Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elden Ring’in minimal kullanıcı arayüzü ve HUD hararetli bir tartışma haline geldi

Elden Ring'in minimal kullanıcı arayüzü ve HUD hararetli bir tartışma haline geldi

Pembe ve mor bir gün batımı arka planına karşı at sırtında Kayden'in kılıcıyla savaşan lekeli oyuncu karakterini gösteren görüntü.

Geçen hafta internette herhangi bir zaman geçirdiyseniz, muhtemelen bir dizi yoğun tartışmanın gerçekleştiğini görmüşsünüzdür. yaşlı yüzük. Her zamanki erişim ve zorluk retoriği, oyun hakkında hala birçok konuşmaya nüfuz ediyor, ancak en son çekişme noktası aslında şuydu: yaşlı yüzükiçin Kullanıcı Arayüzü. Bildiğiniz gibi ekranda beliren menüler ve itemler size sağlık kombinasyonunuz ve rün numaranız hakkında bilgi veriyor.

Ruhlar daha önce sever, yaşlı yüzük Bazı seyrek UI tasarımları var. HUD, dayanıklılık çubuğu ve donanımlı öğeler dahil olmak üzere en alakalı bilgileri görüntüler ve hepsi bu kadar. Kullanıcı deneyimi ilk başta özellikle sezgisel değildir, özellikle oyunun her bir parçayı ayrı ayrı ayırmadan sunduğu seçeneklerin sayısı göz önüne alındığında. Çantanızı kullanmak veya haritaya bakmak gibi şeyler yapmak, aradaki veya gergin bir savaştaki toprakları keşfederken kıçına bir ağrıdır, ancak FromSoftware oyununun seyri için eşittir. Ancak bu, insanların daha “ana akım” bir yaklaşım hakkında teori oluşturmasını engellemedi. yaşlı yüzük Bu sırada.

Daha fazla oku: aslında durabilirsin yaşlı yüzük değişiklik yapılmadan

Gamboozino adlı Reddit kullanıcısı 5 Mart’ta çekilmiş bir fotoğraf yayınladı Neden Ubisoft yaşlı yüzük Görünebilir. “Lekelenmiş Duygu” (kahkahalar) için düğme istemleri ve bir sonraki yenilmesi gereken patron hakkında iğrenç bildirimler ile ekranın ne kadar kalabalık olduğunu hayal edebilirsiniz. Kuşkusuz, Ubisoft’un tasarımının abartılması gibi görünüyor, ancak resim zihinde çiziliyor ve tam tersi. yaşlı yüzükbelirli bir his.

Fotoğraf Reddit’ten Twitter’a sıçradı ve o zamandan beri Mifeed, kullanıcı arayüzü hakkında devam eden tartışmaların öncülerinden biri olarak hizmet ediyor. O zamandan beri, birçok insan – görünüşe göre Guerrilla Games, Nixxes Software ve Ubisoft tarafından geliştirildi– Çok ateşli atışlarla savaştın. Birçok kişi bu konuda tartıştı yaşlı yüzükKullanıcı arayüzü (ve dolayısıyla kullanıcı deneyimi) emmekÖzellikle yaptığı için Bazı sembollerin ne anlama geldiğini iletmek için kötü bir iş Önce ekipman açıklamalarını okumazsanız veya seni nasıl etkilerler oynadıkça. aharon FromSoft’un küçük kullanıcı arayüzü tasarımını övdüler onun için basitlik Ve bütünlük.

yaşlı yüzükKullanıcı arayüzü tamamen farklıdır, bazı geliştiricilerin nasıl yapılacağını düşünerek mükemmel bir şekilde öğrenebilecekleri bir şeydir. Oyun FromSoft’tan bir başarıydı lansmanından bu yana. Valentine Powell adlı Blizzard Entertainment’ta Kıdemli UI Mühendisi Bu duyguyu büyük ölçüde Kısa bir Twitter dizisinde. Powell, araya giren UI öğeleri gibi özelliklerin, diğerlerinde iyi çalıştıkları için her oyunda olması gerekmediğini söyledi. Bunun yerine, ne yaşlı yüzük Batılı geliştiriciler için öğretilebilir bir an olabilir ve olmalıdır.

Bruno Dias, tasarımcı ve yazar güneşsiz gökyüzü Geliştirici Failbetter Games, dedi Kotaku Hararetli tartışmanın bazı kişilerin FromSoft’un ne yapmaya çalıştığını anlamadığını gösterdiği Twitter DM’leri aracılığıyla yaşlı yüzük.

“Eleştirmek çok kolay yaşlı yüzükUI/UX ama genel anlamda kötü olduğunu söylemek bana uygunsuz geliyor” dedi Dias. “Bu…oyun oynayan çoğu insan için kesinlikle yaşanabilir. Ve kesinlikle bazı şeylerin neden böyle olduğunu anlamaya çalışmamak gibi bir durum var.”

Dias, diğer açık dünya oyunlarından farklı olarak, yaşlı yüzük Harita her zaman en son gelişmeleri gösterecek şekilde güncellenmez, ancak haritayı manuel olarak işaretlemenize izin veren araçlar sağlar.

Daha fazla oku: de yaşlı yüzükSarılmak bile tehlikeli olabilir

yine de babaSelamlar kullanıcı arayüzü kırmızı yaşlı yüzükAçık dünya keşif oyunu olarak güç. Alt HUD, tematik işaretler veya gereksiz simgeler tarafından engellenmeden bölgede gezinmenizi sağlar. O patronu yenme görevini tamamlama baskısını hissetmeden kolayca kaybolabilirsiniz. Özellikle sakinleştirici ve enerji verici çünkü oyun yolunuzu sezgi, ipuçları, gözlem veya her üçüyle bulacağınızdan emin.

“Her kararın tek bir karar olduğunu düşünmüyorum. [FromSoft] Tamamen kasıtlı ve nesnel olarak doğru yapar, ancak orada [are] İçinde birkaç şey yaşlı yüzük Dias, “Bir nedenden dolayı işleri belirli bir şekilde yapıyor gibi görünüyor” dedi.

READ  Cep telefonunun mucidi ilk aramayı 50 yıl önce yaptı.