Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Android ve iOS’ta yeni Gmail paket takibi nasıl etkinleştirilir?

Android ve iOS’ta yeni Gmail paket takibi nasıl etkinleştirilir?

arka Kasım’da, Google, Gmail’in paket ve teslimat takibini doğrudan gelen kutunuzda görüntüleyeceğini duyurdu. Bu özellik henüz etkinleştirilmemişse, Gmail ayarlarından manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.

Bu yeni Gmail paket takibi, bir teslimatın ne zaman ulaştığını doğrudan bir e-postanın altındaki Gelen Kutusu görünümünde gösterir. Bir kamyon simgesi var ve “geliyor”. [date]yeşil.

Ayrıca Gmail, bir iletiyi açtığınızda görünen bilgileri yeniden tasarladı. Artık arka plan için kullanılan dinamik bir renge sahip bir kartta. Sol üst köşede, görüntünün, adının ve teslim tarihinin (“taşıyıcıdan”) tekrar önizlemesini alırsınız. Hızlı kopyalama özelliği ile mağazanın “sipariş numarasını” da görebilirsiniz. Bunun altında, Web Takip Paketi ve Sipariş Ayrıntıları kısayollarını içeren bir sipariş zaman çizelgesi bulunmaktadır.

Önceki tasarıma kıyasla, birden çok öğeniz varsa, “öğeler” kırılmış haldeyken aslında daha az bilgi görürsünüz.

Özellik Kasım ayı başlarında duyurulduğunda Google, önümüzdeki haftalarda Android ve iOS’a sunulacağını söyledi. Kullanılabilir olduğunda, gelen kutunuzun üst kısmında bir “Gmail’de paketlerinizi takip edin” kartı olacaktır.

Kartın istemediği kişiler için (Android’de) gezinme çekmecesinden Gmail ayarlarını açabilirsiniz. > E-posta adresinizi seçin > “Genel”e gidin > Paket Takibi – “Google, paketlerinizin takip numaralarını kuryelerle paylaşacak. Durum güncellemelerini burada, Gmail’de alacaksınız.”

iOS’ta bir dosya açın Yeniden tasarlanan ayarlar Ve alt kısımdaki “Veri Gizliliği” ne gidin.

Google, önümüzdeki aylarda “proaktif olarak gecikme derecelendirmesini göstermeyi ve e-postayı gelen kutunuzun en üstüne getirmeyi” planlarken, eski görünümü tercih ederseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Web üzerinde Gmail’e de geliyor.

Gmail’de daha fazlası:

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. daha fazla.


Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın: