Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Angel Reese, muhtemelen LSU sporundan çıkmış en büyük atlettir. Erkek ve kadın. Shaquille O’Neal diyor

(CNN) Shaquille O’Neal başarı hakkında bir iki şey biliyor. NBA dört kez kahraman Ligin en büyüklerinden biri de konuşurken içeri girdi.

Ve böylece başka bir sporcuyu övdüğünde, arkasında biraz güç ve deneyimle gelir.

Salı günü O’Neal, Louisiana Eyalet Üniversitesi’ne (LSU) forvet dedi melek reese “En büyük atlet” okulu bıraktı.

O’Neal, “The Big Pod” da “Muhtemelen LSU sporundan çıkmış gelmiş geçmiş en büyük atlet. Bunu ilk kez burada duydunuz,” dedi. “Erkek ve dişi. Kesinlikle.”

“Çünkü, tahmin et ne oldu? ve kadınlar – ama o muhtemelen en iyi atlet.

O’Neal, 11 Mart 2023’te Texas Longhorns ile Kansas Jayhawks arasındaki 12 Büyükler basketbol şampiyonası maçına katılacak.

“Bazı insanlar onun matematiğini hafife alacak. Ben öyle düşünmüyorum. O, LSU’dan çıkmış gelmiş geçmiş en büyük kadın atlet.”

Reese, LSU’nun ilk NCAA Kadınlar Basketbol Şampiyonasını kazanmasında çok önemli bir rol oynayan muhteşem bir 2022 sezonu geçirdi.

O sezonki performansıyla All-American birinci takımı seçildi ve March Madness Yılın Kadın Oyuncusu seçildi.

Reese, LSU sezonu boyunca maç başına 23 sayı, 15,4 ribaund ve 1,6 blok ortalamaları aldı.

Bununla birlikte, 20 yaşındaki oyuncunun yetenekleri, geçen hafta Reese’in Beyaz Saray’ı ziyaret edip etmeyeceği konusundaki tartışmanın ortasında muhtemelen göz ardı edildi – genellikle ulusal şampiyonlar davet edilir.

1992 NBA Seçmeleri’nde genel seçimle 1 numara olarak draft edilmeden önce kendisi de LSU’da harika bir kariyere sahip olduğu için O’Neal’den övgü almak büyük bir saygı duruşu.

İki kez birinci All-American takımıydı ve 1991’de NCAA’nın en iyi erkek basketbol oyuncusu olarak Adolph Rupp Ödülü’nü aldı.

O’Neal daha sonra LSU’da 33 numaradan emekli oldu ve okulun Onur Listesi’ne ve Kolej Basketbol Onur Listesi’ne alındı.

READ  İkinci NASCAR Cup Serisinin sürücü koltuğunda Chase Elliott

LSU, yetenekli sporcular yetiştirme konusunda dikkate değer bir sicile sahiptir; O’Neal ve diğer Basketball Hall of Famer Pete Maravich’ten atletizm süper yıldızları Lolo Jones ve Armand Duplantis’e.

Reese, 30 Mart’ta LSU’nun NCAA Kadınlar Dörtlü Final maçından önce antrenman sırasında şut atmaya hazırlanıyor.

O’Neal, bunu şu anki Cincinnati Bengals oyun kurucusu ve LSU yıldızı Joe Burrow’un okulda elde ettiği, 2019’da Kolej Futbolu Playoff Ulusal Şampiyonası’nı ve Heisman Kupasını kazanan başarısıyla karşılaştırdı.

O’Neal, “LSU’dan çıkan en büyük atlet çünkü bunu başardı. Joe Burrow bunu birkaç yıl önce başardı, ancak ondan bile daha atletik,” dedi O’Neal.