dışındaki küçük özellik güncellemeleriyle de. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, ekranda kaç saat geçirdiğinizi ve ekrandayken ne yaptığınızı görmenizi sağlayan, yararlanabileceğiniz yeni bir ekran süresi aracı var. Google Fotoğraflar kullanıcısıysanız, eski fotoğraflarda bile Portre Bulanıklığı düzenleme işlevinden yararlanabilirsiniz.

Dil bilgisi düzeltme yeteneğinin ekran görüntüsü

Dilbilgisini düzeltme özelliği Gboard klavye uygulamasına dahildir.
resim: Google

Gboard da giderek daha kullanışlı hale geliyor. Klavye uygulaması artık yalnızca Pixel’de değil, her Android cihazında Dilbilgisi Düzeltme özelliğine sahip. Glazed Emoji Kitchen uygulamaları da giderek çeşitleniyor ve özellikleri kadar eğlenceliler. Klavye uygulamasına tek tek emoji yazarak yaratıcı çıkartmalar göndermenize izin vermek için emojileri bir araya getirir.

Yeni Google TV’nin hayranları sevebilir Öne Çıkanlar Favori programlarınız ve filmlerinizle ilgili klipleri ve diğer içerikleri toplayan platform erişim özelliği. Akıllı telefonu çıkarmadan ve ekranda görüntülemeden ilgili içeriği bulmak kolaydır.

Bu devasa özellik güncellemesi, Android Auto ile kablosuz park ödemesi de sunuyor. Arabadayken, “Ok Google, park ücretini öde” dediğinizde asistan, telefonunuzdan ödeme yapmanız için gereken istemler konusunda size yol gösterecektir. Bu özellik, yaklaşık 400 şehirde ParkMobile Street park alanlarında mevcuttur. Onlar sahip İnternet sitesi Park yerlerini nerede bulabileceğiniz, onlara güvenmeden önce yapmak istediğiniz şey budur.

Android’in Apple’ın AirDrop’una yanıtı, bu güncellemeler girdabının en sonuncusu. mahallede Artık tek seferde bir dosya göndermek yerine aynı anda birden fazla kişiye dosya göndermenize izin verecek. Tek yapmanız gereken, dönüştürürken onları alıcı olarak eklemek. Bu özellik, Android 6 ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm cihazlarda kullanılabilir.

READ  Yaşasın! Universal Studios Hollywood kendi Super Nintendo evrenine sahip olacak